Niedroga czołówka dla wędkarza

Oświetlenie montowane na głowie
ictus
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:16
Lokalizacja: internet

Post autor: ictus »

Dzieki za pomysl montazu swiatelka do podporki. Kombinowalem jaki lekki statyw zakupic a nie przyszlo mi do glowy ze podporka spelni identyczna role:)

Pawel
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 wrz 2014, 01:18 przez ictus, łącznie zmieniany 1 raz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Znalazłem jeszcze tańsze i prostsze rozwiązanie. Podpórka + Butt Grip gumowy za parę złotych i to wszystko. Myślę, że fotki mówią o co biega ... Możliwość regulacji lewa-prawa-góra-dół. Co więcej trzeba!

http://images66.fotosik.pl/136/c95c9e6a997c3211med.jpg
ictus
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:16
Lokalizacja: internet

Post autor: ictus »

Fajny ten butt grip. C10 w niego wejdzie?

Pawel
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

ictus pisze:Fajny ten butt grip. C10 w niego wejdzie?

Pawel
Co masz na myśli pisząc C10 ??
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Zapewne Ultrafire C10, albo jakiś klon, czy też pierwowzór ;) https://www.google.pl/search?q=ultrafire+c10
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Czołówka ma grubość 23 mm - C10 28mm z tego co widzę. But Grip jest gumowy. Skoro wchodzi 23 i się trzyma to 28 też powinno wejść bo guma jest twarda ale rozciągliwa. Może być ewentualnie jakiś problem z masą C-10 ale jak się tego nie sprawdzi na "żywca" - to nie będzie wiadomo :mrgreen: But Grip nie jest drogi więc chyba warto zaryzykować...
chufu
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 23:13
Lokalizacja: Elblag

Post autor: chufu »

Witam mam na imię Damian
, Pozwolę sobie odświeżyć temat ponieważ jest w moim tonie tzn Wędkarskim. Znalazłem się na tym forum czytając inne forum szukając odpowiedniej czołówki. W tym 2 stronicowym wątku jak i innych , nie znalazłem odpowiedzi. Nie Chcąc zakładać nowego tematu chciałbym zadać tu pytanie/prośbę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Jest to forum( Taką mam nadzieje ) specjalistów/pasjonatów Oświetlenia wszelkiego rodzaju więc lepiej trafić nie mogłem. Do rzeczy

Szukam Czołówki która spełni takie warunki :
Nie będzie miała Baterii z tyłu głowy
Będzie dawało rozproszone światło /może zmienna ogniskowa (czy jak to się mówi :) )
*Dobrze jakby była możliwość stopniowania mocy świecenia
Koniecznie musi mieć funkcje czerwonego światła
Regulowany kąt pochylenia świecenia
Mój budżet to 150 zł
I oczywiście niech mi posłuży wiec jakość też gra rolę

W razie podobnego tematu proszę o linki , Pozdrawiam Dobranoc ! :wink:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 lis 2014, 18:06 przez chufu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Może Petzl Tikka XP (ale tylko ta z 2014 roku), kiedyś w jakiejś promocji kosztowała 155zł.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

chufu pisze: Koniecznie musi mieć funkcje czerwonego światła
Możesz uzasadnić? Pytam jako wędkarz. I dlaczego rozproszone światło? Może chodzi Ci o kąt świecenia?
Krzysztof1
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sie 2014, 10:33
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: Krzysztof1 »

Mam podobną jak ta http://olx.pl/oferta/czolowka-petzl-tik ... 4h7sh.html
Używam ją już kilka lat jet bardzo dobra
Z tym światłem rozproszonym to pewnie chodzi o to że światło skupione przeszkadza rybką, a tu tylko trzeba robaka założyć ew. sprzęt przejrzeć :) ale co ja tam wiem jestem młodym wędkarzem łowię dopiero od 41lat :mrgreen:
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Ja wędkuję od 30 lat więc pewnie też coś tam wiem o wędkowaniu i przyświecaniu sobie ale nie w tym rzecz, żebyśmy sobie udowadniali nawzajem kto i co wie na temat o jakim sobie tutaj piszemy. Powiem tak ... Rozśmieszają mnie wędkarze z tym czymś pod tytułem Petzl Tikka lub podobnymi gadżetami na głowie bo i owszem - rybkom to kompletnie nie będzie przeszkadzać bo moc tego światełka to moc porównywalna do świetlika ( robaczka świętojańskiego) - latającego w czerwcowe noce nad wodą. Przepraszam - jest jeszcze jedna zaleta tego czegoś co świeci na głowie - widać gdzie jest wędkarz ale on sam raczej widzi niewiele :| Kwota 230 zł lub podobna za światełko o mocy 80 lm do 160 lm max to jakaś porażka a zasilanie AAA to kolejna porażka. Używam sam zgoła czegoś zupełnie innego z czego jestem super mega zadowolony i ja i koledzy którzy po tym jak zobaczyli czego sam używam - postanowili mieć identyczne światełka. To czego używam opisałem na pierwszej stronie tego tematu. Mój post z 12 sierpnia 2014, 11:38
Moja czołówka ma w okolicach 800 lumenów i trzy tryby świecenia (niski, średni, wysoki)
Ryby póki co nie skarżyły się, że je oślepiam a i ja widzę jasno to co chcę widzieć :mrgreen:
Krzysztof1
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sie 2014, 10:33
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: Krzysztof1 »

Ale nadal nie wiem co kolega chciał powiedzieć ?
Co do 3xAAA to wytrzymują 2 lata nie wiem w czym problem :mrgreen:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Panowie, każdy może napisać, co poleca.
Niedopuszczalne jest natomiast obrażanie innych użytkowników, insynuowanie kim inni są, i czego nie wiedzą, ani kogo oślepiają.

Wracając do tematu latarek, choć sam jestem użytkownikiem czołówki dającej >=500lumenów uważam, że Tikka XP daje wystarczająco światła do poruszania się w ciemnym lesie. Latarka ma stabilizację, dzięki czemu świeci krócej, ale mocniej (równiej w czasie). W trybie max dobrze świeci z 2-3h na Eneloopach.
Poza tym ma bardzo fajny rozkład światła.

Tikkę tę trochę opisywałem tutaj: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13372, a Dominik tutaj: http://light-test.info/index.php?option ... 54&lang=pl

Tak, że jeżeli ktoś ma większy budżet to zawsze polecam latarki na 18650, ale jak ktoś chce tańszą na AAA, to na siłę nic nie wciskam :wink:
Z czerwonymi diodami na 18650 to najtańsza Nitecore HC50, choć oczywiście ma swoje wady.

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

W przypadku czołówki baterii litowych wolałbym na głowie nie nosić...
Samemu zamówiłem niedawno coś takiego: http://eud.dx.com/product/cree-xm-l-t6- ... HM3KMmzylJ . choć nie wiem czy autor wątku nie zdyskwalifikuje za baterie z tyłu.
Inna sprawa, że w przypadku baterii z przodu już 3XAA potrafią obciążyć...
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Zakładając FreeMagenta , że masz i używasz smartfona ( a zasilany jest on baterią litowo-jonową) - gdzie go nosisz i czy czasami wkładasz do kieszeni? Czujesz się bezpieczny czy może zasilasz go 4xAA ?
ODPOWIEDZ