pytania dotyczące MH

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeśli idzie o montaż to nie było ptoblemu bo wszystko wisi na budynkach gospodarczych, co nie zmienia faktu, że staralrm się dbać o estetykę. Najpierw przygotowałem blachy połączone zawiasem w kształt litery V i do tego śruba jako blokada. jadna blacha montowana do ściany a na drugiej wisi oprawa. Takie rozwiązanie pozwala na regulację w zakresie 90 stopni w poziomie( w tym przypadku to wystarczyło), można było bez problemu odpowiednio ustawić lampki. Układy zapłonowe są umieszczone wewnątrz budynku nie dalej niż 2m od lampy każdy, choć na zastosowanych układach ( używki firmy Ansorg) pisze, że maksymalna długość przewodu to chyba 8m jak dobrze pamiętam. Bardzo fajne układy zresztą z wbudowanym timerem. U mnie w pracy taki zestaw jest od siebie oddzielony sześcioma metrami przewodu 3x1,5mm kw i śmiga jak trza. Jak pojadę znowu do kolegi to wezmę aparat i jakieś foty poczynię, ale nie zaszybko to będzie bo to ponad 80km.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja do montowania halopaku (akurat 500W) na budynku użyłem jednego wygiętego płaskownika z dwoma dziurami (przepraszam, za kiepską jakość zdjęcia):
Obrazek
Na śrubę do regulacji w poziomie nałożyłem podkładkę gumową i dwie nakrętki (skontrowane), żeby się czasem nie odkręciło. Długość płaskownika (ta pozioma) jest jak najmniejsza, ale taka, żeby było można kręcić halopakiem o 180st. Co do estetyki - jak bardzo estetyczna będzie blacha, taka będzie estetyka :D

Docelowo też chciałbym Tacie założyć tam przynajmniej z 3 MH, żeby ładnie świeciło z prawie każdej strony :) Nie da się ukryć, ze więcej małych ale rozłożonych źródeł, lepiej oświetla niż jedno mocne.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

^Fajnie zrobione. U mnie dochodzi problem tych układów, nie mam ich gdzie umieścić, ani nie mam do nich żadnej obudowy wodoszczelnej jak narazie. Szkoda bo jakbym po jednej lampie umieścił na rogach domu, zamiast na oknie na środku, to rozkład światła byłby znacznie lepszy. Muszę tatę elektryka pomęczyć żeby coś skombinował. :mrgreen:

A 'jednostkę' najchętniej umieściłbym w przeciwnym rogu działki ale to sprawa dość nierealna bo tam nic nie ma do czego można by lampę zamontować. Eh, takie możliwości, a problemem jest zamontowanie :roll:
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Układy można schować w skrzynce elektrycznej zewnętrznej, jak dobrze poszukać to można już za 3 dychy fajnie dostać. Jedną obudowę zewnętrzną zrobiłem z odpadów z blachy nierdzewnej, dekiel skrecony na silikonie.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

uff pełen dzień roboty za mną. Udało się postawić MH 400W na słupie w niedoświetlonej częsci ogrodu :mrgreen:
'jednostka' już z nową lampą tak swoją drogą.

Fotka konstrukcji:
Obrazek



Oraz jak to świeci:
(fot. ISO 200, przysłona 5.0, czas 2 sekundy) wyszło troszkę jaśniej niż w rzeczywistości oraz 'cieplej'.

Najpierw 2x CDM-T 150W z okna:

Obrazek



i teraz pełen zestaw czyli 700W metalohalogenkowego światła na ogrodowe boisko (2x 150W + 400W). Jest wygar totalny, po prostu masakra :mrgreen: :twisted:
(pi razy oko 55000 lumenów...)

Obrazek



Jest mega jasno, na całym 'boisku'. Trochę zmienia się barwa w połowie trawnika bo lampa 400W ma zimniejszą barwę od obu 150'tek, ale nie przeszkadza to. Widok z ulicy, kawałek dalej na działkę - bezcenny. Soda z latarni nieopodal wygląda śmiesznie :)


Teraz to wypada pchać się w lampy kilowatowe :wink:
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

:o :o :o :o

Robi wrażenie :o
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jest MOC!!! :twisted: :twisted:
Uważaj bo Ci trawę wypali :lol:
ODPOWIEDZ