FandyFire X2 Cree XM-L U2 - mini recenzja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

enagem pisze:Czy S2 została zakupiona z zamiarem używania jako lampka miejska,na śmieszki rowerowe,drogi publiczne? Czy nie jest to trochę chybiony pomysł?
Dlaczego chybiony? Czy wszystkie DDR, ulice czy inne dróżki są oświetlone?
Po drugie na tych oświetlonych włączasz tryb 5% i jesteś widoczny, aku wytrzyma 24 h.
Jakie inne ewentualne widzisz wady?

To co wyżej odnośnie Convoya S2.
Fandyfire X2 do samego miasta IMHO też się mija z celem, choć np. w drodze do pracy mam odcinek jakieś 1,5-2 km w całkowitych ciemnościach i powiem, ze zwłaszcza w deszczu jak się nie ma silnego światła, to jedzie się bardzo nieprzyjemnie i całkowicie "na czuja".
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dlaczego chybiony ?
ILPT
enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

Przepraszam,edytowałem już post.Mój błąd.
Moje pytanie dotyczyło oczywiście X2 FandyFire.
bobo100
Posty: 27
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:46
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: bobo100 »

Zastanawiają mnie dwie kwestie. Czy da się zastosować kolimator do tej lampki? Tak aby np. jedna lampka była ustawiona na długie, a druga na krótkie, bo z tego co widzę i jak koledzy wspominali świeci obecnie dość wąsko. I jak wygląda sprawa z driverem, jaki prąd idzie na diodę w trybie max, bo nigdzie takich informacji nie mogę się doszukać? ;/
Awatar użytkownika
Pete
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 10:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Pete »

bobo100 pisze:Czy da się zastosować kolimator do tej lampki?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... tor#122886
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

bobo100 pisze:Zastanawiają mnie dwie kwestie. Czy da się zastosować kolimator do tej lampki? Tak aby np. jedna lampka była ustawiona na długie, a druga na krótkie, bo z tego co widzę i jak koledzy wspominali świeci obecnie dość wąsko. I jak wygląda sprawa z driverem, jaki prąd idzie na diodę w trybie max, bo nigdzie takich informacji nie mogę się doszukać? ;/
Na forum było już o tym powiedziane.

Ledy są zasilane szeregowo, prąd w leda około 2,6 do 2,8A zależnie jak trafisz.
ILPT
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Mam pytanie do znawców - dziś lub jutro będę zamawiał fandyfire z fasttecha i od razu chciałbym zamówić dodatkowe akumulatory, żeby mieć chociaż dwa zestawy. Czy możecie polecić jakieś dobre aku z tej strony? Czy aby zrobić sobie dodatkowy pakiet zasilania będę musiał coś lutować? No i czy ta ładowarka z zestawu naładuje zakupione akumulatory?
Awatar użytkownika
Pete
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 10:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Pete »

Jeśli chcesz gotowce to widzę dwa: 1 i 2. Tyle że to "no name", podobnie zresztą jak te w komplecie z FandyFire. Ten czarny zestaw, to chyba dokładnie ten z kompletu. Jeśli chcesz coś markowego, to będziesz musiał poszukać baterie, kabelek którego tam luzem nie widzę i potem to polutować. Z tym kabelkiem może być problem. Ja bym kupił "no name", a z czasem ogniwa można wymienić na markowe odzyskując kabelek.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Lepiej kupić ogniwa w sklepiku od woytazo i samemu polutować, możesz zrobić większy pakiet np 2S3P a i tak wyjdzie taniej niż gotowy z FT.
enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

Pete pisze:Jeśli chcesz gotowce to widzę dwa: 1 i 2. Tyle że to "no name", podobnie zresztą jak te w komplecie z FandyFire. Ten czarny zestaw, to chyba dokładnie ten z kompletu. Jeśli chcesz coś markowego, to będziesz musiał poszukać baterie, kabelek którego tam luzem nie widzę i potem to polutować. Z tym kabelkiem może być problem. Ja bym kupił "no name", a z czasem ogniwa można wymienić na markowe odzyskując kabelek.
Z tym,że ów "kabelek" nie pasuje do Fandyfire X2.
I tak musisz obciąć wtyk i zalutować nowy.Ja kupiłem pasujący wtyk w lokalnym sklepie zajmującym się tv przemysłową.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Nie do końca, same ogniwa tak, ale jak doliczysz zgrzanie pakietu (jak nie masz blaszek) i elektronikę zabezpieczającą (+przesyłka) + kable, koszulki termo itp. to wyjdzie podobnie a nawet drożej. Też się o to pytałem i wyszło ze lepiej gotowca - ludzie mówili, że parametry trzyma.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Oryginalny pakiet ma jakąś elektronike zabezpieczajacą?
Woytazo bez problemu zostawi oryginalne blaszki jak się mu powie że to do pakietu.
Nie trzeba zgrzewać tyko blaszki polutować.
Kabel i wtyczke i tak musisz kupić bo ten z gotowca nie pasuje podobno.
Zamiast foli termo wystarczy zwykła taśma izolacyjna.
bdkacz
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 21:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: bdkacz »

A ja mam takie pytanie trochę odchodząc od tematu ogniw: jaka jest różnica między fandyfire x2 i solarstorm x2 poza tym,że to pierwsze jest droższe o ~$10 ?
enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

Producentów lampki w tej obudowie widziałem kilku.
Moce jakie podają to 500-2500 lumenów.
Są też wersje z inną diodą.
bdkacz
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 21:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: bdkacz »

Parametrami znalazlem identyczne klik i klik ino cena lekko inna :)
ODPOWIEDZ