RC-H3 kilka zdjęć i pytanie.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

RC-H3 kilka zdjęć i pytanie.

Post autor: anatol »

Witam.
Dostałem w końcu z DX Rominsenka RC-H3 kilka zdjęć poniżej.
Wykonanie jak to w Rominsenie niezłe tylko o-ring uszczelniający głowicę ciut za cieńki i raczej nie będzie szczelny, aku wchodzi na styk jeżeli chodzi o długość.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pytanie do praktyków dioda i sterownik są mocowane na mosiężnej tulejce jak to jest w innych lampkach jest to mocowane na wcisk czy klejone, na gwint jest za mało miejsca.
Z aku 1,2 bierze 2A nie mierzyłem na diodzie ale podejrzewam że to podobny sterowni co w RC-G2 i chciałem go wymienić.
A przy okazji może ma kto na zbyciu MAX-a do lambdy bo jestem jednym z tych co sample z Maxima nie docierają.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Super, że zamieściłeś porównanie do RC-G2, dzięki ;-)
Nie dziwił bym się, gdyby jednak było toto wkręcane.W RC-G2 jest wkręcane, od góry...ale to juz pewnie wiesz?
Może rozbierz ją na ile możesz, machnij dokładne fotki, podpatrzymy jak ja rozebrać..wydłubac driverek...moze tuleję z driverkiem odkręca się po odlutowaniu diody?
p.s. beamshoty?
:mrgreen:
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Post autor: anatol »

Niewiele widać ale z lewej:
RC-G2 z diodą Q5 z DX, zmodyfikowanym przeze mnie reflektorem żeby głębiej weszła ( oryginalna dioda P2 ma dużo lepsze skupienie w tym G2 niż Q5) zasilaniem 3,6V w trybie LOW

z prawej:
nie dotykana RC-H3 w jedynym trybie jaki posiada.

Obrazek

G2 w trybie HI nie da się porównać bo H3 znika
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...hm, a to robia już rc-g2 z trybami?
Dzięki za foty ;-)
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Post autor: anatol »

Tryby do RC-G2 to oczywiście rękodzieło w oparciu o sterownik z DX.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Sorry za OT, ale... Teraz widzę, jaka H3 jest malutka. Troszkę się bałem jej kupować, ze względu na opinie odnośnie niepasujących niektórych akusów ( średnica ) i dlatego zdecydowałem się na sprawdzoną G2. Teraz, widząc jaka H3 jest mała, troszkę żałuję, że nie wybrałem właśnie jej jako kieszonkowej latarki... A może czas na kolejny zakup na DX... :).

Fajne porównanie :).
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Post autor: anatol »

No i jednak sterownik i dioda są wykręcane :grin:
Ale rozmiar sterownika 14mm koszmar, pomiary jak się spodziewałem 1,95A z aku a na diodę 190mA.
Macie jakieś doświadczenia z tym sterownikiem da się go odtrybić i pozbyć górnej części?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Zamieść foty jak to wygląda po rozkręceniu, jak osadzony jest driver.
Nie mam z tym driverkiem doświadczenia, ale większość jeśli nie wszystkie daje się odtrybić....podłączasz leda bezpośrednio do wyjścia step-upa i masz swiatło ciągłe.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hmm- ten driverek , co podałeś jest na AAA- znaczy kole 10mm średnicy i podobnie wysoki- znaczy jest dośc wysoki i pytanie czy w tym romim się zmieści ?
Ale taka mała lambda (bez trybów- ale Arek może cosik poradzi) to by pasowała idealnie
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Post autor: anatol »

Jeżeli chodzi o lambdę to mam problem z MAX-em sample do mnie nie docierają.
A inne pytanko na jakiej zasadzie zbudowane są te drivery z DX, przetwornica chodzi a procek tylko kluczuje na wyjściu? jeżeli tak no to po wywaleniu płytki z prockiem z tego driverka powinno się zmieścić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

..o MAX-ie dla Ciebie pomysle, musze miec czas na przegrzebanie gratów.
Swoją drogą przeciez mozna założyc nawet testowe konto na home.pl, 2tyg. wystraczy na zamowienie sampli, ja sam mam konto na home.pl

Powinno byc tak jak piszesz-to co robi step-up jest kluczowane PWM-em.
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Post autor: anatol »

Zdjęcia modułu diody i przetwornicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A z MAX spróbuje z HOME.PL
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...myslę, że wejdzie Ci ładnie SKU.7880
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7880
Obrazek
a to w ten sposób, że nie wcisniesz go jak oryginalny driverek w tym Romisenie tylko nałozysz go z góry, tak, że brzeg driverka będzie leżał na ściance głowicy.Byc może będziesz musiał delikatnie zeszlifowac brzegi SKU7880. Ja tak zrobiłem w RC-G2 i działa.Głowica wydłuży się niejako o grubość płytki SKU7880 ale w RC-G2 nie przeszkadza to, myslę, ze i u Ciebie nie będzie
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Arku- mierzyłem przed chwilą driver 7880- może starsza wersja od Boćka, ale ma średnicę 16.8-17mm, także mój nawet po zeszlifowaniu nie zejdzie poniżej 16mm- nie zmieści sie w body nawet metoda mocowania "na pale"
raczej zostaje do wyboru albo mała lambda albo drivery pod AAA o ile wejdą na wysokość.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hmm, chyba musze kupić ta latareczkę i spróbować....ten driverek ma sporo luzu od brzegu, elementy są bardziej w środku, nie są po krawędzi...można próbowac szlifować....no ale to już każdy sam musi ocenić.
Jak mnie zmusicie pójdę swojego rc-g2 rozkręcać :mrgreen:
ODPOWIEDZ