Żarówki LED dla domu.

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Mam coś takiego: http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 12339.html (przykładowy link)
Nie ma co się nad tym za bardzo rozczulać, jest to po prostu bajer, jak by mieć kilka zamontowanych to jakiś fajny efekt można uzyskać.

Od strony technicznej to w środku układ sterowania, dioda RGB jakaś 1 albo 3W, i o dziwo z dosyć dobrym chłodzeniem, pad termalny diody osadzony na paście termo dociśnięty do aluminiowej obudowy.

Tak że wszystko zależy co chce się uzyskać i jaki ma się pomysł na wykorzystanie.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 lis 2013, 22:04 przez maciex93, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
WreX
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 01:24
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: WreX »

amisiek, był elektryk, było takie urządzenie, sprawdzali licznik instalacje, było wyłączane wszystko po kolei i stwierdzili, że tak powinno być i jest dobrze... niestety ja tego nie robiłem i nie pamiętam dokładnie wyników, ostatni rachunek to 500zł, a jedyna grzałka jaka chodzi to czasem przepływowy do grzania wody ale odkąd jest instalacja solarna to był używany może z 5 razy, bo teraz piec ogrzewa wodę...

A jeszcze wracając do tych żarówek:

http://allegro.pl/e27-72-led-5050-smd-1 ... 54084.html takie coś jest lepsze? LEDów sporo...
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Uka pisze:A czy ktoś miał do czynienia z:
http://home-living-pl-pl.forum.ibood.co ... d_rgb_e27/
lub chińskim odpowiednikiem takiego czegoś? Warto zainteresować się kupnem?

Obrazek
Tu taniej: http://www.fasttech.com/products/2201/1 ... -ir-remote
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Uka pisze:A czy ktoś miał do czynienia z:
http://home-living-pl-pl.forum.ibood.co ... d_rgb_e27/
lub chińskim odpowiednikiem takiego czegoś? Warto zainteresować się kupnem?

Obrazek
To są lampki do zabawy, nie do normalnego świecenia w domu. Miałem coś takiego i jakość światła jest kiepska.
Można dyskotekę dzieciakom zrobić.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Jedyne zastosowanie widziałem w lampce nocnej, tak zależnie od humoru. Ale właśnie ilość światła nie powala i wykonanie pewnie też nie.

Dzięki za info.
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

WreX pisze:amisiek, był elektryk, było takie urządzenie, sprawdzali licznik instalacje, było wyłączane wszystko po kolei i stwierdzili, że tak powinno być i jest dobrze...
To zastanawiające, bo kilowat pracujący cały czas to olbrzymi pobór mocy jak na normalne mieszkanie, w którym nie korzysta się z ogrzewania na prąd. Mimo starań ;) nigdy nie przekroczyłem nawet połowy Twojego zużycia. A jeśli chodzi o oświetlenie, to światła nie żałuję, przykład z CDM 250W jest z życia wzięty, do tego w pokoju codziennie świeci 150W prawie całe popołudnie i pół wieczoru.
Także ja bym się zastanowił nad tym poborem energii elektrycznej, wziął może amperomierz cęgowy i mierzył na poszczególnych obwodach. W pierwszej kolejności wyłaczył na próbę najważniejsze odbiorniki w mieszkaniu i zmierzył prąd w obwodzie. Wierz mi, kolega, który regularnie doświetla się MH 400W (HQI-BT 400W/D, jedna z najlepszych lamp światła dziennego w ogóle) nie ma tak wysokich rachunków!. Moim zdaniem oświetleniem niewiele oszczędzisz przy takim poborze energii.

Co do diodek, to po ostatnich doświadczeniach mojego kolegi, związanych z trwałością dochodzę do wniosku, że te lampki z diodek to jest dziecko [xxx].... i szatana - mają fatalne chłodzenie, więc diody szybko szlag trafia, a o dobrej jakości światła możesz jedynie pomarzyć.
To już wolałbym wymienic oprawy i użyć świetlówek liniowych Graphica lub De Luxe T5/T8 w barwie 950.
WreX
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 01:24
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: WreX »

amisiek, mam woltomierz, pewnie to głupio zabrzmi ale jak dobrze zmierzyć nim pobór prądu ?
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Wrex, dokładnie nie zmierzysz poboru energii mając zwykły woltomierz, czy amperomierz.

