Raspberry Pi - jak ugryźć malinę ...

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Fundacja Raspberry Pi wprowadziła do sprzedaży nowy wariant komputera o tej samej nazwie oznaczony symbolem A+.

Sercem Raspberry Pi w wariancie A+, podobnie jak w przypadku wariantu A, jest układ BCM2835 firmy Broadcom integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 700MHz, jednordzeniowy procesor główny ARMv6 współdziałający z procesorem graficznym VideoCore IV.

Komputer w wariancie A+ posiada 256MB pamięci RAM, a jako pamięć Flash służyć może karta microSD.

Na płycie komputera znajdują się m.in.: 1 pełnowymiarowy port USB 2.0, 1 port microUSB 2.0 (służący do zasilania), 4-stykowe gniazdo jack 3,5mm pełniące rolę stereofonicznego wyjścia liniowego i kompozytowego wyjścia obrazu, gniazdo karty microSD, pełnowymiarowe wyjście HDMI, 1 złącze CSI, 1 złącze DSI oraz 40-stykowe złącze GPIO.

Wymiary płytki drukowanej wynoszą: 65 x 56 mm. Waga nie została podana. Komputer do zasilania wymaga zasilacza o napięciu wyjściowym 5V i wydajności 1,8A.

Cena modelu A+ na rynku amerykańskim wynosi 20 dolarów (ok. 70 zł).

źródło: elektroda.pl
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Studzin PCF raczej srednio się nadaje . Jako ekspander Pi używają mcp23s17 lub mcp23017 zależnie czy i2c czy spi.

Kilka stron wczesniej pisalem o piface,rzuć okiem.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

Ja również w poście nad studzinem podlinkowałem taki expanderek. Mam, korzystam z powodzeniem.
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Przepraszam za moją ignorancję, ale czasu brakuje :)

MCP softwarowo steruje się identycznie jak standardowym GPIO? Chodzi mi o to czy Domoticz od kopa się dogada z ekspanderem?
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

Nie, sterujesz przez I2C.
Nie korzystałem z Domoticza, ale korzystałem z webiopi i dogadują się bez problemu po dodaniu 3 linijek w configu.

Jakbyś chciał sterować jak zwykłym GPIO to by trzeba było chyba jakiś wrapper napisać, który dodawałby wirtualne GPIO? Ale jak pisałem, nie korzystałem z Domoticza - może to jakoś ogarnia.
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Właśnie ukazała się konkurencja dla Rpi, w tej samej cenie. Odroid C1 oparty jest o czterordzeniowy procesor Amlogic ARM Cortex-A5(ARMv7) 1.5Ghz, posiada 1GB DDR3 RAM, Gigabit Ethernet, 4 porty USB 2.0.

Cena to 35$. Dla Odroid C1 będzie dostępny Ubuntu 14.04 oraz Android KitKat.

Szczegółowa specyfikacja i możliwość zamówienia: ODROID C1.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Kurcze chyba kupię! Fajnie, że ma wbudowany czujnik IR, można będzie używać standardowego pilota.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Ktoś wie może gdzie można nabyć malinę za punkty payback? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę, a muszę jakieś punkty wykorzystać, malina byłaby w sam akurat :-)
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Jakiś czas temu można było wybrać doładowaną wirtualną kartę (chyba Visa), teraz nie ma.
Wtedy mogłeś płacić praktycznie wszędzie.
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Sensowną alternatywną dla Raspberry Pi poza wspomnianym ODROIDem są jeszcze płytki Orange Pi:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 68226.html
http://www.aliexpress.com/store/product ... 18870.html
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Posiadam Odroida C1 od tygodnia i póki co leży i się kurzy. Ubuntu ma jakiś problem z połączeniem sieciowym, brak neta po paru minutach po wifi. Czekam na jakieś rozwiązanie bo bez działającego wifi jest dla mnie bezużyteczny.

[ Dodano: 2 Luty 2015, 23:58 ]
Kolejny news ze świata tanich płytek do zabawy :smile:

Dzisiaj ogłoszono wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu Maliny: Raspberry Pi 2.
Sercem nowej wersji jest czterordzeniowy procesor ARM Cortex A7 o taktowaniu 900MHz, do tego 1GB pamięci DDR2, te same wymiary co starsza wersja a także wciąż ta sama cena 35$. Plusem jest też pełna kompatybilność ze starszymi wersjami RPi.

http://www.raspberrypi.org/raspberry-pi-2-on-sale/
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Podbiję, bo dodało Ci posta do poprzedniego.

cytat:
Let’s get the good stuff out of the way above the fold. Raspberry Pi 2 is now on sale for $35 (the same price as the existing Model B+), featuring:

A 900MHz quad-core ARM Cortex-A7 CPU (~6x performance)
1GB LPDDR2 SDRAM (2x memory)
Complete compatibility with Raspberry Pi 1

Because it has an ARMv7 processor, it can run the full range of ARM GNU/Linux distributions, including Snappy Ubuntu Core, as well as Microsoft Windows 10.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Zakupiony wczoraj. Jestem ciekawy jak będzie ze wsparciem i systemami bo wsparcie Microsoftu napewno dużo zmieni w temacie raspberry :)
elektroda.pl
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Oooo, Win 10 będzie działał na RasPi?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Ehh, a ja własnie kupiłem hifiberry do rpi1.... Postawić chcę domowe centrum muzyki: https://volumio.org/
ODPOWIEDZ