Skilhunt H02 mini mod

co i jak zrobiłem...
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Latarka raczej nie ma termicznego zabezpieczenia, więc przepływ powietrza nic nie ma znaczenia. Czyli szybki spadek jasności do 45% i tak przez 140 minut.
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Rzeczywiście, prawie cały czas świeci na ok. 400 lm. Trochę szkoda.
Jakby coś, to tutaj są wykresy dla starszej wersji: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... eadlamp%29
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Od kilku dni jest u mnie wersja H02R. Latarka jest lepsza niż się spodziewałem. Oto jej cechy:
- spory zasięg jak na czołówkę (w tej wersji jest szkiełko gładkie)
- światło świeci dość wąsko(+ mniej ucieka na boki / - może brakować doświetlenia pod nogami)
- dioda o barwie neutralnej (środek jest neutralny ciepły, a boki neutralne zimne)
- dobre wykonanie
- latarka jest naprawdę lekka, główny ciężar to ogniwo
- wygodna zmiana trybów za pomocą przyciska od góry (czołówki z przyciskiem na dupce mnie oślepiają podczas zmieniania trybu)
- tryb niski jest dla mnie zbyt wysoki, on nadaje się już do chodzenia
- przemyślane skróty do trybów (na wyłączonej latarce: przytrzymanie --> niski; dwa szybkie kliki --> max)
- przydatny magnes w nakrętce latarki (do garażu, do samochodu, w domu). Można go wyjąć
- opaska na głowę jest dobrej jakości. Jednak jest dość rozbudowana i sprawia wrażenie uprzęży na głowie.

W cenie za jaką ją możemy dostać trudno o coś równie dobrego. Wartym uwagi jest również Nitecore HC50, ale jego wadą jest duża waga.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jakiej grubości MCPCB jest w tej latarce? 1mm? Czekam na moją i rozglądam się za jakąś cieplejszą diodą. Zastanawiam się nad Link , tylko nie wiem czy podłoże 1,6mm nie będzie za grube i da się wszystko skręcić?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

W moim h02 podłoże ma dokładnie 1,4 mm. Myślę, że przy 1,6 oring "zgubi" tę różnicę.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Również podoba mi się ten H02. Zwłaszcza cena atrakcyjna.
Czy warto więc dopłacać do droższych Armyteckow czy Zebr?
Jakie są znaczące różnice w exploatacji droższych a tańszych?
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Różnica w jakości się zaciera i niekoniecznie pokrywa się z ceną produktu. Niektórzy skarzą się na jakość Armyteka:
http://www.torch.pl/forum/index.php/top ... 0.html#new
zxcvb
Posty: 160
Rejestracja: sobota 07 wrz 2013, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zxcvb »

Głównie różnią się sterownikami i wydaje mi się, że lepszy ma Wizard - ma stabilizację, pomiar temperatury, zabezpieczenie ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem i oferuje większy strumień świetlny.
Inne różnice są pewnie mniej zauważalne - waga podobna, rozmiary podobne, sterowanie mikroprzełącznikiem. Na plus dla nowej wersji H02 można zaliczyć stosunkowo łatwą wymianę diody - w Wizardzie nie jestem pewien, czy pierścień się odkręca czy co się z nim robi. W każdym razie potrzeba niestandardowego narzędzia.
Niestety, też miałem problem ze sterownikiem w Wizardzie i reklamowałem. Z nową nie ma problemów, na razie również nie przecieka (test "słoikowy"). Ta latarka jest już jakiś czas na rynku, doczekała się także zmian, np. zwiększono strumień świetlny i bardzo dziwnym jest, że nadal zdarzają się defekty. Wielka szkoda, bo cieszy oko nie tylko światłem, ale też swoim wyglądem, a ciekawy sterownik (dla mnie świetny) jest sporym plusem.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Przed chwilą wróciłem z krótkiego spaceru z właśnie co rozpakowanym Skilhuntem H02 NEW i co mogę powiedzieć to :mrgreen: <okok>
W skrócie:
- bardzo dobre wykonanie (w mojej opinii lepsze niż Convoy)
- proste, intuicyjne sterowanie
- dobrze dobrane tryby świecenia
- dobry rozkład światła
- wystarczająca ilość światła
- przyzwoita barwa - lekko zimna, czysta biel
- niepotrzebnie mocno rozbudowana opaska na głowę

Jak będę miał chwilę czasu, to postaram się o jakąś mini recenzję.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Dobra stronka, na której można porównać jak święcą wersje H02 i H02R.
http://fonarevka.ru/#
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Pytanie do użytkowników w/w latarki. Czy ma ona zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem?
Everybody lies...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Przy około 3.2V (tyle ma ogniwo po wyjęciu z latarki) pojawiają się 2 czy 3 błyski i sterownik przechodzi w tryb średni, całkowicie wyłączając przy tym tryb wysoki i turbo. Niżej z napięciem jeszcze nie schodziłem.

Edycja:

Czy w przypadku takiej optyki jak w tej latarce, jest możliwość zmiany diody na inną np. XP-L? Czy soczewka diody musi być dopasowana/ stykać się z soczewką TIR?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak dobrze wycentrujesz diodę XP-L w optyce XM-L to będzie równie dobrze świecić.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Chciałem wymienić diody w latarce ręcznej i czołówce na takie same barwy. Na początku chciałem dać http://intl-outdoor.com/noctigon-xm16-v ... p-842.html , tylko obawiam się czy nie będzie zbyt "żółto". Pomyślałem, że taka XP-L mogła by być lepsza http://intl-outdoor.com/noctigon-xp16-v ... p-857.html . Chcę coś co będzie przyzwoicie oddawać kolory, ale nie będzie bardzo ciepłe. Szkoda, że optyka w tym skilhuncie ma taką małą średnicę, bo wtedy można by pobawić się w wymianę na 3xnichia z wysokim CRI.
Ostatnio zmieniony niedziela 01 mar 2015, 19:54 przez pietros, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Linki u mnie nie działają. Ja brałbym XM-L2 3C/3B a jak za ciepło to 2B.

[ Dodano: 1 Marzec 2015, 19:51 ]
Z XP-L to na czołówkę chyba za duże skupienie
ODPOWIEDZ