Nowy projekt lampki na rower

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Długi uchwyt sądzę, że będzie świetny dla większości. Ja jak mam latarki na rowerze, to już nie mogę mieć sakwy z przodu i na odwrót. Gdybym miał na takim wysięgniku to nic by sakwa nie przeszkadzała :)

No i nieraz dobrze mieć lapkę jak najniżej - lepiej widać nierówności.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

A jakieś fotki jak to świeci w ciemnościach? ;)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Świeci tak jak w linku bo to ta sama soczewka i dioda http://www.youtube.com/watch?v=_ud8a-tH ... NYMxojw5zg ino dwa razy mocniej bo są tu dwie takie same diody i soczewki :wink: .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

a jaki prad idzie w diodę?

Lampka zacna, strasznie mi się podoba :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Każda dioda dostaje w max 2,9A, wczoraj troszkę się przejechałem po pobliskim lesie i jedno wiem, chcę więcej światła :mrgreen: , docelowo posadzę u siebie dwie takie lampki przy gripach, na środku zasiądzie 4xXM-L dwie soczewki skupione i dwie 30*. Jestem w trakcie budowy lampki na tył , mam fajny pomysł na wykonanie takiej i dopełni to oświetlenie mojego roweru. Oczywiście nie omieszkam zainstalować małej elektrowni jądrowej co by to wszystko zasilić, mam fajny wyświetlacz OLED i jego też tu użyję do budowy panelu info o stanie aku i podobnych parametrach, wszystko na takich długich uchwytach bo bardzo mi to pasuje.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

ajajaj aż się rozmarzyłem :mrgreen: , mi już dawno światła mało ale 'zielonych' na więcej też za mało :P
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

W lesie , w nocy ,na rowerku jako światło główne 3xXM-L 3,4A + latarka czołowa V3 i......
Na ustawieniach 100% jeszcze ten zestaw daje rade.
Ale po godz jazdy mocy wyraźnie brakuje .
Zatem jak zrobisz 4xXM-L jako światło główne i latarka czołowa V3 to też ten zestaw powinien być zadawalający :-)
Ale jako główne światło latarka oparta na 2 diodach XM-L to w/g mnie za mało:-)
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

ologda pisze:Ale jako główne światło latarka oparta na 2 diodach XM-L to w/g mnie za mało:-)
Jeździsz z przyłbicą spawalniczą na głowie ? :mrgreen:
Nie za bardzo rozumiem po co Ci tyle światła jeżeli w samochodzie ~3000lm pozwala na jazdę po drodze asfaltowej w lesie z prędkościami jakie nie są osiągalne dla roweru. Może zamiast zwiększać ilość światła trzeba popracować nad jego optymalnym rozkładem.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

ElSor pisze:
ologda pisze:Ale jako główne światło latarka oparta na 2 diodach XM-L to w/g mnie za mało:-)
Jeździsz z przyłbicą spawalniczą na głowie ? :mrgreen:
Nie za bardzo rozumiem po co Ci tyle światła jeżeli w samochodzie ~3000lm pozwala na jazdę po drodze asfaltowej w lesie z prędkościami jakie nie są osiągalne dla roweru. Może zamiast zwiększać ilość światła trzeba popracować nad jego optymalnym rozkładem.
Lubię mieć dużo światła :-)
Pewnie masz racje co do rozkładu światła , ale :
Byłem kilka dni temu ,w nocy, w lesie i kostka V3 jako jedyne źródło światła jest dla mnie za słaba .
W/g mnie albo bawię się w oświetlenie i chce mieć najlepsze dostepne na moją kieszeń produkty ,albo nie bawię się i kupuje latarkę za 60 zł , ( i ona też bedzie świecić ). :-)

Jak sądzisz dlaczego Midi pisze :
"Każda dioda dostaje w max 2,9A, wczoraj troszkę się przejechałem po pobliskim lesie i jedno wiem, chcę więcej światła , docelowo posadzę u siebie dwie takie lampki przy gripach, na środku zasiądzie 4xXM-L dwie soczewki skupione i dwie 30*."

pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nie wiem czemu tak sądzi(cie) ale na swoim przykładzie powiem, że zrobiłem testową czołówkę na 6xXT-E, gdzie każda dostaje 1,4A. Po dłuższych testach stwierdzam, że jak każda dostanie 1,05A to będzie też dobrze a nawet lepiej i wcale nie chodzi o kwestie chłodzenia a np o ogólną sprawność, czas świecenia itp I żeby nie było - także lubię mieć nadmiar światła przy sobie ale widzę, że 2000lm wystarczy czy to na czole czy też na rower.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Cały pic polega pewnie na tym że na rower nie bardzo są przepisy jeśli chodzi o oświetlenie i można tu na razie co się chce, po drugie to chyba ludzie tu zgromadzeni maja pewnego hopla jeśli chodzi o oświetlenie i tu właśnie takie podejście ma rację bytu. ElSor postrzega sprawę technicznie i optymalizuje takie układy i to tez jest fajna droga, Ologda natomiast tak jak i ja, ma do dyspozycji kilka mocnych latarek które to włączył razem i teraz wie jak to świeci, ja też nie raz mam np 4 czołówki V3 co daje 8 diod XM-L i jak to wszystko razem włączę to potem takie 2xXM-L to mało. Jak się nie miało mocnej lampki do dyspozycji to 2xXM-L to jest aż nadto , większość firmowych i drogich lamp dysponuje mocą 700-1000lm więc takie 2-4xXM-L to duży odskok i różnica w mocy. Jestem w Bieszczadach i te 2xXM-L które mam teraz robi niesamowite wrażenie, ludzie mnie zatrzymują i pytają co to, jak się jedzie w lesie tez jest fajnie bo mijając ludzi którzy to poruszają się z małymi lampkami nagle doznają olśnienia w przenośni jak i faktycznie. Ja zbuduję jak wspomniałem kilka lamp na rower , w zasadzie jako ekspozycję by klienci mogli sami zobaczyć, zapewne po jakimś czasie gdy sam z tym pojeżdżę wydaje mi się że trudno będzie mi się przyzwyczaić do mniejszej ilości światła. Tak czy inaczej mnie cieszy budowa lampek i pokonywanie problemów technicznych, optymalizowanie konstrukcji tez jest fajna zabawą i dobra drogą, każdy ma inny cel i to co się tu liczy to chyba realizowanie tego.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

A ja się bardzo cieszę ,że mogłem Ciebie poznać osobiście :-) , teraz czekam na wersie 4xXM-L
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Niestety nie będzie wersji na 4xXM-L :| , będzie jednak 5xXM-L, wszystko mam w sumie rozrysowane , uchwyt i resztę, driver siedział będzie w właśnie w uchwycie , zasilanie 4s , sterowanie jednoobwodowe czyli wszystko na raz, chyba 5 trybów , soczewki jeszcze przemyślę ale pewnie będzie centralnie skupiona 12* po bokach dwie 20* i jeszcze po bokach 30*.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

5x XM-L :-) super naprawde super.
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jaki sterownik przewidujesz użyć to twojego palnika ? :twisted:
ILPT
ODPOWIEDZ