Szukam solidnej lampki nie tylko na rower.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
romek88
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: PL

Szukam solidnej lampki nie tylko na rower.

Post autor: romek88 »

Witam wszystkich, nie ukrywam, że założyłem konto żeby ktoś mi pomógł bo kompletnie nie mam pojęcia. Do rzeczy.

Kiedyś kupiłem za $11 na DX latareczkę na 3xAAA no i w sumie zadziwiła mnie mocą. Miała zooma, rozkręcona świeciła przez pół wsi;) Skręcona dawała w miarę szeroko. Mocna była. O taka to była:.http://www.dealextreme.com/p/flood-to-throw-zooming-cree-p4-wc-3-mode-100-lumen-led-flashlight-3-aaa-26798 . No ale, nie wiem dlaczego, się spierniczyła. Teraz gaśnie, co chwilkę, trzeba nią rzucać i kombinować żeby poświeciła. Nie działa też zmiana trybów... No i kupiłbym coś solidniejszego. Może być na akumulatorki AA, mam GP ReCyko+. Fajnie jak by miała chociaż 2 tryby, np. 50% i 100%. No i zoom by się przydał chyba..."patrz jak daleko :evil: , a taka mała!";) Używana by była "przy domu", na spacerze z psem, i (w sumie przede wszystkim) na rowerze. Ważne, żeby mi nie przestała świecić bez powodu po pół roku.

Jak teraz patrze, lepiej było by na 18650 nie? Dłużej i mocniej poświeci niż np. na 1x lub 2x recyko 2050mAh? Tylko z czym to się je? Ktoś obcykany poleci jakąś latarkę spełniającą powyższe kryteria tak, żeby zestaw lampka+18650+ładowarka zmieścił się w 80zł. Czas nie gra takiej roli, więc dobrze by było z DX.
Ostatnio zmieniony piątek 13 sty 2012, 23:52 przez romek88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

romek88 pisze:żeby zestaw lampka+18650+ładowarka zmieścił się w 80zł.
Jeśli chodzi o ten pułap kwotowy to lepiej kupić jednak coś na AAA jak miałeś bo jak wliczę ładowarkę i ogniwa to nie wiele zostanie na latareczkę

DX
Romisen RC-C8
Tank007 TK-737

CNQ
YEZL T1 AA
YEZL T2 AAA
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Na 18650 było by najlepiej ale nie da się zmieścić w 80zł za komplet nawet z dx żeby kupić coś chociaż w miarę sensownego.
Musisz podnieść pułap cenowy lub pozostać przy R6 , AA i nie kupuj zoomów. Jeszcze nie widziałem żeby było to dobrze zrobione.
romek88
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: PL

Post autor: romek88 »

Podnieść pułap...o ile? +20zł pewnie nie robi wogle różnicy? Ten Romisen RC-C8 mocniejszy/solidniej wykonany niż to co miałem? Czy miałem poprostu pecha, że zaczęła świrować?

edit:

- Takiego aku http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... ttery-1213 mogę ładować co przyjście do domu? Długo pożyje w takim trybie?
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

jedno dość dobre ogniwo 18650 to koszt ok 24zł ;). Raczej trzeba brać 2 to już 48 zł i ładowarka - są różne, ja mam podstawową: 35 zł. Razem daje to 83 zł. Pewnie są tańsze ładowarki ale nie ma co na tym tak oszczędzać, bo jak się weźmie najtańsze co jest to potem i tak trzeba kupić lepsze :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
romek88
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: PL

Post autor: romek88 »

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... ttery-1213 $5
http://www.dealextreme.com/p/oem-2-1865 ... v-ac-13820 $6
http://www.dealextreme.com/p/romisen-rc ... -aaa-55750 $17

Łącznie $28 ~96zł.

Tylko teraz, czy warto płacić 3 razy tyle co za tą co się popsuła? Wiadomo, można dołożyć, ale dokładać można w nieskończoność, tylko jaki sens;)

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-55237 10zł więcej

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-57007 i już 35zł więcej...

Jaka to różnica 100 z zoomem vs. 500 i 900 lumenów bez zooma?
Harryn
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Harryn »

romek88 pisze:Teraz gaśnie, co chwilkę, trzeba nią rzucać i kombinować żeby poświeciła.
Może spróbuj na "dupce" zewrzeć minus zasilania z masą latarki po odkręceniu wyłącznika? Może to tylko uszkodzony wyłącznik?
Ponadto ja w takim przypadku poprosiłbym któregoś z kolegów o sekcję zwłok; może przywrócenie do życia latarki to kwestia wymiany sterownika?
Wszystko to niesie za sobą ryzyko pewnych kosztów, ale też szansę na poniesienie ich w mniejszym wymiarze.
Szanse dużo większe niż w Lotto :mrgreen:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Minus zasilania diody, może być zrobiony poprzez wciśniety drucik między MCPCB, a pigułę.
Również nie wykluczona jest utrata kontaktu włącznika, zimne luty itp.
Chcesz się podjąć oględzin i naprawy? :)
Harryn
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Harryn »

DNF pisze:Chcesz się podjąć oględzin i naprawy?
Cudzej nie, ale zanim zezłomowałbym swoją wykorzystałby wszystkie dostępne mi możliwości.
Domniemywam, że nie poskąpiłbyś rad w tej materii :razz:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

I dobrze domniemywasz :)
To co, przenosimy się do działu "mam problem z.." i zaczynamy naprawę? :)
Edycja:
Aha, to nie Ty zakładałeś wątek i to nie Twoja lampka :mrgreen:
Harryn
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Harryn »

Fakt. Nie ja.
Uprzejmie zatem przekazuję zaproszenie omyłkowo otrzymane :) koledze romek88 kolejny raz rekomendując mu ten rodzaj próby rozwiązania problemu.
romek88
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: PL

Post autor: romek88 »

Mogę spróbować, ale jak patrze na ten włącznik (oberwana gumka) to nie wim jak go rozkręcić.
Harryn
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Harryn »

romek88 pisze:Mogę spróbować
Możesz...
Jeśli determinacja twa jest wielka to zainicjuj wątek w dziale, gdzie zostaliśmy zaproszeni :)
romek88
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: PL

Post autor: romek88 »

No właśnie, determinacja jest wątpliwa. Ta lampka inie ma już gumy na włączniku...wolałbym nową lepszą;)

PS. On czasem się naprawi jak się kombinuje przy tej "koronce" frontowej, a przynajmniej tak mi się wydaje...
Harryn
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Harryn »

Myślę, że koledzy mi darują to (przyrzekam ostatnie) odbiegnięcie od wątku.

>determinacja jest wątpliwa

Hmm, tak bywa ale to jakby Twój problem

>Ta lampka nie ma już gumy na włączniku

Rzeczywiście to ją dyskwalifikuje ;)

>On czasem się naprawi

Możliwe

>wolałbym nową lepszą

Ja też. Nie zakłóciłoby jednak mej radości posiadanie również starej ... naprawionej :mrgreen:

Z mojej strony koniec.
ODPOWIEDZ