Poszukiwana bardzo mocna i solidna czołówka !!!

Oświetlenie montowane na głowie
zmija
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:07
Lokalizacja: wawa

Poszukiwana bardzo mocna i solidna czołówka !!!

Post autor: zmija »

Witam Was Wszystkich Kochani.

Postaram się nakreślić problem z jakim się borykam, a Wy tu zgromadzeni ocenicie czy i jakie są możliwości rozwiązania go ;)

Tak więc, do rzeczy .............

od ponad 10 lat każdą wolną chwilę w zimie spędzam na desce (wyprawy FR) a latem na rowerze (wyprawy MTB) W ostatnich latach doszło do tego że charakter "wyprawy" oraz rodzaj posiadanego oświetlenia, nie do końca współgrają ze sobą :( (za duże wymagania co do mocy światła jak i czasu świecenia)

w zimie używam Petzl MYO XP BELT + w lecie MTE SSC P7-C

Do wyjścia w góry wczesnym świtem lub zejścia z gór późnym wieczorem - MYO nadaje się wyśmienicie, lecz do wędrówki przez las, stromy żleb, odkrytą przed wiatrem i śniegiem polanę, i to wszystko ciemną, zimową nocą MYO nie zdaje egzaminu - po prostu za mało światła!!!

Podobnie ma się sprawa MTE na rowerze - przy jeździe po zmroku, w łatwym terenie sprawdza się bardziej niż idealnie ............. jednak podczas jazdy w nieznanym, ciężkim terenie i to nie wieczorem a ciemną nocą .............. bardzo mocna czołówka stanowiła by perfekt uzupełnienie.

wybaczcie mi to co napiszę teraz - ale byłem tak naiwny, że zakupiłem wczoraj Petzl Duo Belt Led 14
po wieczornym teście - nie byłem rozczarowany - byłem wręcz wściekły!!!!!!!!!
porównując do MYO i MTE - światło jakie za 450PLN daje LED14 to porażka!!!!!

W poniedziałek oddaję Petzl-a, a dziś zwracam się do Was, (starych wyjadaczy, znających się na temacie oświetlenia jak nikt inny) pomóżcie !!!!!!!!!!! (upierdliwemu, wymagającemu i zdesperowanemu) :P

Maiłem różne myśli, może kupić coś i modyfikować, może błagać kogoś z Was o wykonanie czegoś na zlecenie, może jeszcze jakaś inna opcja ............ :roll: ?

Na chwilę obecną, jedyne rozsądne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to nakłonienie kogoś z Was do "zbudowania" jakiegoś złotego środka ;)
(myślałem np. o pracach "MIDI-ego - link1 lub link2)

Czy jest ktoś, kto podjąłby się budowy czołówki spełniającej takie wymogi jak:
- bardzo mocne światło, dużo światła (nie mam pojęcia jak to zdefiniować)
- dwa źródła światła (skupione i rozproszone) ......... oczywiście to opcja optymalna, jeśli będzie to jedna wiązka (powiedzmy lakonicznie) pośrednia, też będzie super
- baterie muszą być na kablu (chowane w plecaku lub pod kurtką), kwestia wagi na głowie i żywotności baterii w zimie
- co do baterii to obojętne (AAA, 18650, R14)
- możliwość zamocowania czołówki na głowie i/lub kaski

co do kosztu - to powiem krótko ............ wiem, że coś porządnego tanim być nie może !!! ;)

Proszę, napiszcie - czy jest szansa na pomoc w tej kwestii?

Pozdrawiam Was Wszystkich,

Konrad
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj,

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie... Kostka duo to powinno być "TO" :) Zwłaszcza, że masz dwa, osobno sterowane, różnego rodzaju światełka. A także możesz dogadać się z Midim co do wielkości pojemnika na akusy, długości kabla i innych szczegółów. A sądząc po opiniach osób użytkujących w dość trudnych warunkach to światełko powinno poradzić sobie z tymi wyzwaniami które Ty mu postawisz :)

