Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Też mam MiBanda i faktycznie nieźle budzi. Choć z drugiej strony budził mnie tez dźwięk wibrującego telefonu leżącego na stoliku obok łóżka. Jedynie ten inteligenty budzik chyba nie działa tak jak powinien. Może to budzić wcześniej niż zadana godzina jeśli akurat trafi się faza płytkiego snu. No i budził mnie wcześniej, ale i tak wolałem pospać trochę dłużej.
Mam ustawiony budzik na dni robocze i czasem w ogóle nie budzi. Muszę go wyłączyć i włączyć ponownie żeby zaskoczył. Ufać mu w 100% nie można i lepiej mieć dodatkowy budzik.
natka84
Posty: 2
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 21:24
Lokalizacja: łódź

Post autor: natka84 »

od zawsze miałam smartfona Samsunga i uważałam to za świetny pomysł. Teraz chłopak namawia mnie na Lumia 735. Ma bardzo dobre opinie w necie więc może się skuszę
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Zastanawiam się pomiędzy: MEIZU MX4 PRO i Lenovo k80. Ktoś coś wie, a może ma któryś :?:
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Mam pytanie do posiadaczy telefonów z MIUI lub w ogóle do kogoś w temacie. Na internecie komórkowym nie łączy mi się apka youtuba, po prostu kompletnie nic nie wczytuje, wywala brak połączenia tak jak by nie było internetu, choć wszystkie inne apki działają jak trzeba. Jeśli włączę film w przeglądarce chrome, to odtwarza się normalnie. Aplikacja działa ok na wifi, jedynie przy danych komórkowych jest ten problem. Jest oczywiście dodana do wyjątków "3G", nie wiem, może jeszcze trzeba coś tam dodać?
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Ja wgrałem MIUI na mojego LeTV x600 i nie miałem żadnych problemów z Youtube. Youtube nie działa mi jedynie gdy włączę szybciej youtube niż telefon połączy się z internetem, wtedy faktycznie muszę zrestartować aplikację youtube, ale w pozostałych przypadkach nie miałem najmniejszych problemów.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

W międzyczasie zaktualizowałem MIUI PL do prawie najnowszej wersji i nie poprawiło to błędu. Być może po połączeniu z internetem mobilnym trzeba ręcznie zabić proces YT, trzeba będzie sprawdzić :)
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Manekinen, napisz na forum MIUI.PL Acid coś na pewno poradzi
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

No i jak Panowie wrażenia po 9 miesiącach z telefonem? U mnie super pozytywne, przez te 9 miesięcy miałem może ze 2 restarty. Soft się nie sypie, nie zamula, nie ma problemu zwiech przy odbieraniu połączeń czy innych czynnościach.


Niestety bateria wyraźnie słabsza, jeśli w pracy przez cały dzień gra radio internetowe, muszę ładować codziennie. Jeśli radio gra dodatkowo przez BT, pełna bateria wystarcza na jakieś 7 godzin. Telefon wyłącza się niespodziewanie przy 10-15% baterii (jeśli spróbuję z niego skorzystać, jeśli leży to trzyma aż do 0%), co wcześniej nie występowało. Coś czuję że dobije do roku i trzeba będzie się rozglądać za baterią na wymianę. W sumie codzienne ładowanie to już 365 cykli przez rok, w takich warunkach (podwyższona temperatura) bateria ma prawo się zużywać, nie dziwota że po dwóch latach bateria to trup.

A problem niedziałającego YT rozwiązałem. Trzeba wejść w wyjątki internetu mobilnego i zezwolić na połączenia tym wszystkim usługom google o dziwnych nazwach. Tzn na pewno nie wszystkim, ale sporo ich tam jest, nie chciało mi się sprawdzać która to. Również aplikacje pracujące w tle, takie jak endomondo, muszą zostać odpowiednio dodane do wyjątków oszczędzania baterii bo przestaną działać zaraz po zablokowaniu ekranu. Telefon ma duże możliwości oszczędzania baterii i transferu, ale trzeba być świadomym użytkownikiem i umieć to skonfigurować. Oczywiście jak ma się miesięcznie tyle internetu że nie trzeba się o niego martwić, to można całkowicie wyłączyć te ograniczenia.

