Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Manekinen pisze:Dziwnie jakoś. Normalnie bym napisał że trochę przepłaciłeś, ale jak na kuriera to końcowo wyszło podejrzanie mało :)
No to napiszę Ci jeszcze, że w tej cenie wliczone jest ubezpieczenie od vatu - w przypadku konieczności jego zapłacenia, po okazaniu skanu dokumentów sklep zwraca wartość vatu i koszty naliczone przez DHL. Po rejestracji dostaje się kody rabatowe, ja miałem jeszcze taki "z zewnątrz" na 25USD.
Manekinen pisze:No ja nie traktuję tego jak drogiej zabawki, telefon to telefon. Noszę go normalnie w kieszeni, ale lubię luźne wygodne spodnie więc nie martwię się że go zegnę przy siadaniu, z resztą i tak ręka odruchowo leci do kieszeni i sprawdza czy telefon na swoim miejscu. Może do tej pory miałem szczęście, nie wiem :)
Też nie mam zwyczaju noszenia ciasnych spodni, raczej normalne, proste jeansy, jednak zawsze jakieś obawy są. Ja zawsze na początku dbam o sprzęt, kupuję folie i pokrowce, a po pewnym czasie i tak nudzi mi się to chuchanie i dmuchanie i ląduje w kieszeni z drobnymi i kluczami. :mrgreen:
Manekinen pisze:pietros, dla wersji EU aktualizacja przebiega inaczej.
Tak wiem, mam wersję eu i zainstalowane TWRP, więc instaluję wg. punktu 1 od momentu "Pierwsza instalacja MIUIPolska".
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

pietros pisze: Też nie mam zwyczaju noszenia ciasnych spodni, raczej normalne, proste jeansy, jednak zawsze jakieś obawy są. Ja zawsze na początku dbam o sprzęt, kupuję folie i pokrowce, a po pewnym czasie i tak nudzi mi się to chuchanie i dmuchanie i ląduje w kieszeni z drobnymi i kluczami. :mrgreen:
Tel z kluczami i drobnymi? Ło matko, to tak jak byś tankując auto dodatkowo dosypywał piasku do baku :P
ILPT
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Bardziej porównałbym to do dbania o lakier, najbardziej boli pierwsza rysa, potem to już z górki... :grin:

Gdyby ktoś jeszcze planował zakupy na ibuygou, to tutaj jest kilka kodów rabatowych:
http://www.wykop.pl/wpis/15989347/dzien ... ostepnili/
Dodatkowo, jeżeli korzystacie z przewalutowania przez paypal, to proponuję wybrać w sklepie dolary australijskie zamiast amerykańskich.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

E tam, mój poprzedni telefon gdzieś w połowie swojego żywota również zaczął trafiać do kieszeni z kluczami, po prostu w drugiej mam portfel, a latem więcej kieszeni za bardzo nie ma... tych bezpiecznych, z przodu. Po za tym grat mi tak podnosił ciśnienie że zasłużył sobie na taki los, i coś w tym jest, czym gorzej go traktowałem tym mniej problemów sprawiał... albo już mnie to tak nie drażniło :twisted:
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Manekinen czyżby galaxy s advance?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Tak. Na pewno na niego już narzekałem na forum. Pod koniec pękła mu szybka (ale ekran i dotyk nadal działały), wgrałem mu CM, i dopiero wtedy zaczął działać lepiej jak od nowości (nie biorąc pod uwagę nadal paskudnych zasięgów wifi i gsm)... ale było już za późno na poprawę. Wtedy zdecydowałem że żadnych więcej wynalazków, nowa słuchawka musiała być modelem flagowym, no i padło na Mi4C i jestem zadowolony jak z żadnego innego telefonu jaki kiedykolwiek miałem :) Nawet z 3310 byłem niezadowolony bo miała jakiś modowany soft który się potrafił wykrzaczać... pech czy co?

To jak, kto pierwszy wrzuca nowy soft? :wink:
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Na razie wgrałem polski MIUI 6.1.21 (metodą pierwszą). Telefon, a przede wszystkim nakładka MIUI, coraz bardziej zaczynają mi się podobać. Przeskok ze starego Sony Xperia S jest ogromny. Jedna 3 lata w rozwoju smartfonów to cała epoka.

