Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
daken
Posty: 20
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: daken »

greg: masz rację .
Czy dolną jak i gorną wartość progową ograniczenia regulacji tem. mozna ustawić dowolną ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tu nie ma dolnej i górnej wartości temperatury. Jest zadana temperatura regulacji do której utrzymania (nie przekroczenia) dąży układ.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
daken
Posty: 20
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: daken »

miałem na mysli ograniczenia A.
A dokładnie dolną granicę bo piszesz, że ekstremalnie schodzi do 0.2%
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ograniczenia A? Masz na myśli prąd, czyli "I" jak sądzę.

Tak, jeśli ktoś włoży latarkę do gorącej wody o temp. powyżej 60°C, co oznacza brak jakiejkolwiek możliwości oddania energii z układu regulowanego do otoczenia, wtedy driver ograniczy prąd nawet do 0.2%.

W praktyce zawsze jest możliwość oddania tej energii, celowe działania destrukcyjne użytkownika pomijam w rozważaniach.
daken
Posty: 20
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: daken »

Tak masz racje chodziło o I.
Destrukcyjne działania uzytkownika zgadzam sie mozna pominiąć .
Czy jest możliwość w sterowniku podnieść z 0.2% do np. 1% ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Algorytm został opracowany przy pewnych przemyślanych założeniach. Był konsultowany z osobą zajmującą się zawodowo zagadnieniami termodynamiki, regulacji i pokrewnymi. Efekt wielu godzin prac, testów i optymalizacji jest taki, a nie inny. Układ zabezpieczenia termicznego działa poprawnie, reaguje szybko i skutecznie, zapewnia dobrą stabilizację temperatury w czasie.

Zmiana wartości progowej wiąże się z poważną zmianą algorytmu programu, jego ponownymi testami i optymalizacją. To nie jest proste podstawienie cyferki "1" w miejsce "0,2".

Jest możliwość dowolnej zmiany tego algorytmu, kwestia zaangażowania mojego czasu i środków finansowych Klienta. Jeśli życzysz sobie autorki projekt, zoptymalizowany pod siebie, zapraszam na priv, ustalimy parametry, czas realizacji, koszty.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
daken
Posty: 20
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: daken »

Szacunek za profesjonalne podejście do tematu cenie to u Ciebie i nie wątpię ze zostało coś zrobione bez skrupulatnych przemyśleń.
Dlatego wiem, że twoje produktu są na wysokim poziomie .

Spytać przecież zawsze można. :roll:
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

daken pisze:Szacunek za profesjonalne podejście do tematu cenie to u Ciebie i nie wątpię ze zostało coś zrobione bez skrupulatnych przemyśleń.
Dlatego wiem, że twoje produktu są na wysokim poziomie .

Spytać przecież zawsze można. :roll:
Właśnie dogadałem się z greg'iem i zamówiłem sprzęt. Jak tylko dojdzie przetestuję ją z poziomu zwykłego usera i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Nowo nabyta L2P z diodą XM-L U2. Reflektor OP.
Zrobiłem parę zdjęć w scenerii zimowej. Tryb 100%.

ISO200, 2sek, F3.5, balans bieli-światło dzienne

Obrazek
Obrazek
Obrazek




Wyszło dość porażająco na śniegu. Tak właśnie świeci ta mała latarka.
Zdjęcia zrobione ze statywu z wysokości 1,1 m. Latarka umieszczona trochę nad aparatem.
Drzewko na ostatnim zdjęciu w odległości 35m
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
piotr82
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 01 gru 2011, 17:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: piotr82 »

Bardziej mnie porazila ilosc sniegu, skąd wy macie tyle sniegu? ;0

Że latarka realnie tak swieci to fakt bo moja podobnie, i kazdy sie dziwi jak taka mała latarka moze tak mocno swiecic :wink:

Widze że teraz jest tez dostepna z dioda XM-L U2, trzeba doplacic troche do tej diody czy jest w normalniej cenie jak z T6? Pytanie juz tak z czystej ciekawosci.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Zdjęcia robione w Chochołowie na Podhalu. Śniegu jest jak na ten rejon mało. Bywało (mieszkam od 12 lat) 1,5m, a jeden raz 2m śniegu.

Odbiegamy od tematu.

Dopłata do binu U2 - 5 zł. Było.
Światło według mnie świetne bez fioletów. Ilość generowanych lumenów? Może ktoś pomierzy. Staram się o szkło UCL. Będzie 4% - 5% więcej.


Obrazek


Biały sufit, odległość 1,5m.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
daken
Posty: 20
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: daken »

Witam

greg testowałeś latarkę z opcją bez pamięci trybów z nową spręzyną na rowerze w terenie czy przełączają sie samoczynnie tryby?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Kilka osób ma taką opcję w lampkach na rower.

Od dnia zastosowania grubej sprężyny z mosiężnym stykiem problem został wyeliminowany w 100%. Nie ma takiej możliwości, aby samoczynnie zmienił Ci się tryb.

Sprężynę montuję jako standard, w każdej latarce.
osik
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 23:10
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: osik »

Witam.

Poszukuję mocnej latarki o szerokim snopie światła i możliwościach pracy w podwyższonych temperaturach ( ok 35-40 st C). Po przeczytaniu całego internetu aż do ostatniej strony znęciła mnie Solarforce L2X 750lm Grega. Grube moletowanie powinno wspomóc wymianę ciepła i zapewnić pewniejszy chwyt. Zapowiedź możliwości dodania bezpiecznika termicznego to fantastyczne rozwiązanie! To jest to!

Mam pytanie: w praktyce, przy jakim procencie rozładowania akumulatora, np.Panasonic 18650 3100mAh następuje przełączenie z trybu 100% na niższy?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Osik, zabezpieczenie termiczne jest dostepne i kilka latarek z ta opcją poszło w tym tygodniu w świat.
osik pisze: Mam pytanie: w praktyce, przy jakim procencie rozładowania akumulatora, np.Panasonic 18650 3100mAh następuje przełączenie z trybu 100% na niższy?
Napięcie 2,8V czyli ogniwo rozładowane w 99%.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