Latarka do 100zł

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Umiesz się posługiwac lutownicą?
body
LED
Driver
aku
ładowarka
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
adamekk
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 10 cze 2012, 17:58
Lokalizacja: Malbork

Post autor: adamekk »

No jasne,że umiem.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

To możesz sobie sam złożyc wyżej wymieniony zestaw :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Tylko jeszcze pasta lub klej termoprzewodzący :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
po100
Posty: 144
Rejestracja: sobota 21 lut 2009, 12:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: po100 »

WITAJ!!
Tak popatrzyłem i propozycja Calineczki jest bardzo dobra. Ale jak chcesz to masz:

UltraFire C1 R2 OP 1 Tryb 250lm możesz napisać o wymianę na 3 trybowy moduł, to pozwoli wydłużyć czas pracy. Możesz też napisać czy nie da się dorzucić jakiegoś ogniwa i ładowarki.

A jak nie to na początek to może być:

ładowarka z akumulatorami UltraFire 18650 3000mAh
wiem, wiem nie powalają jakością i pojemnością ale na początek jak najbardziej.

A jak nie do do greg'a ale to już inna bajka tzn. jakość i cena.
adamekk
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 10 cze 2012, 17:58
Lokalizacja: Malbork

Post autor: adamekk »

Dziekuje po100 za propozycje ten Ultrafire ma przybliżone parametry do tej latarki
TPLight R01 Q5 250lm.Jutro napisze do sklepu:)
gregor10
Posty: 12
Rejestracja: piątek 08 paź 2010, 17:06
Lokalizacja: jkst

Post autor: gregor10 »

czyli co wybrałeś ?
oko48
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2012, 18:51
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: oko48 »

po100 pisze:ładowarka z akumulatorami UltraFire 18650 3000mAh
wiem, wiem nie powalają jakością i pojemnością ale na początek jak najbardziej.
Mam tą ładowarkę. Na drugi dzień od zakupu rozwaliła się ta chińska przejściówka do gniazdka. Przerobiłem wtyczkę na przewód i jestem zadowolony. Piszę co by się ludziska nie dziwili że podczas drugiego ładowania zacznie prądu brakować w ładowarce. :-|
Obrazek
adamekk
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 10 cze 2012, 17:58
Lokalizacja: Malbork

Post autor: adamekk »

Jednak kupię tą latarkę od Calineczki
http://mhunt.pl/latarka-itplight-r01-q5-250lm

Szukałem korzystniejszych ofert, ale wszędzie o 100% drożej. Do końca tygodnia ją kupię i podzielę się wrażeniami na forum:)

Edit: Widzę że jesteś niereformowalny, ile można prosić o poprawną pisownię...
Ostatnio zmieniony środa 13 cze 2012, 08:09 przez adamekk, łącznie zmieniany 1 raz.
panzen1
Posty: 9
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 13:15
Lokalizacja: Myszków

Post autor: panzen1 »

Witam wszystkich.

[ Dodano: 13 Lipiec 2012, 14:55 ]
Potrzebuje latarki do pracy. Pierwsze kryterium to kwota, do 100 zł. Drugie kryterium to rozmiar latarki, musi to być latarka na którą będę mógł założyć (średniej wielkości) czerwona nakładkę, czy mniej więcej taka jak maglite 2C, rękojeść może być mniejsza jak np. w tej latarce http://allegro.pl/latarka-corona-exclus ... 59983.html generalnie długość ok. 20 cm, więc odpadają małe latarki, mam już x cell 2020 i mimo, że mam do niej czerwona nakładkę to nie jest ona zbyt dobrze widoczna, własnie z uwagi na swój mały rozmiar. Trzecie kryterium to zasilanie, dobrze by było gdyby była zasilana przez akumulatory AA, mam na stanie 4 nowe AA 2350 maH i ładowarkę, inne źródło zasilania też wchodzi w grę, np.wbudowany akumulator i do tego jakaś ładowarka. Kolejne kryterium to kolor latarki, musi być czarna. Nie pisze jaka ma być dioda, gdyż w ogóle się na tym nie znam. Latarka nie będzie intensywnie użytkowana. Może to być oferta z Polski lub z zagranicznego sklepu. Może mieć regulacje skupiska światła ale nie musi. Jestem laikiem w dziedzinie latarek ale wiem, że za 100 zł nawet bez akumulatorków i ładowarki nie będzie to porządna latarka na lata, ale pomóżcie mi wybrać coś optymalnego, żebym nie kupił jakiegoś bubla który zaraz się rorozleci. A co powiecie o tej http://allegro.pl/profesjonalna-latarka ... 03408.html -cena bardzo mała, albo tej koronie która wcześniej wymieniłem w linku? a maglite 2C? tylko pewnie jest problem z bateriami? wytrzymują ok 4 godz. wiec często trzeba by je wymieniać, a innego maglite do 100 zł pewnie się nie kupi?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Jeśli bardzo Ci zależy na tej czerwonej nakładce, to powiedz jaką ma średnice jej podstawa.
Druga sprawa to maglite są żarówkowe, a jeśli są oryginalnie na diodzie, to są to kiepskawe moduły, słabo świecące
z braku możliwości dobrego oddania ciepła itp. Dziś widziałem w tesco fajną lampkę, 2D z diodą XP-E, na wkręcanej pigule.
Cena: 60zł, bardzo dobra baza do dalszej modyfikacji. Jedyne czego w niej się obawiam to włącznik, ale i tym można się zająć.
Przejedź się do Tesco i obadaj tą lampkę. Znajdziesz ją w dziale z bateriami :)
Pozdrawiam
DNF
panzen1
Posty: 9
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 13:15
Lokalizacja: Myszków

Post autor: panzen1 »

DNF dzięki za szybką odpowiedź. Latarka będzie używana w większości bez nakładki, ale jeśli przyjdzie potrzeba będę jej używał z nakładką. Nakładki jeszcze nie mam, jak kupie latarkę to postaram się dopasować jakaś nakładkę. Nie wiem jakie są wymiary podstawy takiej nakładki, ale u mnie w pracy używają nakładek zakładanych do latarek maglite 2C lub 2D. Jak wygląda mniej więcej ta latarka z tesco? to jakaś taktyczna latarka? jaiki ma kolor? pytam bo mam troche daleko do tesco a na stronie internetowej tsco nie widez jej, ale jeśli warto to pojadę po nią
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Zrobiłem fotki, ale niestety są kiepskiej jakości i nieostre. Cóż, z telefonu wychodzą jak wychodzą, mała odległość i jest klops.
Podobna to trochę za dużo powiedziane, wymiary podobne :)
W dotyku wyglądało na HA III, barwione na czarno. Jeśli to nie anodowanie, to dobra powłoka.
Fajna, matowa. Nie mam pojęcia jaki tam sterownik siedzi, nie świeciłem nią. Na pewno da się ją podrasować :)
Pozdrawiam
DNF
panzen1
Posty: 9
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 13:15
Lokalizacja: Myszków

Post autor: panzen1 »

Jeśli masz nawet nie zbyt wyraźną fotkę tej latarki to jesli to nie problem to zamieść ja tu na forum, albo na pw albo wyslij mi na mejla.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Tak się oto prezentuje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
DNF
ODPOWIEDZ