Wybór oświetlenia i ocena dostępnych zestawów.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Wybór oświetlenia i ocena dostępnych zestawów.

Post autor: extreme_ilumin »

Witam serdecznie wszystkich miłośników jasności.
Właśnie jestem na kupnie oświetlenia do roweru i potrzebuję troszkę wiedzy tzn. Was starszych braci:)
Mam na oku takie coś i proszę o skomentowanie tego czy to jest coś warte czy tylko ładnie wygląda na Allegro.
1600LM ZESTAW+2xAKU+ŁAD+OS.TYŁ+GRATIS
http://allegro.pl/1600lm-zestaw-2xaku-l ... 74781.html
cena to 190 zł
Proszę o słowa krytyki tego produktu i polecenie czegoś w tej kwocie.
Pozdrawiam
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Witaj.
Nie polecam.
-Ilośc światła delikatnie mówiąc, mocno naciągnięta.
-Za dużo trybów, brak niskiego i błyskacze, które głównie przeszkadzają.
-Ogniwa niskiej jakości.
-Zabezpieczenie w ogniwach, więc zgaśnie nagle i bez ostrzeżenia.
-Duże prawdopodobieństwo, że piguła ma dziurę, co skutkuje słabym odprowadzeniem ciepła z diody.

Jeździsz głównie po szosach, po mieście, czy po lesie?

W podobnej cenie może byc np. bocialarka xt-e
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
oko48
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2012, 18:51
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: oko48 »

extreme_ilumin, ułańską fantazje ma ten sprzedawca.
Polecam sobie sprawdzać na http://pct.cree.com/ ile lumenów tak na prawdę mogą mieć dane diody. Ja na rower używam Romisen RC-U8 ale moim zdaniem ma zbyt skupione światło.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Post autor: extreme_ilumin »

Luigi głównie potrzebuje światła do nocnych szybkich zjazdów po lesie.
Czekałem na wypuszczenie do sprzedaży ROSOMAKA od Bociana, niestety cena mnie zabiła 1000 zł wole zainwestować w rower niż w światło.

[ Dodano: 10 Czerwiec 2012, 15:06 ]
Dzisiaj w nocy bawiłem sie czymś takim
http://allegro.pl/latarka-ultrafire-c8- ... 23799.html
kumpel przywiózł ze stanów.
Odnalazłem to na allegro w kwocie 210 zł.
JAk to widzicie?
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Tutaj jest wersja zmodyfikowana - z lepszym driverem, diodą i odprowadzeniem ciepła. Na szosę dobra, ale do lasu może świecic zbyt wąsko. Lepsza będzie bocialarka (warto dołożyc do wersji xm-l), niestety na zakrętach może brakowac światła na boki, lub Solarforce L2/L2P - śmigałem z nią po lesie i mogę polecic :)
Ostatnio testowałem też zestaw bocialarka xm-l + floodowa czołówka i efekt był bardzo pozytywny :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
dar00
Posty: 17
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 12:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: dar00 »

Zapodana I latarka to tragedia. A zwrot "ułańska fantazja" to eufemizm, "delikatne" niedopowiedzenie. Dla mnie właściwym byłoby stwierdzenie: kłamstwo, naciągactwo, a dosadnie: oszustwo. Jakiś czas temu patrzyłem na podobne "latarki", przy czym ich ceny nie przekraczały 100pln. Pamiętam, że aż mi się szkoda ludzi, którzy to kupili, robiło. Hasła typu "najmocniejsza dioda" itd. Ściem z powyższej aukcji nie chce mi się wymieniać, ale dla mnie wszystko, co gość napisał, jest oszustwem: od mocy, przez wytrzymałość, po czasy pracy i pojemność aku (a co to jest soczewka powęglowa ??, chyba poliwęglanowa, chociaż może tam jest powęglowa właśnie, tj. po przetworzeniu węgla). Zresztą, jeśli jeszcze chodzi Ci po głowie podobny sprzęt z zoom'em, to popatrz na beamshoty...

A co do oświetlenia na rowerze, szczególnie w lesie.. Wg mnie to ważne, szkoda zdrowia (życia), by w coś się wrypać. Gdybym miał wybierać mając ograniczony budżet, kupiłbym albo Bocialarkę (XML), albo L2P od Grega (na OP). Do tego pomyślał o czołówce w przyszłości.
Ja kupiłem MJ572 i pomimo dużej ilości światła - w "krętym" lesie super - musiałem dokupić coś wąskiego o większym zasięgu (na szosę, polany, proste ścieżki). Dodatkowo pod ręką RRT0 i jak trzeba, wyjmuję czołówkę. Światła nigdy dość, choć może mam fioła :mrgreen:.
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Casting ostateczny!!!

