Regulowany driver do cxa2011

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Regulowany driver do cxa2011

Post autor: sou »

Witam!
Posiadam diody CXA2011 które umieszczone na solidnym radiatorze i zasilane z zasilacza 320mA bardzo ładnie dają sobie radę ale... przecież tyle samo światła można by uzyskać z jednej gdyby jej tak prądu dać więcej i wcale nie musi to cały czas naparzać na maksa...
Zacząłem szukać jakiegoś gotowego zasilacza z regulacją prądową i jedyne co znalazłem to jakieś ustrojstwo zasilane z dimera trail-edge a nie do końca mi o to chodzi bo ma to w końcu być lampka na biurko....
wymyśliłem, żeby zasilić całość z 12V a przy samej diodzie dać stepupa który był by w szczelnej obudowie zamknięty razem z lampą, więc niebezpieczne napięcie nigdzie by nie wylazło. Wszystkiego (łącznie z temperaturą) pilnował by mikrokontroler, nie wiem tylko jak zrobić przetwornicę która dała by radę z takim napięciem i prądem.... Jakieś pomysły co do tego jakiego scalaka (w miarę taniego) użyć?
Minister Zdrowia Szczęścia i Pomyślności
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

http://www.rgblighting.pl/sklep/zasilac ... a-35w.html

Zrobisz taniej i dłużej podziała ?
Ile tych CXA i ile cm2 ma twój solidny radiator ? :)
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

solidny radiator to ten z tego postu, ma wymiary 100x100x100mm i wazy ponad kg :)
Minister Zdrowia Szczęścia i Pomyślności
ODPOWIEDZ