chińska obudowa z hid-ową wkładką

co i jak zrobiłem...
adam-bmw
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 21 paź 2012, 20:08
Lokalizacja: K-P

chińska obudowa z hid-ową wkładką

Post autor: adam-bmw »

Tak jak w temacie, chińską obudowę po latarce, w której padł akumulator wykorzystałem do "budowy" latarki o dobrym zasięgu i mocnym świetle. jako źródło światła posłużył palnik xenonowy o mocy 35W zamontowana tak aby snop światła był skupiony i sięgał jak najdalej do tego przetwornica w wydaniu slim, w obudowie zostało dość miejsca na umieszczenie akumulatorków, zastosowałem gotowe pakiety modelarskie jednak na dłuższą metę z racji że latarka miała z założenia świecić dość długo zastosowałem akumulator żelowy 12V 11Ah- niestety latarka przybrała na wadze ale da się to przeżyć.

Obrazek

W dniu dzisiejszym od rana aż po samą noc utrzymuje się naprawdę gęsta mgła więc stąd takie zdjęcie, jak powietrze będzie przejrzyste wykonam fotki zasięgu.
Ostatnio zmieniony niedziela 21 paź 2012, 22:21 przez adam-bmw, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Błąd w pisowni - nie ma żarówek xenonowych, to są palniki.

Akumulator żelowy zastąp pakietem li-ion 18650.
ILPT
adam-bmw
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 21 paź 2012, 20:08
Lokalizacja: K-P

Post autor: adam-bmw »

Błąd poprawiony a co do zasilania to te modelarskie też były li-ion modelu nie pamiętam i przy pełnym naładowaniu starczały na ok 30 min. ten żelowy wytrzymuje dobrą godzinę non stop co wynagradza jego wagę.

Co do samych ogniw 18650 w zależności od producenta czytałem że przy poborze prądu ok 1A powinien wystarczyć na +/- 50 min. moja przetwornica w czasie normalnej pracy pobiera 3A
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Wystarczy połączyć w pakiety po 2 sztuki 18650 na cele i masz już około 4500 mA przy 3,6 V.
warn
Posty: 11
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 12:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: warn »

Właśnie temat zasilania poruszyłem w dziale technika HID a mianowicie chodzi o zasilanie 18650.

Ile kolega użył ich w szeregu?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dwa aku równolegle, takich pakietów mam cztery, łączone szeregowo. Przy max naładowaniu dają około 16 V przy obciążeniu, po podłączeniu przetwornicy napięcie spada w okolice 14 V.
adam-bmw
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 21 paź 2012, 20:08
Lokalizacja: K-P

Post autor: adam-bmw »

I na jak długo świecenia non stop to wystarcza?
Awatar użytkownika
galahad
Posty: 49
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 13:24
Lokalizacja: Krk

Post autor: galahad »

Fajnie to wygląda w tej mgle :mrgreen:
ODPOWIEDZ