Proszę o rady, co z tym zrobić?

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Proszę o rady, co z tym zrobić?

Post autor: patryk0102 »

Witam.
Kiedyś już pisałem, że mam problem z przetwornicami HID, mianowicie nie potrafią utrzymać(tak wywnioskowałem) stałego napięcia na żarnik, co skutkuje lekkim migotaniem.
Nie chcę jednak iść na łatwiznę i kupować znowu nowych przetwornic, tylko pobawić się sam.Moje pytanie brzmi, czy da radę jakoś ustabilizować to napięcie, tak aby żarnik nie mrugał, lub zminimalizować to migotanie do minimum??Myślałem, żeby zastosować stabilizator napięcia na wyjściu z przetwornicy,jednak biorąc pod uwagę prąd jaki tam płynie, nie wiem czy coś z tego będzie.Bardzo proszę o jakieś konkrety,byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

Kolego gdyby budowa przetwornicy i rozwiązanie problemów związanych z jej pracą były tak proste to po prostu by ich nie było. W tym przypadku lepiej zbudować własną przetwornicę niż przerabiać tą. Zatem po prostu kup lepszą :D
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Proszę o rady, co z tym zrobić?

Post autor: Tomeqp »

patryk0102 pisze:...mianowicie nie potrafią utrzymać(tak wywnioskowałem) stałego napięcia na żarnik, co skutkuje lekkim migotaniem.
Wręcz przeciwnie. Twoje przetwornice zasilają jarznik prądem stałym, a powinny przemiennym. :wink: Na Twoim miejscu wywaliłbym te przetwornice do kosza i kupił przetwornice AC. Jak chcesz zaradzić migotaniu we własnym zakresie, to musisz zbudować przetwornice od podstaw. Te nie nadają się absolutnie do niczego.
Pozdrawiam
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Panowie, a czy możecie mi dać wskazówki,na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych, dobrych przetwornic??Jakieś parametry??
Pozdrawiam.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

patryk0102 pisze:Panowie, a czy możecie mi dać wskazówki,na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych, dobrych przetwornic??Jakieś parametry??
Pozdrawiam.
Najlepiej to dorwać jakieś markowe Bosche, Helle itp. Jeśli jednak chcesz chińskie to jest to trochę loteria. Najważniejsze jest, aby zasilała jarznik prądem przemiennym i żeby nie brała gigantycznego prądu na starcie. Możesz pytać sprzedawców, ale uwierz mi, że oni sami nie widzą co sprzedają. Przetwornicę AC (taką jakiej szukasz) odróżnisz od tanich DC na słuch. Przetwornica AC bzyczy - głośniej na starcie, później coraz ciszej, ale bez przerwy. Jeśli jest całkowicie cicha, to znaczy, że zasila prądem stałym i nie nadaje się do niczego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

Tomeqp pisze:
patryk0102 pisze:Panowie, a czy możecie mi dać wskazówki,na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych, dobrych przetwornic??Jakieś parametry??
Pozdrawiam.
Najlepiej to dorwać jakieś markowe Bosche, Helle itp. Jeśli jednak chcesz chińskie to jest to trochę loteria. Najważniejsze jest, aby zasilała jarznik prądem przemiennym i żeby nie brała gigantycznego prądu na starcie. Możesz pytać sprzedawców, ale uwierz mi, że oni sami nie widzą co sprzedają. Przetwornicę AC (taką jakiej szukasz) odróżnisz od tanich DC na słuch. Przetwornica AC bzyczy - głośniej na starcie, później coraz ciszej, ale bez przerwy. Jeśli jest całkowicie cicha, to znaczy, że zasila prądem stałym i nie nadaje się do niczego.
Bez przesady - blade pojęcie o tym co sprzedaję mam :twisted:
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

Tomeqp pisze:Możesz pytać sprzedawców, ale uwierz mi, że oni sami nie widzą co sprzedają.
Pewnie kolega miał na myśli sprzedawców-nieświatełkowców :)
Minister Zdrowia Szczęścia i Pomyślności
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Tomeqp, Teraz co mam aktualnie, właśnie ich nie słychać, czyli tak jak mówisz :neutral:
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

ledmocy pisze:Bez przesady - blade pojęcie o tym co sprzedaję mam :twisted:
Ok, przepraszam jeśli się poczułeś urażony, ale spora część sprzedawców naprawdę nie wie co sprzedaje.
sou pisze:Pewnie kolega miał na myśli sprzedawców-nieświatełkowców :)
Dokładnie tak. :wink:
patryk0102 pisze:Tomeqp, Teraz co mam aktualnie, właśnie ich nie słychać, czyli tak jak mówisz :neutral:
No to niestety nic z nich nie będzie. Do zasilania HIDów się nie nadają. Chyba, że znajdziesz im inne zastosowanie.
Pozdrawiam
patryk0102
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 19:19
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: patryk0102 »

Czyli pozostaje tylko kupno po raz kolejny przetwornic, tym razem dobrze się zorientuję zanim je kupię, żeby obyło się bez niespodzianek.
Pozdrawiam i dziękuję.
Patryk.


Przetwornice zamówione, tym razem AC.Jak przyjdą to zdam relację czy jest poprawa. :)
ODPOWIEDZ