Jaki rezystor zamiast żarówki P21W w aucie ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Jaki rezystor zamiast żarówki P21W w aucie ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Wymieniłem przednie kierunkowskazy na diodowe w aucie (homologowane itd żeby nie było) ;)

Standardowo, jak to bywa po takich wymianach wariuje przekaźnik - mruga za szybko. Rozwiązaniem (chwilowym) była wymiana rezystora przekaźnika, ale efekt jest tak że fakt, wszystko mruga już jak powinno ale znacznie słabiej świeci...

Jaki użyć rezystor "udający" żarówkę P21W w aucie ?
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Najlepiej wymień przekaźnik na elektroniczny. Stosowanie przekaźnika to strata energii.
A co do tej homologacji to jakaś podejrzana skoro nie jest wszystko plug&play
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W 99% takich reflektorów, do starszych aut występuje ten problem, opisany na opakowaniu najmniejszym drukiem jaki się da ;)

O przekaźniku elektronicznym nie słyszałem... Masz może linka do czegoś takiego ? Auto z 92 roku więc nie wiem czy w ogóle takie coś dostanę do takiego rupcia :)
ILPT
Macio
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 23:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Macio »

U mnie w motocyklu miałem ten sam problem, wymieniłem przekażnik na dedykowany do LED, jest elektroniczny bo teraz nie słychać klików,
Można zastosować rezystor 6 ohm o dużej mocy ale nie polecam z względu no to iż jest to marnowanie energii.
ODPOWIEDZ