NiteCore SENS

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

NiteCore SENS

Post autor: megabit »

Witajcie
Przypadkiem trafiłem dziś na nową serię latarek NiteCore. Docelowo podejrzewam że ma zastąpić serię EZ. Sterowanie ciekawe, ponieważ tryb latarki jest ściśle związany z kątem pod jakim latarka znajduje się względem podłoża. I tak jeśli świecimy sobie prosto pod nogi latarka jest w trybie niskim i im dalej świecimy od siebie tym jaśniej świeci światełko :grin:

Obrazek

Po szczegóły odsyłam na CPF ;)
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... S-BEAMSHOT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ciekawy patent... tylko jak tu zaświecić do studni ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

W zegarku mam podobna opcje, w sensie że jak przekręcę zegarek w o ileś tam stopni to włącza się podświetlenie. I szczerze mnie ta opcja bardziej irytuje, więc wcale jej nie używam. Podejrzewam że z tym może być podobnie, np podczas marszu pochylenie latarki ciągle się zmienia, więc nie wiem czy zadowoliłaby kogoś taka dyskoteka np w nocnym marszu przez las :twisted:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dla mnie pomysł nietrafiony. Czasem trzeba poświecić na 100% latarką pionowo i co?
Chyba, że to tylko bajer i da się to wyłączyć.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Podobno da się to "zablokować" ;)
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Patent wydaje mi się ciekawy, o ile można go wyłączyć. Idąc nocą takie rozwiązanie może być bardzo wygodne. Do użytkowania jej w domu, samochodzie czy piwnicy na pewno się to nie sprawdzi, a przynajmniej nie w moim przypadku. Ze strony http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=38 wynika, że dostępne są też tryby stałe, nie tylko "automatyczny" - więc ok.
Cena na batteryjunction.com - $32; ciekawe ile będzie u nas? Obstawiam, ze w granicach 200zł :cry:
Awatar użytkownika
mihas
Posty: 145
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 00:14
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: mihas »

Oczywiście są też 3 ustalone tryby: LO, MED i HI, ale akcelerometr cały czas czuwa, i to w którym trybie włączy się latarka zawsze zależy od tego w jakiej pozycji(pod jakim kątem względem ziemi) znajduje się z chwili włączania zasilania - jak na obrazku w pierwszym poście. Ten patent może się sprawdzać przy dłuższym spacerowaniu, ale dla mnie to przesada, żeby przy każdym włączaniu brać pod uwagę to, pod jakim kątem jest latarka. Często najpierw wybieram na co chcę poświecić, dopiero włączam, a tu trzeba odwrotnie. Podoba mi się ten płynny start - w LOW nie oślepia nawet w całkowitej ciemności, bo jasność narasta od zera przez jakieś 2-3 s.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Na pewno jej użytkowanie wymagałoby pewnego przyzwyczajenie, ale po jakimś czasie może to być naprawdę wygodne. To pierwsze rozwiązanie tego typu, eksperyment, więc na pewno wszyscy producenci latarek będą wyciągać wnioski z opinii użytkowników. Jeżeli pomysł przyjmie się chociaż trochę, pewnie pojawią się inne konstrukcje tego typu. Cieszy mnie coś takiego, bo nowości w latarkach to rzecz nieczęsta, pomijam tutaj oczywiście nowe emitery.
Awatar użytkownika
mihas
Posty: 145
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 00:14
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: mihas »

To cieszy kiedy widzi się coś takiego, dobrze że eksperymentują, bo efekty są ciekawe. Mnie to nie urzekło, ale na pewno wielu się to przyda i będą chcieli to mieć. Teraz już tylko krok do zainstalowania dalmierza i na podstawie jego odczytów ustawiania jasności :twisted: .
Jeśli chodzi o Nitecore, to warta uwagi jest też seria Explorer( EA1, EA2, EC1, EC2), z wbudowanym woltomierzem i jak dla mnie świetnym, przemyślanym interfejsem użytkownika.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

W serii Explorer świetnym rozwiązaniem jest też małą czerwona diodka, którą można włączyć na stałe i przyświecać w całkowitej ciemności.
Awatar użytkownika
mihas
Posty: 145
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 00:14
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: mihas »

Tak, właśnie to mnie chyba najbardziej zainteresowało w tej serii. Niestety ludzie na CPF'ie wspominają o słabej wydajności w trybie ciągłym czerwonej diody w niektórych egzemplarzach - latarka się grzeje i przez to działa krócej niż powinna. Miejmy nadzieję, że to poprawią, szkoda żeby taki drobiazg psuł całkiem ciekawe światełko.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Tzn. oni raczej zauważyli, że problem jest nie tyle w egzemplarzach co modelach. Szybciej grzeją się te na jedną baterię (EA1, EC1), większe modele (EA2, EC2) mają bardziej udane sterowniki.
Awatar użytkownika
mihas
Posty: 145
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 00:14
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: mihas »

Racja, "dłuższe" modele nie grzeją się zbytnio i mają już rozsądny czas świecenia.
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

Wymyślają, bo wszystko inne już było :) Low, Mid, High a gdy tak płynna regulacja mocy w zależności od kąta ? :D :twisted:
szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) | MagLite 2D | Mag 2C+ (Cree XM-L T5 4B)
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Witam,

Mam pytanko czy ktoś z Forumowiczów posiada i używa NITECORE Sens w wersji zasilania AA?
Przymierzam się do zakupu takowej i ciekawym wrażeń z codziennego użytkowania :))
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