Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Kwestia przyzwyczajenia, w poprzedniej latarce miałem 5 trybów, w tym strobo i SOS i mi to nie przeszkadzało, puki nie wziąłem do ręki latarki z pierścieniem :mrgreen:
Błyskacze można mieć ukryte, szkoda, że nie było takiej możliwości, kiedy zamawiałem swoją l2p.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Webmaax
Posty: 9
Rejestracja: środa 23 lis 2011, 23:20
Lokalizacja: pomerania

Post autor: Webmaax »

vg1 pisze: Szczerze powiem, że oglądając zdjęcia, czytając opisy moje wyobrażenie dotyczące ilości wydobywającego się światła z tego cudeńka urosła aż nadto
Właśnie ilośc światła jest ogromna, tylko że jak widac xm-l świeci szeroko i wiazka idzie na ogromny obszar. Daloby się to po czesci rozwiazac odpowiednio wiekszym refem, no ale wtedy nie moglibysmy chyba nazwac tej latarki małą. Dla mnie własnie wielkie znaczenie miały małe rozmiary przy zakupie tego miotacza, pozdrawiam. :smile:
daken
Posty: 20
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: daken »

Witam
Na początku kiedy zacząłem czytać na temat różnych modów latarek na tym forum myślałem, że znajdę jakąś uniwersalną czyli małą z mocnym światłem nadająca się na rower i jako szperacz oraz na piesze wędrówki. Szybko sobie uświadomiłem, że to nie realne :( . Na początek potrzebuje na rower i piesze wędrówki na szperasz przyjdzie czas później( jeżeli chodzi o mocniejsza latarkę to widziałem u grega EDC 3xXM-L 2500lm http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=6349 i w taka będę celował ) . Więc wybór padł na moda od grega Solarforce L2P z modułem XM-L T5 4B.
Jak ma się wyczuty przełącznik to nie ma problemów przeskakiwać miedzy trybami. U mnie jest 6 trybów 2-10-30-60-100%-strobo 4Hz 35% bez pamięci trybów. Zawsze mogę sobie zaplanować jaki mam czas świecenia na aku a przy tym mieć jeszcze dużo światła. Więcej się nie zmieściło :( bo zależało mi na kontroli temperatury.
Światła jest jak na tak małą latarkę bardzo dużo na rower , spacery leśne jak i górskie wędrówki rewelacja. Lekka i poręczna . Dobrze wykonana i precyzyjnie środek przerobiony pełny profesjonalizm tu szacun dla grega. Odprowadzenie ciepła rewelacyjne nagrzewa się równomiernie aż po sam wyłącznik :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Solarforce okiem kamery termowizyjnej

Post autor: greg »

Moduł d26 XM-L z zabezpieczeniem termicznym w oku kamery termowizyjnej.

Metalowe (gołe) części modułu widoczne są jako zimne, ze względu na ich niską emisyjność. W celu określenia prawidłowej temperatury, na fragment modułu została naniesiona substancja o odpowiednim współczynniku emisyjności. Kamera standardowo używa współczynnika 0,95.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 11 lut 2012, 11:28 przez greg, łącznie zmieniany 3 razy.
sosnal
Posty: 35
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: krk

Post autor: sosnal »

Używam latarki Solarforce L2P ver Greg w ustawieniach SMO, moon 30 60 100 + ukryte strobo. Uniwersalność to jej największa zaleta: na rower, odpinasz i masz podręczne światełko. Od czytania mapy do oświetlania dużych połaci terenu. To wszysko w przyzwoitym wymiarze i bardzo dobrej jakości i dobrej cenie.

A co jest lepsze od latarki SF L2P Greg??? ...Dwie takie latarki. Czyli doszła druga. Te same ustawienia ale na lustrze OP. Teoretycznie dla brata ;), ale wpięte obie na kierę w rowerze dają morze światła! Magicshiny jako dodatkowy wydatek odpadają - odetchnąłem z ulgą :)
bergson
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 21:47
Lokalizacja: opole

Post autor: bergson »

Grzegorz jesteś niesamowity :o .Ale chciałbym zobaczyć różnicę beamshotów z diodą XM-L pomiędzy reflektorami OP i SMO ale w terenie.
Jest to możliwe?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

bergson, jak się ciut ociepli :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

A co? zainwestowałeś w kamerę?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Musiałbym nerkę sprzedać ;) Sprzęt jest wypożyczony. Będzie jeszcze klika ciekawych fotek.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Kto kupuje kamerę termowizyjną do pomiarów latarek :mrgreen: Najtańszy Fluke to wydatek 10k zł netto
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Co to jest 10000zl
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Darek, daruj sobie tego typu teksty. Dla większości to dużo. Jeśli chcesz błyszczeć zasobnością portfela to nieodpowiednie forum wybrałeś :evil:
Sometimes darkness can show you the light
osik
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 23:10
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: osik »

Ważna wiadomość.

L2X ma rówież dodatkową funkcję,,,młotka do mięsa.
Mam nadzieję, że Greg tego nie wyłączył... :mrgreen:
http://www.selected-lights.de/taschenla ... kku/a-794/

Około 3 minuty od początku clipu. :lol:
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Kolega może wspomóc forum kupując taką jedną, przyda się.

Możliwość utłuczenia schabiku wbrew pozorom bardzo użyteczna :) zawsze jest problem z tym w terenie, bo nikt tłuczka nie nosi :D
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Oj Bocian widzę ze na zartach się nie znasz :(
ODPOWIEDZ