BL-1822 wymiana drivera.

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Drut12 pisze:Po bezpośrednim podłączeniu naładowanego ogniwa do leda, to led bije oślepiającym światłem ale za to mocno grzeje.
Nie rób tego więcej, chyba, że leda też chcesz wymienić. Pisałem o podłączeniu ogniwa do drivera. +ogniwa do miejsca gdzie jest zalutowana ta długa sprężyna, minus do obrzeża drivera.
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

Zbychur pisze:Nie rób tego więcej, chyba, że leda też chcesz wymienić. Pisałem o podłączeniu ogniwa do drivera. +ogniwa do miejsca gdzie jest zalutowana ta długa sprężyna, minus do obrzeża drivera.
Podłączyłem takim sposobem a led nadal świeci jak świecił, widzę też że ten mosfet grzeje się niemiłosiernie w dłoniach.
Zauważyłem też że podczas całkowitego odsunięcia soczewki od leda pozostaje martwa strefa w obudowie gdzie światło przepada, tzn że jest czarna powierzchnia dookoła leda i na niej wytraca się trochę światła. Może by napylić farbą dobrze odbijającą światło lub zachromować jej wnętrze?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Drut12 pisze:Zauważyłem też że podczas całkowitego odsunięcia soczewki od leda pozostaje martwa strefa w obudowie gdzie światło przepada, tzn że jest czarna powierzchnia dookoła leda i na niej wytraca się trochę światła. Może by napylić farbą dobrze odbijającą światło lub zachromować jej wnętrze?
To jest właśnie podstawowa wada zoom'ów część światła przepada i nie ma szans jej odzyskać. Chromowanie wnętrza nie ma sensu bo światło będzie się odbijać w dowolny sposób niekoniecznie trafiając w soczewkę.

A mosfet się grzeje bo pracuje albo źle wysterowany albo na max swoich parametrów.
Zaopatrz się w nanjg 105c (6*AMC7135) czyli 2,1A zrób mu pogrubiający pierścień z drutu i wstaw w miejsce starego.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

A może dałoby radę wstawić do środka jakiś kolimator?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak znajdziesz pasujący wymiarami to czemu nie?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

Problem rozwiązany, wlutowałem mocniejszego Mosfeta NDS8434A i wysterowałem go na 2.8A. Teraz już świeci pełną mocą ;).

[ Dodano: 30 Listopad 2013, 22:14 ]
Przy okazji modowania zeszlifowałem też farbę ze ścianek głowicy, teraz więcej światła idzie na soczewkę. Jak będę miał trochę więcej czasu na wyjęcie aparatu to porobię fotki jak latarka się sprawuje w terenie ;).
ODPOWIEDZ