Można zmierzyć, ale to będzie wynik obarczony sporym błędem (nie chce mi się tłumaczyć dlaczego)

Jeśli Twój woltomierz jest multimetrem i ma możliwość pomiaru prądu, to wepnij się szeregowo z np. telewizorem i zobacz co Ci pokaże (pewnie głupoty). Szeregowo czyli jeden bolec do gniazdka, drugi bolec do multimetru, a druga sonda multimetru do drugiej dziurki w gniazdku.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
ag
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 17:40
Lokalizacja: kns

Post autor: ag »

Witam.
Gdybym tyle płacił to pomierzyłbym zużycie poszczególnych urzadzeń,nawet za pomocą licznika i tam szukałbym oszczędności.Warto też zorientowac się w cenach kWh w różnych taryfach i u innych dostawców.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Ja mierzyłem ostatnio czymś takim:
http://allegro.pl/miernik-zuzycia-energ ... 53189.html

I jednak plazma 42" sporo ssie :)
Pozdrawiam
Wojtek
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Plazma na pewno. Pomiar prądu robimy amperomierzem na odpowiednim zakresie prądu przemiennego. 10A odpowiada nieco ponad 2kW mocy. O wiele lepsze efekty daje taka wtyczka z watomierzem. Należy ją kolejno podłączać pod odbiorniki i zapisać ile pobiera każdy z nich.
Mała prezentacja lamp LED w formie podobnej do żarówek reflektorowych jest tu. Mogę poprzeklejać fotki tutaj.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

skaktus pisze: 8 sztuk deli na P4,
Czyli wydajność na poziomie jednego, dobrego, wielordzeniowego, dzisiejszego CPU zapewne. ... nie chce wymienić z powodu choćby generowanego hałasu? :roll: ... a zakup się zwróci w rachunkach za prąd.
skaktus pisze:Zamiast PC lapki
Może tablety od razu? Laptop to nie do końca alternatywa dla PC. Można natomiast pomyśleć nad dobrym zasilaczem i nowszymi, bardziej energooszczędnymi bebechami.
dr.w pisze:Ja mierzyłem ostatnio czymś takim:
http://allegro.pl/miernik-zuzycia-energ ... 53189.html

I jednak plazma 42" sporo ssie :)
Jaka plazma? (model, rocznik), i przy jakim obrazie? (jasne sceny więcej pobierają od ciemnych) Tak, że plazma nie ma stałego poboru energii, a nowe plazmy, biorą np.2x mniej energii od starych.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kyle - 8 sztuk Deli ma pewien cel - tworzą one SIEĆ a tego na 1 kompie nie zrobisz. W owej sieci są testowane zachowania itd

Jeśli używasz komputera jedynie do internetu czy prostych gier to laptop jest najodpowiedniejszy - "zwykły" PC w stanie spoczynku pobiera około 80 W. Lapek jakieś 15 - 20...
ILPT
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

skaktus pisze:Kyle - 8 sztuk Deli ma pewien cel - tworzą one SIEĆ a tego na 1 kompie nie zrobisz. W owej sieci są testowane zachowania itd
da się i na jednym. Zależy, co testujesz. W skrócie: wirtualizacja, "hypervisor", "network virtualization".
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

skaktus pisze:Kyle - 8 sztuk Deli ma pewien cel - tworzą one SIEĆ a tego na 1 kompie nie zrobisz. W owej sieci są testowane zachowania itd
Od 2003 r. robię takie symulacje na laptopach i świetnie się to sprawdza przy analizie propagacji złośliwego oprogramowania. Hint - oprogramowanie firmy VMware oraz kilka ustawień, takich jak tagowanie VLAN. Do tego ew. wirutalizowany router w ramach podsieci vmnet - do ogarnięcia. To tylko kwestia ilości pamięci RAM.
ODPOWIEDZ