Jaką "małą" latarkę na 18650 ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Jaką "małą" latarkę na 18650 ?

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Szukam małej, poręcznej latarki, zasilanej z ogniwa 18650. Latarka ma być awaryjnym źródłem światła na wyjazdach i być w miarę lekka. Preferuję coś na XPG R5 lub xml, ewentualnie do przerobienia. 3 tryby ciągłe, strobo itp nie wymagane. Coś polecicie ?
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Mała i poręczna Roche F12 XM-L Mini . Fajna powłoka i świetne moletowanie (dobrze trzyma się dłoni).
Jedyna wada (jeśli można to nazwać wadą) to mini na maxa i średnica tuby uniemożliwia wsadzenie akumulatora z zabezpieczeniem (wchodzi b. ciasno). Driver ma jednak zabezpieczenie więc można śmiało używać tych bez.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Kris_1 pisze:to mini na maxa i średnica tuby uniemożliwia wsadzenie akumulatora z zabezpieczeniem (wchodzi b. ciasno). Driver ma jednak zabezpieczenie więc można śmiało używać tych bez.
To akurat zaleta :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
hagrid
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: hagrid »

Tutaj jest tańsza, o ile to ta sama latarka: http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1545
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Oczywiście na CNQ trzeba doliczyć koszty wysyłki. Tutaj za całość z wysyłką wychodzi 31$
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

A widziałeś?

Jest nawet recka na forum klik
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Mam pytanie o Roche F12 XM-L Mini, czy ktoś wie jak pracuje driver w ty światełku? Chodzi mi w jaki sposób jest sygnalizowany spadek napięcia na akumulatorze ( jakieś mignięcia i zmiana trybu a może świeci do końca silnym światłem i nagle ciemność...)
Widzę, że jest solidnie wykonana nawet ma gwinty trapezowe...ciekawi mnie też czy ma wymienny odbłyśnik na SMO z podaną niżej w linku...wymiary niby takie same...
Czy rozkład wiązki światła jest podobny do: http://www.dealextreme.com/p/fandyfire- ... 6340-90127
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

tomeksz68 pisze:Witam
Mam pytanie o Roche F12 XM-L Mini, czy ktoś wie jak pracuje driver w ty światełku? Chodzi mi w jaki sposób jest sygnalizowany spadek napięcia na akumulatorze ( jakieś mignięcia i zmiana trybu a może świeci do końca silnym światłem i nagle ciemność...)
Widzę, że jest solidnie wykonana nawet ma gwinty trapezowe...ciekawi mnie też czy ma wymienny odbłyśnik na SMO z podaną niżej w linku...wymiary niby takie same...
Czy rozkład wiązki światła jest podobny do: http://www.dealextreme.com/p/fandyfire- ... 6340-90127
Siedzi w niej driver na 5*AMC więc pewnie przy niskim stanie aku będzie zmieniać tryby na niższe a później migać.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Ta z CNQ ma 7 AMC, więc będzie miała większą moc, ale też będzie się bardziej grzała. Jeśli odprowadzenie ciepła jest wykonane prawidłowo to nie powinno być problemu.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

A ja polecę S-Mini. Naprawdę mała i poręczna jak na 18650. Do kupienia tutaj . Są wersje z XP-G i z XM-L. W pełni regulowany driver z ładnymi trybami.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Czy ktoś będzie zamawiał latarkę Roche F12 XM-L T6?
Tu mam link do strony, są dostępne dwa kolory + wysyłka gratis. Jak coś podpiłbym się też do zakupów, jedna sztuka ;)
http://www.intl-outdoor.com/roche-f12-x ... p-399.html
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Przymierzam się do zakupów na ich stronie ale jednak chyba nie polecam łączenia zakupów z powodu ew. cła i podatku VAT.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

No tak...faktycznie masz rację ale można by tak zrobić, że przesyłki zostałyby wysłane na osobne adresy. Oczywiście podeślę kasę na podane konto. Nie mam konta PayPal, nie wiem jak to się robi, nie wiem nic o takich zakupach :sad:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Z kontem PP jest bardzo prosta sprawa. Sam się tego bałem, a to jest banalne.
Wejdź na stronę www.paypal.pl zakładasz darmowe konto, po założeniu dostajesz swoje pełne dane konta + bardzo ważny identyfikator.
Musisz też posiadać zwykłe konto bankowe. Robisz przelew ze swojego konta na konto PP podając w tytule identyfikator (wszystko dostaniesz w instrukcji)
Przelew z Twojego konta bankowego na Twoje PP jest darmowe i trwa ok 2 dni.
Po pierwszy przelewie nastąpi autoryzacja konta i masz już pełen dostęp. Oczywiście konto bankowe + PP na te same dane musi być.
Później gdy będziesz chciał robić zakupy, to robisz przelew od siebie na konto PP, czekasz aż kasa dojdzie i kupujesz.
Prawda, że proste?
Aby nie czekać aż przelew dojdzie, możesz powiązać PP z Twoim kontem, ale nie każdy bank to obsłuży no i dla mnie to jakieś niebezpieczne :D
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
W takim razie spróbuję coś sam zakombinować w tej materii. Najwyżej wyjdą mi wielkie oczy... :o
Dziękuję za pomoc w krokach do rejestracji konta. W weekend będę się z nim pocił ;)
ODPOWIEDZ