W Polsce taniej niż w Chinach

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ja ma taką za 30zł z Biedronki o szumnej nazwie Comparator, i mimo że w garażu jest klasyczna Mitutoyo to właśnie tej biedronkowej najczęściej używam bo z elektronicznym wyświetlaczem wygodniej. Z tym 0,5mm dokładności to może lekka przesada, nie jest aż tak tragicznie, do domowych potrzeb w zupełności wystarczy. Przy toczeniu, to raczej ta klasyczna ma zajęcie, bo po prostu bardziej jej ufam niż elektronice.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

No może faktycznie przegiąłem z tym 0,5 mm, ale no nie oszukujmy się, jeśli coś kosztuje 1/10 ceny "markowego" produktu, to nie będzie miała dokładności tego produktu (Co nie znaczy, że jest zła). W dużej mierze zależy to od tego, co powiedział midi.
Ja podobnie jak Zbychur do prac wymagających większej precyzji używam markowej suwmiarki z noniuszem.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

ja mam trzy tanie suwmiarki, jedna już z 7 lat, jedna z pierwszych z lidla, następne dwie z biedrony po 20 zł. Kiedyś sprawdzałem z konkretnym sprzętem serwisanta od maszyn w mojej firmie i to samo pokazywały WSZYSTKIE, więc nie przesadzajcie. Myślę, że dokładność takiej suwmiarki to spokojnie poniżej 0,1mm (wbrew pozorom to bardzo dużo).
Albo mam takie szczęście :).
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

W przypadku suwmiarki zastanowiłbym się nad wpływem temperatury na jakość pomiaru. Prawdopodobnie tu kryje się znaczna część ceny.

Co do taniej w Polsce, niż Chinach.. Proste, że jak kupujemy np. z FT, to w cenie artykułu jest wysyłka, a co jak chcemy kupić dużą ilość? Płacimy wielokrotnie za detaliczną wysyłkę. Dlatego takie sklepo magazyny oferują konkurencyjne ceny dla chińskich odpowiedników.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

http://kaidomain.com/product/details.S023258

u mnie w Chińskim Markecie -8zł

http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... ia-speaker

Chiński market 45zł

To w dalszym ciągu szajs, ale u nas taniej :mrgreen:
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Teraz trzeba robić zamówienia w chińskim markecie, a nie w necie. :)
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

http://www.banggood.com/2600mAh-Portabl ... 74819.html

W Polsce cena porównywalna - 16,90, no kilka zł drożej.

[ Dodano: 17 Maj 2014, 12:17 ]
Choć jak teraz patrzę na cenówkę, to pisze 19,90 więc nie wiem czy Pani Chinka (bardzo ładna zresztą :razz: ) się nie pomyliła, ja zapłaciłem 16,90 zł.

[ Dodano: 17 Maj 2014, 12:22 ]
Zakupiłem też transmiter FM za 15.90 :razz:, ale nie mogę znaleźć jego odpowiednika w sklepach na Dalekim Wschodzie.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Tu ktoś kiedyś napisał że bezpośrednio w chinach na ulicy czy w sklepie to wszystko jest 3x tańsze niż w tych wszystkich sklepach internetowych z których korzystamy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Bo wielu chyba nie zauważyło jednej sprawy - ktoś za wysyłkę z Chin płacić musi - to że pisze że darmowa to nieprawda bo do każdego produktu jest doliczona odpowiednia kwota.

Do tego jak towar jedzie do PL to ktoś zamawia go hurtowo, co powoduje że w detalu w chińskim sklepie kosztuje 10 dolarów, ale jak pośrednik zamówi 10 000 sztuk, to cena spada do 2 dolarów.
ILPT
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Bałem się, że ten transmiter to będzie straszne badziewie, ale działa całkiem przyzwoicie, ma nawet EQ i wejście na Pendrive i kartę SD oraz (o dziwo) działającego pilota :mrgreen:
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Byłem kiedyś na Fake Markecie w Szanghaju, to taki nasz rynek na którym królują podróbki wszelkiej maści, z reguły ubrania i elektronika.

Ceny na wejście kosmiczne, ale po krótkiej negocjacji, spadają 3-4 razy.
Przy większych ilościach jeszcze można zejść z ceną.

Kupiłem podróbę Abercrombie (ulubiona marka do podrabiania) i cena 200RMB, jaką mi zaproponował na początku sprzedawca, zeszła do 70RMB.

Trzeba jednak uważać na Chińczyków, bo kantują strasznie. Porawfią sprzedać spodnie z jedną nogawką. :)

A najlepsze jest to, że Fake Markety działają legalnie, np. na jednej ze stacji metra.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Brakuje mi w PL takich fakemarketów :) Czasem w niektórych sklepach typu "Chiński market" można znaleźć ciekawe podróby, często genialnej jakości.
ILPT
Awatar użytkownika
galahad
Posty: 49
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 13:24
Lokalizacja: Krk

Post autor: galahad »

Nie wiem czy to mogę tutaj wkleić, jeśli nie to mod może poprawi....

Znalazłem takie sobie światełka na alle...

http://allegro.pl/lampa-led-halogen-rob ... 23787.html

Zastanawiam się czy stosunek ceny do jakości jest OK... czy lepiej nie zawracać sobie nimi głowy....?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Będzie problem z odprowadzaniem ciepła. Poświeci maksymalnie z rok. Barwa pewnie kiepska, a CRI tym bardziej.
Awatar użytkownika
galahad
Posty: 49
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 13:24
Lokalizacja: Krk

Post autor: galahad »

Myślałem aby dwie lampy, coś w tym stylu, zamontować na tył samochodu, ew. po jednej po boku...
ale fakt, sprzedawca nic nie pisze jak to świeci...
ODPOWIEDZ