Wczoraj testowałem jeszcze chodzenie z MiBandem S. Są trochę rozbieżności - zliczona ilość kroków/metrów przez opaskę vs trasa zarejestrowana programem z GPS. Ale różnice są w granicach do przyjęcia.
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zakładałeś jakieś konto na Xiaomi i rejestrowałeś swoją kartę sim? Czytałem coś o tym na miuipolska ale nie wdawałem się w szczegóły, nie wiem czy warto to robić?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Panowie, a istnieje dziś jakiś smartfon na bazie androida, który oferuje jakość foto taką jak lumia 1020 + tryb manualny jaki daje Nokia Camera ?
ILPT
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ja zakładałem. Mam synchronizację zdjęć z ich chmurą. Która działa jak ślimak, ale działa. Do tego jest opcja zdalnego wykasowania danych telefonu, namierzenia, i zablokowania. Za każdym razem jak jest zmieniana karta sim (nawet te same karty ale zamienione miejscami) to telefon prosi o zalogowanie i chce wysłać smsa do Chin w celu "zarejestrowania" karty. Czyli jeśli ktoś telefon zwinie i wsadzi swoją kartę, i nie będzie w stanie zalogować się do xiaomi, to telefon będzie bezużyteczny. Ta blokada bootloadera w nowych softach ma uczynić tą blokadę jeszcze bardziej skuteczną, ale wiadomo że wszystko i tak prędzej czy później da się obejść.

Nie do końca rozumiem natomiast numerację softów na miui polska. W zakładce "pobierz miui 7" są softy oznaczone numerkiem 6, i taka też wersja miui wyświetla się we właściwościach w telefonie. Przy ostatniej wersji 6.1.21 napisano "android 6.0", ale w miejscu gdzie się to pobiera stoi jak byk "android 5.1.1" dla mi4c. Ale model "Mi 4 W/LTE" ma "android 6.0" - i już teraz zgłupiałem. JacaGlaca, zobacz we właściwościach jaki masz android.
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

@skaktus TU masz poglądowy(niby profesjonalny) ranking telefonów jak widzisz Nokia 1020 ma 74 punkty.Tryb manualny maja np NEXUS 5 I 6 Galaxy S6 ,Lg G4. A z egzotycznych to LG V10 ma dodatkowo manualny tryb wideo oraz Panasonic Lumix CM1.A tu mozesz porównać jakość foto kilkudziesięciu telefonów .Osobiście mam Note 4 i Nokie 808 i różnie bywa czasem nokia zrobi lepsze foto(przeważnie z lampa ma Xenona) a raz Note. Jeszcze nie znalazłem kompromisu więc trzymam obydwa.
''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Manekinen pisze:Nie do końca rozumiem natomiast numerację softów na miui polska. W zakładce "pobierz miui 7" są softy oznaczone numerkiem 6, i taka też wersja miui wyświetla się we właściwościach w telefonie. Przy ostatniej wersji 6.1.21 napisano "android 6.0", ale w miejscu gdzie się to pobiera stoi jak byk "android 5.1.1" dla mi4c. Ale model "Mi 4 W/LTE" ma "android 6.0" - i już teraz zgłupiałem. JacaGlaca, zobacz we właściwościach jaki masz android.
Mam takie same oznaczenia.

Sprawdzałeś może, jaki masz aparat i ekran? U mnie aparat Sony, ekran AUO.

Podobno najlepiej trafić na Sony/Sharp. Ale ja do ekranu nie mam zastrzeżeń. Ekran żyleta, kolory idealne.
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

To jaki masz w końcu ten android? I gdzie się sprawdza ekran/aparat? W info o telefonie nic takiego nie mam.
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Manekinen pisze:To jaki masz w końcu ten android?
Wersja Android 5.1.1 LMY47V
Manekinen pisze:I gdzie się sprawdza ekran/aparat? W info o telefonie nic takiego nie mam.
Ustawienia>Informacje o telefonie>Klikasz 3x na Procesor i generuje się raport. Kopiujesz raport na komputer i otwierasz w jakimś notatniku (np. Notepad++). Potem wpisujesz "sony, samsung, sharp, auo". Co znajdziesz w pliku, to masz.
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ekran sharp, aparat imx258 czyli sony, wersja 3GB/32GB. Żeby aparat znalazł się w logu, to trzeba go wcześniej na chwilę odpalić (jeśli nie był jeszcze używany od włączenia). A jak telefon do mnie przyszedł, to jeszcze ani razu nie był wyłączany... wczoraj pierwszy raz zrobił sobie niespodziewany restart. Ale to i tak niezły uptime wykręcił :) Odłączając go od ładowarki kilkukrotnie wcisnąłem przycisk blokady, może od tego zdurniał.
ODPOWIEDZ