Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Sposoby oznaczania wersji romów dla MIUI:
Nazwy plików dla telefonów:

Xiaomi MiNote: MIUIPolska_virgo_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi MiPad: MIUIPolska_mocha_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Mi-3W/Mi-4: MIUIPolska_cancro_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Mi-2/Mi-2S: MIUIPolska_aries_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Mi-2A: MIUIPolska_taurus_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi 1 (Red Rice): MIUIPolska_HM2013023_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi 1S: MIUIPolska_armani_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi 2 LTE 2014811: MIUIPolska_HM2014811_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi 2 LTE 2014813: MIUIPolska_HM2014813_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi Note 3G WCDMA (MTK): MIUIPolska_lcsh92_wet_jb9_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi Note 1S 4G Dual SIM (1GB/2GB): MIUIPolska_gucci_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi Note LTE 4G Single SIM: MIUIPolska_dior_x.xx.x_yy-zz.zip
Xiaomi Redmi Note 2: MIUIPolska_hermes_x.xx.x_yy-zz.zip
Gdzie:

x.xx.x – to kod tygodniowej wersji MIUI wg. rok.miesiąc.dzień
yy – to kod wersji MIUI: v5 (MIUI v5), v6 (MIUI 6), v7 (MIUI 7)
zz – to numer bazy Android np. 4.1/4.2/4.3/4.4/5.0/5.1/6.0

MIUI v6 nie ma nic wspólnego z Androidem v6.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jak sądzicie, które szkło lepiej będzie chroniło ekran w przypadku upadku: Nillkin amazing H+ czy 3mk Flexible Glass?
Nillkin ma w większości pozytywne oceny, o flexible glass można poczytać bardzo skrajne opinie.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

pietros, ja kupiłem to:
http://www.aliexpress.com/item/Premium- ... 46991.html
Jest gładnie w dotyku, nie fałszuje obrazu. Może nie jest tak dobre jak Nilikin ale ja nie zamierzam go testować młotkiem. Od ochrony mam to:
http://www.aliexpress.com/item/New-Hybr ... 97913.html
w sumie jest naprawdę ok.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

A bawiliście się może okularami cardboard? Wiem, że to zwykła zabawka, ale warto kupić? Macie jakieś sprawdzone modele, bo jest tego bardzo dużo.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

pietros, mam okulary z JD zamówione z tych promocji, Excelvan 3D-G1. Obraz na Mi4C jest ok, wysoka rozdzielczość powoduje że nie widać pikseli co ma miejsce przy mniejszych rozdzielczościach. Ale skupienie obrazu przez te soczewki to jakiś niewypał, jak bym nie ustawił tej szerokości to niekomfortowo się ogląda. Nie da się skupić wzroku na bliskich obiektach. Bawiłem się trochę i wygląda na to że jeśli telefon by był bliżej soczewek albo soczewki bliżej oka to by było może lepiej. Przyssawki które mają trzymać telefon na miejscu sprawdzą się tylko jeśli tył telefonu jest idealnie gładki, jakakolwiek fakturka i telefon się odkleja co jest bardzo irytujące. W środku zbiera się syf, soczewki szybko się podrapały od wycierania. Tak ogólnie to pobrałem jakieś demo ze sklepu googla, potem obejrzałem jakiś krótki film, i nie widzę w tym nic przyjemnego, tak żeby z tego korzystać. Okulary leżą gdzieś w szafie.

Również z grami jest problem, próbowałem odpalić Fallout 4 z kompa aby pograć w 3D. Wymaga to dwóch płatnych programów. Pierwszy do transmisji obrazu z PC na telefon, drugi do generowania obrazu 3D w grze. Polega to na przechwytywaniu obrazu z ekranu, i na kablu USB działa z minimalnymi opóźnieniami, ale trzeba sporo czasu poświęcić i poczytać jak to najlepiej ustawić i rozwiązać po drodze jeszcze kilka problemów. Grę odpaliłem, niektóre obiekty były w 2D co robiło mi niezłą sieczkę z mózgu. Do tego nienaturalne obracanie kamerą powoduje zawroty głowy i mdłości.