Chyba, że chcesz jeszcze bardziej poszaleć i pomyślisz o którymś z projektów "rowerówek" z dostosowaniem ich do noszenia w razie potrzeby na kasku - choćby o Rosomaku Boćka lub innej tego typu produkcji.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

zmija, witaj :-)
Też uważam, że lekcje odrobiłeś i szukasz we właściwym miejscu...pogadaj z Midim :-)
Awatar użytkownika
pokor
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 16:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: pokor »

Widziałem jak ta pojedyncza kosteczka świeci i również polecam (sam pewnie za jakiś czas nabędę) a co najważniejsze jest całkiem mała i poręczna.
Totalny amator
krytix
Posty: 40
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 15:46
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: krytix »

Oczywiście aby spełnić swoje wymagania bierz Kostkę 2. Posiadam taką i ma wygar jak nic innego na ziemi. Pisz do Midiego.
roko
Posty: 8
Rejestracja: środa 08 sie 2012, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: roko »

Ostatnio natknąłem się na coś takiego
http://kolter.pl/Latarka-czolowa-SILVA- ... ,k31693,pl
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Ja bym problem rozwiązał bardziej kombinatorsko.

Kupić http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=5791 z 2 trybami i diodą neutral lub zimną
Kupić http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7050 tylko wersję L2 (tańsza) Z trybami 100%/60%/30% i ukryte np 1/5/15 które przydadzą się do spacerowania jako bardzo oszczędne i do czytania mapy np. a z 15% można komfortowo biegać.

Wydaliśmy 170zł na L2 i 150zł na C2 (z transportem)

Co dalej - Psujemy włączniki i wyprowadzamy kable zasilające do pakietu w kieszeni itp i tam umieszczamy jakieś wysokoprądowe przełączniki tak, żeby się same nie przełączały.

Szyjemy uchwyt na głowę z gumki z pasmenteryjnego lub kupujemy gotowca - 10zł / 100zł SF powinien być pasku idącym górą głowy, by był wbity w ziemię a C2 na bocznym pasku na wprost - on robi zasięg. Na rowerze obydwie lampki na wprost.

Pakiet aku - kupujemy od woytazo akumulatorki po 2.50PLN Np 8szt. i lutujemy pakier 8P co da przynajmniej 4 godziny ciągłej pracy na obu lampkach w trybie max

Razem wychodzi 357zł Doliczając porządne kable itd. nawet zaokrąglając do 400zł jest dużo taniej niż w poprzednich propozycjach, a też dobrze.

Szczegóły - Kable w latarkach trzeba by dobrze uszczelniać ale ten problem odpada, jeżeli kupisz to- http://allegro.pl/solarforce-pts-2-wlac ... 07787.html Wowczas wyprowadzenie jest już z głowy, ucinamy włącznik, łączymy obie latarki i wspólnym kablem do pakietu.

Podsumowanie:
360-500zł. Moc - ponad 1500lm Mocny zasięg i szeroka bliż. Czas pracy 4h w maxie. Czego chcieć więcej? :grin:
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Małe OT jest jeszcze inny sposób tzw obracany futerał na latarkę używam takiego przy postrzałkach gdy obie dłonie są zajęte trzymaniem broni, przypinam do paska ww. futerał świeci idealnie a obie ręce wolne, i pozwala używać takiej latarki jaka mi potrzebna
taki jak ten : http://dx.com/p/nite-ize-lhs-03-nylon-c ... 92?item=43
można go ustawiać w różnych pozycjach
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Przy sportowym zastosowaniu obawiam się, że na wstrząsach latarka może:
a) Wysunąć się z pokrowca
b) Klips wyskoczyć ze spodni(które w wersji sportowej wogóle nie mają sztywnych krawędzi)
c) Może się samo obrócić.
Jako właściciel możesz rozwiać te wątpliwości, bo ja pokrowca nie testowałem, ale wydaje mi się, że pomysł jest mocno niepraktyczny w tym przypadku. Do tego latarka powinna tu podążać za wzrokiem, bo przy zakrętach chcemy innego światła niż na prostej itd.
Ostatnio zmieniony niedziela 11 lis 2012, 20:02 przez wikrap1, łącznie zmieniany 1 raz.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
ODPOWIEDZ