Problem z zasilaniem iTP A1

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
bobo100
Posty: 27
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: bobo100 »

Mam pewien problem z moją latarką ITP A1 bądź aku. Kupiłem latarkę jakiś czas temu i na początku wszystko było ok. Teraz też świeci oszałamiająco, ale nie wiem czy źle ładuję aku czy co, bo świeci 5 min i się wyłącza;/ Aku to ultrafire. Ładuję ładowarką Imax B6. Może jest tam coś co trzeba ustawić dodatkowo, bo ładuje się tylko do wartości ok 77, a aku było ładowane 3 razy... Więc coś jest niewątpliwie nie tak.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Nic nie rozumiem. Piszesz o iTP A1 w temacie o A3, ładujesz akumulator do "77" ?
Mógłbyś przed wysłaniem chociaż sprawdzić co piszesz.
bobo100
Posty: 27
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: bobo100 »

Wiem gdzie piszę. Napisałem tutaj dlatego, że jest więcej osób posiadających tą latarkę, a niestety nie znalazłem odpowiedniego tematu :( DNF niestety jestem laikiem w kwestii latarek w porównaniu do Ciebie. A wracając do tematu to wartość 77 (w tych okolicach) to jak przypuszczam jest to poziom naładowania akumulatorka. Jest to ta wartość, która znajduje się w prawym dolnym rogu podczas ładowania i rośnie. Bardziej precyzyjniej nie potrafię tego opisać;) Wydaje mi się, że problem jest gdzieś w ustawieniach ładowania, ale nie wiem co może być źle ustawione.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

No to wszystko jasne :) Jest to pojemność akumulatorka wyrażona w mAh.
77mAh to śmiech na sali.. A powiedz, w jakim trybie ładujesz to ogniwo?
Czy akumulatorek jest chroniony?
Pozdrawiam
DNF
bobo100
Posty: 27
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: bobo100 »

Ładuję w trybie charge Li-ion 0,5A. Ogniwo jest chronione. Przy ładowaniu innych ogniw nie mam takiego problemu;/ Ogniowo było kupione nowe i dosłownie ładowane 3 razy. Ale coś może być z latarkę, driverem, bo dokładnie po 5 min się wyłączyć i nie da się odpalić ponownie. Niezależnie od trybu.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Jeśli masz inne ogniwa i z nimi nie ma teraz takiego problemu to po prostu masz uszkodzone to ogniwo które tak kiepsko się ładuje. Możesz przed i po ładowaniu oraz po wyjęciu z latarki kiedy sama się wyłączy zmierzyć jakie masz napięcie na ogniwie, będzie wiadomo trochę więcej.
Pozdr.
Pikom
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Może po prostu po chwili protekcja odłącza ogniwo, bo jest zbyt duże obciążenie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ładowanie małego ogniwa prądem 1C? Duża pomyłka, ogranicz to ze 3 razy. Czyli max 200mA.
Druga sprawa, program "li-po" nie "li-ion". Ładujesz do 4,10 zamiast do 4,20V.

Ładowarka ma stary soft, odzwierciedlający to, co kiedyś było normą w segmencie Li-ion. Aktualnie ładuje się do 4,20V (lub wyżej przystosowane ognia).
bobo100
Posty: 27
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: bobo100 »

Greg chyba masz rację :) bo zszedłem z tym prądem do 0,5 i już doszło ładowanie do 300. Następnym razem zmienię program i zobaczę jak będzie.
ODPOWIEDZ