prośba o radę w sprawie latarki

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

Czy K40M posiada zabezpieczenie ?
Czy NCR18650PF posiadają zabezpieczenie ?
tabweg
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 01:35
Lokalizacja: wrocław

Post autor: tabweg »

Tu znalazłem ciekawy opis:

http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... ost4502212
Over-Discharge Protection: The K40M begins to flash intermittently when the batteries get low, so that's your warning that to change or charge them.
oraz
http://budgetlightforum.com/node/34029
Unprotected cells are not recommended with batteries run in Series.
Plus they sit kind of loosely in the carrier.
Latarka ma też "Reverse Polarity Protection" ale to tylko chodzi o to, że można koszyk włożyć w jedną stronę lub drugą.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Gdzieś już wspominaliśmy, że K40M sygnalizuje konieczność wymiany ogniw na świeże migając 2-3 razy co jakiś czas, zatem nie jest to zabezpieczenie automatyczne takie jakie jest np. w ogniwach, to ogniwowe ma taką wadę, że kiedy zadziała, ogniwo zostaje odcięte, latarka nagle gaśnie i pozostajemy w ciemności.

Dużo bezpieczniejsze i praktyczniejsze jest ochrona realizowana przez elektronikę latarki, która sygnalizuje słabnące ogniwa miganiem tak jak w K40M lub zmianą trybu na coraz to słabszy jak bywa to rozwiązane w innych latarkach, użytkownik ma informację o słabnącym zasilaniu, a latarka wciąż jednak świeci.

To latarkowe rozwiązanie ma też wadę, gdyż w przypadku latarek zasilanych kilkoma ogniwami, elektronika nie rozpozna, które konkretnie ogniwo jest bliskie "zgonu", zatem po pierwszych sygnałach latarki należy starać się ogniwa wymienić i nie "wyświecać" ich do dna.


___
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Vigo pisze:jakie jest np. w ogniwach, to ogniwowe ma taką wadę, że kiedy zadziała, ogniwo zostaje odcięte, latarka nagle gaśnie i pozostajemy w ciemności.
Ja zabezpieczone ogniwa mam tylko jedne, nie wiem jak działa zabezpieczenie w innych, ale w moich, gdy na trybie maksymalnym, albo średnim zadziała zabezpieczenie ogniw (a właściwie jednego ogniwa, bo mam 3 w szeregu), to spokojnie mogę jeszcze włączyć latarkę w trybie najniższym, (albo z wysokiego, w średnim), przy mniejszym poborze prądu napięcie na ogniwach jest wyższe i jeszcze trochę światła się ma. Tak, że to tak nie do końca prawda, że gdy zadziała zabezpieczenie ogniw, to już tylko ciemność. No chyba, że inne zabezpieczenie posiadają histerezę jakąś i bez podładowania już nie ruszą. Ja mam KingKongi 26650 zabezpieczone.

No i jak najbardziej się zgadzam z tym, że przy szeregowym połączeniu ogniw zabezpieczenie wbudowanie w aku jest przydatniejsze, niż przy zasialniu 1s.

Pozdrawiam :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Moje KingKongi faktycznie reagują tak samo, ale np. TrustFire 10440P (taki: http://www.jet-pol.pl/p285,akumulator-l ... tfire.html) w Tanku007 E09 reaguje tak, że jak już raz odetnie, to dopóki nie zobaczy ładowarki to nie pogadasz. ;)
ODPOWIEDZ