Albo ten ich model to niewypał, albo całość jest mocno przereklamowana i trzeba poczekać z 10 lat :)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Była okazja sprawdzić aparat. Wypadł bardzo średnio moim zdaniem. Wszystkie zdjęcia są ok na środku ale są rozmazane na brzegach, tak jak by z optyką było coś nie tak. Ustawienia domyślne, nic nie wnikałem, ale widać że jest nałożony jakiś "ulepszacz" tak jak w przypadku zdjęć z kamery YI.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Filmy jak na telefon wyglądają całkiem ok. Jak zrobię aktualizację to spróbuję nagrać coś w 4K.


https://www.youtube.com/watch?v=MnOAEkui13o



https://www.youtube.com/watch?v=7PPg3AVmgHo
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zdjęcia bardzo ok jak na telefon tej klasy, więcej się nie spodziewaj. Rozmycia na bokach są też charakterystyczne w tej klasie i nic z tym nie zrobisz.

znając życie, o ile w świetle dziennym jest ok, o tyle pewnie w pomieszczeniach czy przy bardzo małej ilości światła fotki są zupełnie inne i w takich trybach powinno się testować aparaty ;) W świetle dziennym to i kartofel dobre foto robi :P
ILPT
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zdjęcia bardzo spoko, ja też dzisiaj próbowałem, co prawda jeszcze na sofcie eu, ale nie wychodziły tak dobrze jak u Ciebie. Korzystasz ze stockowej aplikacji czy jakiejś innej?

U mnie w filmach strasznie wkurza mnie skaczący autofokus.

Tak to wygląda u mnie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Zdjęcia przy kiepskim oświetleniu wypadają myślę nie najgorzej. Ale aparat strasznie rozmazuje zdjęcia, obojętnie czy jasno czy ciemno. Te powyższe były robione dzisiaj, było bardzo słonecznie, i jak zawsze, robiłem po 3szt każdego zdjęcia tak aby potem na komputerze wybrać sobie te najostrzejsze które zostanie więc miałem porównanie. I problem rozmazanych lub nieostrych zdjęć występuje zarówno wieczorem / przy oświetleniu sztucznym jak i w słoneczny dzień, co dziwi mnie bardzo. Mnie te zdjęcia nie zadowalają, spodziewałem się czegoś więcej, poważnie. Korzystałem z fabrycznej aplikacji, wersja softu jest przy filmach.

Zdjęcia porównuję do innego telefonu który kiedyś miałem, samsung innov8 z 2008r, czyli zerżnięta taka legendarna N95. Obydwa telefony robią kapitalne zdjęcia, innovem robiłem zdjęcia nocą z naświetlaniem, wychodziły miodzio. Aparat z xiaomi w ogóle się do tego nie umywa, a niby technologia o 8 lat nowsza. Nie chodzi mi o rozdzielczość, bo ta niewiele wnosi, ale ogólnie o jakość zdjęcia, optyki.

No i ewidentnie jest dodawany jakiś filtr który "wygładza" zdjęcie dodając taką kasze, to samo zrobili w kamerze yi. Myślę że o wiele lepiej wyglądałoby surowe zdjęcie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Manekinen widzisz jakieś większe bugi w tej wersji MIUI? Przeglądam opisy na stronie i ciężko mi się już połapać, a najgorsze jest to, że przy w graniu którejś z najnowszych wersji nie ma już możliwości powrotu do poprzednich.

Za to niektórzy bardzo chwalą cyanogenmod na MI4C:
https://miuipolska.pl/forum/topic/9144- ... 13/?page=1

Myślałem, że będzie mniej kombinacji z tym sestemem na telefonie, a tu ciągle jakieś nowe aktualizacje i nie ma gwarancji, że w kolejnych czegoś nie spier...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Sam polowałem na taką bug-free. I ta co mam jest ok, ale czaję się na jakąś nowszą.