Na ekranie nadal nie ma żadnej ryski, nie używam żadnej folii ochronnej. Obudowa się nie wyciera, nie niszczy, przycisk od głośności mam jakiś przełamany na pół ale musiałem o coś uderzyć. USB C sprawdza się dobrze, niestety telefon bardzo niechętnie ładuje się ze zwykłych ładowarek (nie quick-charge), potrafi ładować się pół dnia.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ogólnie wrażenia pozytywne. Delikatnie denerwuje mnie słaby dotyk, ale już zdążyłem się przyzwyczaić.
Niestety u mnie na wyświetlaczu pojawiła się mała zielonkawa plama - tak jakby coś naciskało go od spodu, albo jakiś element za bardzo go podgrzał. Widoczne jest to tylko na czarnym ekranie. Normalnie nie przeszkadza, ale i tak chyba oddam na gwarancji. (muszę pamiętać, bo mam tylko rok).
System postawiłem raz i potem już nie zmieniałem, bo nie mam z nim żadnych problemów. Zero restartów, jedna mała zwiecha w galerii. Płynność działania całkiem w porządku.
Manekinen pisze:Telefon wyłącza się niespodziewanie przy 10-15% baterii (jeśli spróbuję z niego skorzystać, jeśli leży to trzyma aż do 0%), co wcześniej nie występowało. Coś czuję że dobije do roku i trzeba będzie się rozglądać za baterią na wymianę. W sumie codzienne ładowanie to już 365 cykli przez rok, w takich warunkach (podwyższona temperatura) bateria ma prawo się zużywać, nie dziwota że po dwóch latach bateria to trup
Mi bateria w zależności od używania trzyma od 1 do 2 dni.
Zawsze staram się trzymać w zakresie 20-90%, żeby maksymalnie wydłużyć jej życie. Jeżeli nie muszę, to nie korzystam z QC ,żeby jej nie przegrzewać. Ładowarka blitzwolfa radzi sobie z nim wyśmienicie, potrzebny tylko dobry kabelek. Co do USB C, to świetny wynalazek, mam nadzieję, że w przyszłości wyprze inne typy.

Tylna obudowa bez widocznych rys, na ekranie mam flexible glass.
amman
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amman »

Posiadam LG G3. Wprawdzie można go mieć za niewiele ponad 1k zł, ale sprząt jak najbardziej warty swojej ceny.
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Polecam Slim6 dla Mi4C wątek z XDA. Używałem Slima na wszystkich poprzednich telefonach wcześniej próbując wiele innych romów.
A czy ktoś próbował SMIUI http://smiui.net? Wygląda na to że projekt jest na bieżąco rozwijany.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

tiuro, a po co próbować SMIUI ?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A do mnie jakiś tydzień temu dojechał ulefone power. I muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nabyłem go za ok 500zł telefon jest szybki, pojemny, na prawdę długo trzyma na baterii (a do tego expresowo się ładuje) ma świetne wifi i LTE (łapie nawet tam gdzie mój poprzedni LG nie dawał rady) i ma całkiem niezły wyświetlacz. Z minusów mogę wymienić niedopracowany aparat (problemy z jasnością diody doświetlającej, choć producent twierdzi ze właśnie nad tym pracują) i bardzo słaby układ graficzny (do grania nie polecam).
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Mojego LeTV x600 zamówiłem bodajże w listopadzie zeszłego roku, używam go mniej więcej od lutego, nie używałem go od razu, ponieważ czekałem na szkło i etui ;)
Początkowo wgrałem nowsze EUI, ale ten system średnio mi odpowiadał, potem wgrałem MIUI, po pewnym czasie zaktualizowałem do jakiegoś nowszego w wersji 7 i na nim siedzę od 4-5 miesięcy.

W moim przypadku bateria trzyma 2,5-3h włączonego ekranu. Zauważyłem, że gdy używam sieci 3G/4G bateria znika w oczach, gdy nie wyłączę internetu i schowam telefon do kieszeni... wyciągam i przerażenie, gdzie moja bateria !

Powłoka na ekranie rzeczywiście super, początkowo miałem szkło i euti lenuo tutaj szkło sie nie odklejało, zmieniłem etui na zamykane szkło sie odkleiło... od pewnego czasu znowu używam lenuo i nie mam szkła, na ekranie bardzo, bardzo mała ryska, na obudowie nie dostrzegłem, bardzo dobry dotyk, świetny wyświetlacz, bardzo dobre audio, tylko WiFi mnie denerwuje. Często mimo, że połączone, zasięg pełny a nie ładuje się facebook lub youtube ;(

Mi niemalże zawsze wystarcza bateria od rana do wieczora, gdy gdzieś wyjeżdżam w plecaku mam przy sobie PB Xiaomi, tak na wszelki wypadek ;)

Z informacji, które wyczytałem na forum dla baterii najlepiej jest gdy rozładowujemy ją do tych ok 2,9V i ładujemy do pełna. Pamiętaj, że w telefonie nigdy nie rozładuje Ci się do wyłączenia do 2,9V, tylko ok 3,2-3,3V, zostawianie 20% to strzelam okolice 3,5V.

Moja bateria rozładowuje się do zera.
@Manekinen, możesz podzielić się linkiem gdzie będziesz zamawiał, zamówię z Tobą ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

zieloczek100 pisze:@Manekinen, możesz podzielić się linkiem gdzie będziesz zamawiał, zamówię z Tobą
Nie będę zamawiał dopóki nie zdechnie. Na Ali widziałem po 10$ ale nie wiem czy nie lepiej rozejrzeć się za oryginałem, o ile w ogóle takie są w handlu.
ODPOWIEDZ