jak działa 3-trybowa opcja w Romisen RC-U4

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

jak działa 3-trybowa opcja w Romisen RC-U4

Post autor: delcadro »

Witam forumowiczów.
Dziś dotarła do mnie paczka z powyższą latarką.
Posiada ona 3 tryby. Za każdym razem gdy ją włączam zmienia tryb na następny. Tak powinno być ? Przy świecącej latarce jak wcisnę do połowy to oczywiście zmieni się tryb.

Kolejne pytanie dotyczy "mocy świecenia". Niestety świeci jak zwykła latarka( spodziewałem się po opiniach, że będzie lepiej). Da się ją upgradować wymieniając diodę ? Jeśli tak to prosiłbym o podpowiedź na co (najlepiej link do dx).
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Opinie tyczą latarki ze zmienionym sterownikiem i diodą. Sterownik: http://www.kaidomain.com/product/details.S020073 , dioda: http://www.kaidomain.com/product/details.S009849 (można wybierać inne)
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Co do pierwszej części mojego pytania. Tak ma działać ten sterownik, czy jest za bardzo czuły?
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

delcadro pisze:Co do pierwszej części mojego pytania. Tak ma działać ten sterownik, czy jest za bardzo czuły?
Twoja latarka po prostu nie posiada pamięci trybów, sterownik każde pstryknięcie traktuje jako sygnał do zmiany trybu.



___
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

W mojej latarce też był wyłącznik "rewerse" który tak działa. Kupiłem od Grega wyłącznik "forward" 3A (mnie bardziej odpowiada). Vigo ma rację, oryginalny sterownik ma trzy tryby bez pamięci.
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Czym się różni wyłącznik reverse od forward ?
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

delcadro pisze:Czym się różni wyłącznik reverse od forward ?
Cytując za gregiem:

"Różnice w sterowaniu latarką z włącznikiem forward / reverse.

Forward (standard w L2/L2P):
- wciskasz włącznik do połowy i puszczasz (raz bądź kilkukrotnie) - w ten sposób ustawiasz tryby
- następnie dociskasz do końca
- to jest tzw. włącznik taktyczny, światło pojawia się natychmiast po lekkim naciśnięciu włącznika i nie wymaga całkowitego włączenia latarki - szybkie i ciche, można sobie łatwo "przyświecić" bez włączania latarki
- zmiana trybu podczas świecenia latarki wymaga jej całkowitego wyłączenia, przez co niezbyt nadaje się np. na rower

Reverse:
- wciskasz włącznik do końca i puszczasz
- następnie dla zmiany trybu wciskasz do połowy (raz bądź kilkukrotnie)
- zmiana trybu nie wymaga całkowitego wyłączenia, jedynie "klik" (do połowy)
- nie można sobie szybko "przyświecić", konieczne jest całkowite włączenie latarki, a następnie wyłączenie drugim głębokim wciśnięciem"



___
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mam Romisena, sztuk 3. Przerabiałem je na XP-G oraz XM-L. XP-G jest idealne na rower - świeci dobrze, nie jest za bardzo skupione, światła jest dużo (w diodę 1,5 A). Przerobiłem również na XM-L - przy 3 A w diodę, światła jest bardzo dużo, świeci podobnie jak XPG jeśli chodzi o zasięg, ale dużo szerzej. W przypadku XML warto zaopatrzyć się w dobre pasty i dobrze przerobić latarkę - moja po kilku min pracy jest b. gorąca.

W RC-U4 nie wchodzą diody na starze, trzeba go podpiłować.
ILPT
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Skakutus co polecasz na przeróbkę tego Romisena? Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc proszę o rozwinięcie tematu.

[ Dodano: 24 Listopad 2012, 17:02 ]
Jeśli zakupiłbym to co podał Maruda to na co musiałbym zwrócić uwagę ? Montaż jest trudny? Musiałbym coś "przetaczać" ? Potrzeba jakiś krążków i past odprowadzających ciepło? Rozumiem, że bez lutowania się nie obędzie ale to nie jest duży problem.
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

TU masz trochę o tej latarce i jej modyfikacjach-jak nie wystarczy użyj "szukaj" poczytaj a w razie wątpliwości pytaj.
Było tego sporo na forum...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Diodę trzeba wycentrować i przykleić do piguły, którą przed demontażem dobrze jest wypolerować. Potem montaż sterownika i wszystko.

A co polecić - zleży czego oczekujesz.
ILPT
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Co oznacza stwierdzenie "W RC-U4 nie wchodzą diody na starze, trzeba go podpiłować".

Teoretycznie jestem już zdecydowany na sterownik Ten

, diodę XP-G (aby nie mieć problemów z przegrzewaniem a ilość światła powinna mi wystarczyć). Jeśli chodzi o diodę to proszę o linka do konkretnego modelu bo jest tego multum i nie wiem na co zwracać uwagę. Coś oprócz tych 2 rzeczy będę jeszcze potrzebować ?
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ten sterownik obsłuży 2 diody XP-G. A więc albo trzeba odlutować 4xAMC, albo zamówić http://www.kaidomain.com/product/details.S020075

Opiłować star oznacza dopasowanie jego średnicy do miejsca w pigule gdzie będzie umieszczony.
adam123
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 11:12
Lokalizacja: Wrocki

Post autor: adam123 »

Witam!
Piszesz że świeci jak zwykła latarka :-| Powiedz jakich bateri do niej używasz?
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Używam 18650 Samsung zakupione od jednego z forumowiczów.
Do tego sterownika KD 4x7135 V2 LED Driver 1520mA 17mm którą diodę XP-G z KAIDOMAIN polecacie ? Coś oprócz tych 2 rzeczy będę potrzebować? Jakiś klej ?
Ostatnio zmieniony niedziela 25 lis 2012, 16:38 przez delcadro, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