Post autor: extreme_ilumin »

Witam władców światła.
Po długotrwałym sprawdzaniu medytowaniu oraz wysłuchiwaniu zwolenników i przeciwników do ostatecznej walki stanęły dwa zestawy zestawy oświetlenia, które chcę zakupić.
Proszę Was o ostateczne głosy krytyki przedstawionych zestawów a ja zakupie ten rekomendowany:)
Oto kandydaci
- MAGICSHINE MJ-872
http://sklep.sx-sport.com/product-pol-4 ... SHINE.html
oraz
- MAGICSHINE MJ-880
http://allegro.pl/lampa-rowerowa-magics ... 02161.html
No i skłamałem że jest tylko dwóch kandydatów bo w ostatnim momencie do rozgrywki wpadł jeszcze jeden ze wskazaniem na zwycięzce ale nie mówie jeszcze tak.
http://sklep.sx-sport.com/product-pol-2 ... SHINE.html
Ostatnio zmieniony niedziela 17 cze 2012, 11:26 przez extreme_ilumin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hagrid
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: hagrid »

Witaj
Jak zamierzasz przeznaczyć na lampkę całkiem niemałe pieniądze (pozycja 2), to możesz spróbować kupić to:
http://allegro.pl/premiera-lampa-rosoma ... 57559.html ;-)
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

MJ-816 to stary model, posiada przestarzałe diody.
Dorzucę jeszcze jednego kandydata - Niteye B30
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Post autor: extreme_ilumin »

Co do typu przedstawionego przez hagridto juz otrzymałem oferte od Bociana koszt całkowity ROSOMAKA to 1000 zł i jak wspominałem to kupa kasy.
Oferta na Allegro to tylko licytacja i całkowita kwota jest jeszcze nie znana lecz kręci się koło tysiąca a to za dużo!!
A co do drugiego typu czyli Niteye B30 Cree XM-L U2niestety design tej lampy jest katastroficzny a poza tym juz raz naciołem się na zakupy internetowe zza wielkiej wody i drugi raz nie dam im zarobić.
MAGICSHINE 816 miałem możliwość testować dwa dni w nocnych zjazdach i uwierzcie mi że potrafi zrobić z nocy dzień. Może i ma stare diody na dzień dzisiejszy ale w lesie przy szybkim zjezdzie daje rade i potrafi doświetlić zkręty.
Licze na Waszą wiedzę i doświadczenie i nie zamyka tematu oczekując typów na dobre światła do roweru.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

extreme_ilumin, witaj i bądź tak miły nie pisać wszystkiego tłustym drukiem. Proszę o poprawienie treści...
Akss83
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2011, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Akss83 »

Witam wszystkich.

extreme_ilumin jestem szczęśliwym posiadaczem MAGICSHINE MJ-872,to co mogę o tej lampce powiedzieć to to że nigdy wcześniej nie miałem lepszego oświetlenia na rower,nie jeden samochód ma gorsze reflektory.Nie wiem jednak jak sprawdziłaby się w lesie,ponieważ pomykam po szosie,ale sądzę że się nie zawiedziesz.Mam pakiet zasilający taki jak w MJ-880 czyli 6600mAh,w trybie 100% poświeci około 2godz.(realnie).Uważam również że bardzo dobrze prezentuje się na rowerze w przeciwieństwie do latarek wszelkiej maści,które czasem wyglądają co majmniej śmiesznie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Lampę MJ-816 czyli "Myszkę Miki" odradzam. Nie chodzi o jej parametry, lecz o wysoką awaryjność w przypadku nawet najmniejszej, niegroźnej dla człowieka wywrotki. Wystające elementy "uszy" odpadają jak kruche szparagi przy upadku i kontakcie z glebą.

Najlepszym wyjściem jest lampa kompaktowa. Dajmy na to MJ-872, MJ-880 lub o podobnej zwartej konstrukcji. Miałem okazję naprawiać kilka sprzętów Magicshine po na prawdę poważnych kolizjach. Kompakty są praktycznie niezniszczalne.
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Post autor: extreme_ilumin »

greg o takie właśnie opinie mi chodziło(takie życiowe).
Kilka osób proponowało mi produkty z Twojej stajni więc jeśli możesz przedstaw mi czym dysponujesz bo mam do oświetlenia jeszcze mój drugi rower tym razem cross country z naciskiem na trasy szutrowe i miasto.
Pozdrawiam
[/b]
ODPOWIEDZ