domena

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Calineczka pisze:a kto to czyta.....stali bywalcy absolutnie..... :wink:

Teraz dopiero zauważyłem, że tam jest wogóle coś napisane o powitaniu w pierwszym poście. :razz:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

[glow=red][shadow=red]WIELKIE LOGO[/shadow][/glow]

I kto chce zauważy.

Myślę że stali bywalcy wiedzą co i jak :)
ILPT
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Ponieważ dotyczy to nazwy domeny, więc nie zakładam nowego tematu.
Wpisałem dziś w pasek adresu "Światełka.pl" i okazało się, że;
po pierwsze - można tak wyszukiwać/nazywać strony (dla mnie nowość, choć na co dzień w jaskini nie siedzę i mniej więcej wiem co się w świecie dzieje)
po drugie - znajduje stronę, ale nie nasze forum, a biorąc pod uwagę, iż na forum staramy się pisać poprawnie, nieco mnie to zaskoczyło.

Więc:
Skoro ktoś wcześniej próbował/miał ochotę przejąć obecną nazwę domeny, czy istnieje możliwość sprawdzenia na jak długo ma opłacone prawa do domeny "światełka.pl" obecny właściciel?
Czy znając termin można złożyć ofertę wykupienia domeny (rozumiem, że obecny właściciel ma prawo ją utrzymać/przedłużyć, i słusznie), również obecnemu posiadaczowi? Jeśli kwota nie była by astronomiczna, zorganizować zbiórkę na szczytny cel i przejąć bardziej poprawnie pisaną nazwę. Sam chętnie wspomogę kwotą na miarę możliwości.

Pozdrawiam.

P.S.
Właśnie przyjrzałem się dokładniej i strona chyba właśnie w takim celu została stworzona. Same linki na zewnątrz, i przycisk "kontakt z właścicielem". Dalej jest już tylko oferta odkupienia, więc raczej tanio nie będzie.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

To łatwo sprawdzić:

nformacje o domenie światełka.pl

NAZWA DOMENY: xn--wiateka-rjb3t.pl
typ abonenta: organizacja
serwery nazw: ns1.fastpark.net.
ns2.fastpark.net.
utworzona: 2008.01.11 17:32:31
ostatnia modyfikacja: 2015.01.16 01:21:24
koniec okresu rozliczeniowego: 2016.01.11 17:32:31

opcja: brak

dnssec: brak

ABONENT:
firma: DD Consulting Ltd.
ulica: 7 Kyvelis, Office 102
miasto: 1087 Nicosia
lokalizacja: CY
telefon: +357.22030219
ostatnia modyfikacja: 2012.04.15

KONTAKT TECHNICZNY:
firma: Michau Enterprises Limited
ulica: Chytron 26, Office 21
miasto: 1075 Nicosia
lokalizacja: CY
telefon: +357.22761649
ostatnia modyfikacja: 2012.04.06


http://www.anet.pl/whois-czy-domena-jes ... omene.html

https://domeny.pl/whois.html
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wersja z polskimi diakrytykami nie oznacza wcale bardziej poprawnej, to wynalazek wprowadzony stosunkowo nie tak dawno. Przeglądarka i tak dekoduje te znaki na ASCII, prawdziwa nazwa domeny jak widać wyżej to "xn--wiateka-rjb3t.pl". Jak ktoś nie może wpisać tych znaków to może mieć trudności z przejściem na stronę.

A po za tym jest to domena wykupiona tylko do jednego celu. Do odsprzedania, i nie warto sobie tym zawracać głowy i wspierać takich biznesów. Wszystko jest robione automatycznie przez robota, np w moim przypadku jak wykupiłem domenę mdiy.pl, już zaledwie dzień później jakiś automat kupił domenę mdiy.com tylko po to żeby sprzedać drożej.

Utrzymywanie takiej domeny kosztuje, i jeśli od 2008 roku nikt jej nie kupił to właściciel utopił już sporo pieniędzy i raczej jej teraz nie porzuci.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Większość takich domen rejestrują nie boty, a domainerzy.
Również z myślą o odsprzedaży ale w tym konkretnym przypadku właścicielowi głównie zależy pewnie na czerpanie zysku z parkingowych reklam.

Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem że "nie warto sobie tym zawracać głowy". Tym (czyli dobrą domeną kojarzoną z marką) akurat w komercyjnych projektach zawsze warto sobie zawracać głowę. Światełka się rozrastają więc pewnie i wkrótce właściciel pomyśli nad jakąś formą zarabiania, a tam pewnie kilka % odwiedzić dziennie znika;)
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Polskie znaki w domenie to jeszcze nic. Teraz potworzyli pełno dziwnych domen najwyższego poziomu, które w dodatku mogą być zapisane znakami z danego alfabetu (jak cyrylica czy jakieś arabskie). Przykład http://نطاقات.قطر/ar
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Dzięki temu że pojawiły się nowe końcówki wreszcie mogłem kupić ładną domene z moim nazwiskiem ;-)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

hoka, o ile się nie mylę to właściciel absolutnie nie ma takich planów, to forum dla pasjonatów, a nie do zarabiania. Stąd moje słowa, że nie warto sobie zawracać tym głowy, a cena pewnie niska nie jest bo domena może służyć jako sklep z oświetleniem.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Wszystko wskazuje więc, że strona została utworzona z myślą o dalszej odsprzedaży, zapewne nie bez zysku. Firma zarejestrowana na Cyprze, w nazwie fonetycznie imię polskie.
Można zapytać o cenę (z ciekawości), mnie osobiście po prostu zainteresowała możliwość używania znaków diakrytycznych w adresach stron.
Dziękuję za wyjaśnienia i podpowiedzi. Znów się czegoś nauczyłem.
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Polskie znaki w domenach są już od 2003 roku bodajże, więc chwile byłeś zabunkrowany ;)

B
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

No dobra, przeoczyłem :) Za dużo było grania w MoH i CoD-a w tamtym i późniejszym okresie ;)
Ale nadrobiłem i już teraz wiem :)

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Tyle lat, i jakoś nikt z tego nie korzysta. Jak raz w roku trafię na taką domenę to jest maks :)
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

wyszukiwarki słabo sobie radzą z wyszukaniem stron chyba.

Kolega ma stronę "siła słów" - zobaczcie czy się gdzieś wyświetla...

B
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Raczej nie ma się co tymi domenami z polskimi znakami przejmować. Te domeny są najwyżej wykorzystywane jako kopia tej bez polskich znaków, bo jak ktoś pisze z jakiegoś urządzania bez polskich liter, to by miał duże trudności, żeby wejść na taką stronę, gdyby była tylko z języczkami.

A, żeby jeszcze płacić wyłudzaczom za odkupowanie domeny, a potem ją jeszcze utrzymywać, to IMO wyrzucanie pieniędzy.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