Tylna czerowna lampka rowerowa - konkurs na najlepszą!

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
szmarek
Posty: 24
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 08:34
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: szmarek »

studzin pisze:Wszystko co jest sprzedawane na terenie UE teorestycznie musi mieć CE, niestety w większości przypadków jest to China Export.
No pewnie tak bo wali po oczach niemiłosiernie, ale z tyłu tak ma być a żaden policmajster się nie doczepi...
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Kuras77 pisze:Nie martw się o moją kieszeń - jak zamówiłem rower za 3,5 kafla to gadżety dostałem za darmo czyli kolejne 70% taniej niż Walle ;)
Moja rada dotyczyła raczej tych forumowiczów, którzy jeszcze lampki tylnej nie mają, a planują zakupić coś w typie Walle'go.
Walle od Mactronica jest sporo tańszy niż dokładnie to samo światełko pod brandem Authora.
Więc po co przepłacać. :wink:


PS. Nie ma nic za darmo :idea: , jak znam życie za wszystkie "gratisy" i tak zapłaciłeś pewnie (świadomie lub nie) jak "za zboże". :wink:



_
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Vigo pisze: PS. Nie ma nic za darmo :idea: , jak znam życie za wszystkie "gratisy" i tak zapłaciłeś pewnie (świadomie lub nie) jak "za zboże". :wink:
Jasne - bo najtaniej by było gdybym sam sobie wystrugał rower... :mrgreen: Tak się składa, że zamówiłem rower model 2011 w grudniu ostatniego dnia kiedy można było to zrobić - następnego dnia można było zamówić już tylko model na 2012 rok na tym samym osprzęcie...400zł droższy.
No ale wiem - nikczemny sprzedawca obłowił się na mnie i teraz wyleguje się za moją kasę na Seszelach... :lol:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Luzik Panowie proszę...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
okupant
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Tychy/Londyn
Kontakt:

Post autor: okupant »

Na Seszelach nie byłem, ale znajomi byli, widziałem zdjęcia i rozmawiałem z nimi - nic specjalnego, a zapłacili "jak za zboże" ;-)
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Ja też nie byłem na szeszelach, mało tego nie wiem gdzie to.. :D mieszkam w Norwegii i tu też testuję dwa według mnie najmocniejsze światła do roweru :) Przednie od Midiego na 3 xml który jest zasilany 12 sztukami 18650 a na tył założyłem to : Obrazek i odpowiada mi jak najbardziej :)
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Może tak CREE XPERED zasilany 350mA z możliwością przełączania na 700mA ?
Zainstalowany wewnątrz takiej lampki na radiatorku. Osadzenie głębokie, tak by świeciła cała lampka.
Sam jestem ciekawy efektów, czy nie przesadziłem. Po Świętach pokaże efekty.
Załączniki
Lampka.JPG
Lampka.JPG (42 KiB) Przejrzano 5703 razy
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Paweł1983 pisze:zasilany 12 sztukami 18650
:o Wozisz je na przyczepce? :wink:
Paweł1983 pisze:na tył założyłem to : Obrazek i odpowiada mi jak najbardziej :)
Walle (i klony) są o tyle lepsze w moim mniemaniu, że posiadają dwie różne soczewki a więc są bardziej uniwersalne.
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Kuras :D nie nie wożę na przyczepce a w bidonie litrowym :twisted: :lol: Działo fotonowe jest od naszego kolegi MIDIEGO :) które było już tu prezentowane na naszym forum :D Co do mojej tylnej lampki, to soczewki oby dwie są tej samej wielkości i wszystko jest takie samo :)
Załączniki
IMAG2024 (Kopiowanie).jpg
IMAG2024 (Kopiowanie).jpg (134.79 KiB) Przejrzano 5497 razy
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Nooo, rowerek pierwsza klasa :super: A to bidonisko wzbudza nie mniejszy respekt co to działo fotonowe na kierownicy :twisted:
Co do lampki tylnej to przy dwóch tak mocnych diodach warto jest odpowiednio ukształtować wiązkę tak, by światło z nich było jak najlepiej wykorzystane - podobnie zresztą jak to się ma w oświetleniu przednim. Przyjmując, że najbardziej zależy nam na poinformowaniu o naszej obecności na drodze pojazdom znajdującym się dokładnie za nami wąska soczewka będzie najbardziej odpowiednia. Ale zdarzają się sytuacje, gdy przydało by się więcej światła po bokach np. na zakręcie drogi, na skrzyżowaniach itp. Dlatego uważam, że kombinacja dwóch soczewek (w tym wypadku po lewej wąskiej a po prawej owalnej) jest lepszym rozwiązaniem.

Obrazek
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

A no dziękuję :) sporo się narobiłem na taki rower, ale dumny jestem, z tego co złożylem sobie :D drugiego takiego nie znajdzie sie :)u mnie ten smart ma dwie takie same soczewki.... Światła tylnego używam tylko po to aby brat wiedział, gdzie ma jechać jak zjeżdżamy z gór :D
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Witam po Świętach.

Wiele osób modyfikuje oświetlenie przednie korzystając z bardzo dobrych diod CREE.
A tył?

Tak jak zapowiadałem zmodyfikowałem lampę tylną. Dioda CREE XPERED oraz mały driverek. Prąd wyregulowałem na 550mA.
Lampka świeci intensywnie całą powierzchnią i nie razi. Jak się zmobilizuję, wrzucę fotki terenowe.
:mrgreen: Z daleka wychodzi motor z dużą lampą :mrgreen:
Załączniki
Obudowa tylna.JPG
Obudowa tylna.JPG (61.03 KiB) Przejrzano 5382 razy
Lampka tylna.JPG
Lampka tylna.JPG (25.29 KiB) Przejrzano 5382 razy
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Fajna modyfikacja :) Lampkę podłączasz do zewnętrznego akumulatorka, wspólnego z lampką przednia?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Mam na rowerze kompletne okablowanie do lampki tylnej z włącznikiem przy kierownicy. Zasilanie jest razem z lampkami przednimi. Obecnie 6 x 18650. Jak skończe modyfikację przednich lampek będzie 8 x 18650.
Ten driwer pozwala przy tej diodzie na zasilanie od 3V - 18V. Regulacja prądu od niecałych 300mA do 1000mA.

Całość świeci 180 st. dookoła intensywnie, jednocześnie nie razi. ( :cool: razi przy 1A, można by jeździć do tyłu jakby rower miał wsteczny :cool: )
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 kwie 2012, 21:00 przez Dariusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Aphi
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 27 sty 2008, 14:01
Lokalizacja: Kobiernice

Post autor: Aphi »

Nie uważacie, że to przesada dawać tak mocne światła tylne?
Przy takim mocnym świetle wcale bym się nie zdziwił, gdyby po rozjechaniu rowerzysty, kierowca tłumaczył się, że został oślepiony.

Co sądzicie o lampce, która dziś pojawiła się na dx?
Obrazek
Pozdrawiam
Aphi
ODPOWIEDZ