CM jest fajny, bardzo prosty, przejrzysty, intuicyjny, szybki, lekki. Miałem go w szajsungu, był dużo lepszy niż fabryczny soft. Ale do miui już przywykłem i mi się podoba, jest dużo bardziej rozbudowane i urozmaicone w stosunku do CM. Może wersje z 2GB ram mogą mieć problemy z miui i warto przejść na cm? Nie wiem, mój 3GB jest super stabilny, od kiedy go mam to złapał tylko jeden niekontrolowany restart i ani razu mi nie przymulił gdy coś robiłem.

Podsumowując, dwie rzeczy które mogłyby być w tym telefonie lepsze to aparat i dźwięk. Podejrzewam że dźwięk też jest jakoś "polepszany" dla tego wszystko brzmi inaczej niż zwykle.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Bzdury jakieś piszą że mi4c nie obsługuje zewnętrznej karty pamięci...

Obrazek

:D
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zainstalowałem 5.12.4 i na razie praktycznie wszystko śmiga dobrze. Myślałem, że taka instalacja trwa dłużej, a najdłużej ze wszystkiego trwało ściągnięcie instalki.

Jak oceniasz czułość ekranu? Ja trochę nie mogę się przyzwyczaić, bo w defy ekran reagował nawet bez dotykania palcem, przy zbliżeniu na 0,5 mm. W Mi4C trzeba dosyć wyraźnie "tapać" po ekranie, bo inaczej czasami nie łapie.

Jeżeli ktoś szukałby czegoś na ekran, to mogę polecić flexible glass firmy 3mk. Bardzo dobrze dopasowane, banalnie łatwe zakładanie, jest na tyle cienkie, że praktycznie go nie widać. Największą wadą jest cena, która według mnie jest trochę przesadzona.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Dotyk jest czuły, ale jego wykrywanie czasem nie chce działać tak jak byśmy się tego spodziewali. Zanim się paluchem przesunie to czasem trzeba dłużej przytrzymać go w miejscu, bo to raczej nie o mocniejsze "tapanie" chodzi. Jest to widoczne np w tym szybkim menu ściąganym w górnym pasku (nie wiem jak to się poprawnie nazywa), również w aplikacji YT przy zamykaniu lub powiększaniu zminimalizowanego okienka odtwarzania, ogólnie tam gdzie wymagana jest jakaś precyzja w przesuwaniu małego punktu. Samo klikanie w ekran działa jak należy. Myślę że to kwestia po prostu przyzwyczajenia, choć czasem mam dziwny problem z odblokowaniem ekranu / wyłączeniem budzika, ale nie wiem czy to nie jest skopane w sofcie bo np nie da się go odblokować gdy przesuniemy paluchem do samej góry, co wg mnie jest bez sensu. Powinno działać to ciut lepiej.

Potestowałem wczoraj obsługę OTG, podłączałem różne graty oprócz klawiatury bo mam jeszcze taką ze starym wejściem PS2, i nie mogłem znaleźć przejściówki. Wszystko ładnie działa, na adapterze USB C który w ogóle nie miał mieć funkcjonalności OTG ale najwidoczniej taką ma. Odczytuje wszystkie pendivy, również czytnik kart pamięci. Za pierwszym razem myślałem że OTG nie działa bo podłączyłem mysz której wydawało mi się że nie wykryło, a chodzi o to że telefon po prostu jej nie wyświetla, a wystarczyło kliknąć aby zaczęła działać :)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Dzisiaj przeszedłem pierwsze testy z budzenia za pomocą MiBanda. Powiem, że nie spodziewałem się, że wibrująca na nadgarstku opaska może tak skutecznie obudzić.
Przy okazji przekonałem się, że zdecydowanie za mało się ruszam w ciągu dnia. :mrgreen:

Odnośnie dotyku, powoli się przyzwyczajam, jednak trzeba powiedzieć jasno, że nie jest to normalne zachowanie telefonu i nie powinno zostać przemilczane przez Xiaomi. Mam tylko nadzieję, że to bug softwareowy i da się go poprawić w którejś z kolejnych aktualizacji.
ODPOWIEDZ