LED`y mocy - jakie, gdzie i za ile (Wasze rekomendacje)

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
c++

Post autor: c++ »

Dominik pisze:Nie myli się Ludzie kupują to co im się sprzedaje mało kto czyta parametry techniczne - tytaj tylko przesadził z ceną
Mylisz się.
Te diody jeszcze rok temu miały rewelacuyjną wydajność. Dlatego tyle kosztują.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

ROTFL - rok temu to ja właśnie kończyłem grupowe zakupy dla precla na ledy Cree XR-E, które sam miałem już od kilku miesięcy w lampkach :).
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
c++

Post autor: c++ »

Dominik pisze:ROTFL - rok temu to ja właśnie kończyłem grupowe zakupy dla precla na ledy Cree XR-E, które sam miałem już od kilku miesięcy w lampkach :).
Dobra, dwa lata temu. :P
DeeM

Post autor: DeeM »

Powalające 40lm/W przy zimnym świetle :grin:
Myśle że ta cena to taki "chłyt małketingowy" jak coś jest drogie to musi być dobre!
Sam się nieraz na to łapie :roll: :oops: :evil:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

To kwestia podejścia - trzeba najpierw sprawdzić wszelkie informacje na temat kupowanego produktu a dopiero potem kupować inaczej można kupić sobie takiego zonka jak Supernowa/ Lupine / Knog.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Witam,
nie miałem jeszcze przyjemności korzystać z power LEDów i ciekawi mnie opinia praktyków na temat temperatury barwowej. Czy 6500K do takich zastosowań jak dłuższe czytanie nie jest bardziej męczące dla wzroku niż 3000K lub 4000K (oczywiście przy założeniu podobnej jasności).
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Hmm, tego jeszcze nie wiem - ale w tym tygodniu powinienem dostać nowe Acriche w swoje ręce, to przetestuje na oświetleniu domowym :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 sty 2008, 08:26 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

maxwlod pisze:Witam,
nie miałem jeszcze przyjemności korzystać z power LEDów i ciekawi mnie opinia praktyków na temat temperatury barwowej. Czy 6500K do takich zastosowań jak dłuższe czytanie nie jest bardziej męczące dla wzroku niż 3000K lub 4000K (oczywiście przy założeniu podobnej jasności).
Przyłączam sie do pytającego. A moze osoby ktore maja wicej doświadczenia w tej kwestii (temp barwowej) pokusilyby sie na wskazanie do jakich zastosowań jaka barwa ? Chodzi mi o kwestie np. w kuchni ciepla czy zimna, biuro (miejsce pracy) ciepla czy zimna ? Byc moze ktos wykorzystuje LEDy i wkurza go cos...
DeeM

Post autor: DeeM »

Zimna barwa działa pobudzająco, poprawia koncentracje, logiczne myślenie itp.
Ciepła barwa działa relaksująco, uspokajająco (jest miła i przyjemna dla oka).
W biurze wskazane jest raczej oświetlenie neutralne, czyli coś po środku.
W kuchni neutralne-ciepłe gdy ktoś lubi gotowac, lub zimne gdy ktoś nie lubi gotowac ;)
A najlepiej miec oświetlenie zimne i ciepłe i dobierac sobie jego rodzaj w zależności od potrzeb.
Jest pole do popisu bo w każym pomieszczeniu powinno byc kilka źródeł świata - stosownie do jego funkcji (oświetlenie główne, dekoracyjne oraz "techniczne" - np. podświetlenie blatu w kuchni).

Do czytania najlepsze jest oświetlenie neutralne, ciepłe gdy czytasz bajkę na dobranoc lub zimne gdy wkuwasz do egzaminu :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

c++ pisze: Najwydajnieszje diody to w tej chwili (...) SSC (P4, bin U)

Pozwolisz ze sprostuje - bin V :) pod koniec grudnia do mnie przyszla jedna do zabawy :)
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Calineczka pisze:...polecam artykuł:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9
Dzięki za link, fajne opracowanie (a jeszcze lepsze linki na końcu :smile: )
c++

Post autor: c++ »

kodi pisze:
c++ pisze: Najwydajnieszje diody to w tej chwili (...) SSC (P4, bin U)

Pozwolisz ze sprostuje - bin V :) pod koniec grudnia do mnie przyszla jedna do zabawy :)
To pochwal się fotką, datashitem, bo pierwsze słysze o tym binie.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

w sensu nie znają binu V, może pomyliło Ci sie z U ?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Hmm, w rozmowie ze mną znali... :D
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
ODPOWIEDZ