Żarówki LED E27/E14 11W 3000/4000K 1200/1080lm 80+/90+

Archiwalne produkty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

skaktus, jest taka możliwość. Po szczegóły zapraszam na PW.
Sometimes darkness can show you the light
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [S] Żarówki LED E27/E14 11W 3000/4000K 1200/1080lm 80+/9

Post autor: ptja »

Bocian pisze:Żarówka nie jest zaklejana, mleczny klosz mocowany na mocny wcisk (z racji
budowy możliwe, że co pewien czas zajdzie potrzeba wyczyszczenia go).
zacząłem od próby wyciągnięcia klosza, ale... dało się odkręcić razem z pierścieniem.
Trochę obawiałem się cienia "w dół" (żarówka trafiła do lampki nocnej), ale światło odbija się od klosza i przez szczeliny radiatora przedostaje się chyba nawet więcej niż z wolframowej "bańki".
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

ptja, z tym racja, zapomniałem dodać. Przy demontażu klosza łatwiej jest go odkręcić razem z pierścieniem do którego jest wciskany.
Sometimes darkness can show you the light
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Czy żarówka koniecznie musi wisieć głową w dół, znaczy ledami w dół?

Czy czyni to wielką różnicę w nagrzewaniu?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

missieek pisze:Czy żarówka koniecznie musi wisieć głową w dół, znaczy ledami w dół?

Czy czyni to wielką różnicę w nagrzewaniu?
Różnica jakaś z pewnością będzie, gdyż radiator ukształtowany jest do pracy "kloszem w dół". Przy odwrotnej instalacji, nagrzane powietrze będzie się kumulowało w kloszu i jego ucieczka będzie utrudniona. Mogę wykonać taki pomiar, jeśli kolega sobie życzy :)

PS. Dziś w laboratorium pomiarowym ciut chłodniej, 21 st C :) ale po pewnym czasie temperatura między MCPCB a rdzeniem radiatora ustabilizowała się na 66,6st C i nie rośnie. Pomiar dokonany w pozycji "klosz do góry". Jak więc widać wielkiej różnicy nie ma.
Sometimes darkness can show you the light
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Otrzymałem paczuszkę (opcja zimna). Pozwalam sobie zatem na szybką mini-recenzję. Bez zdjęć - autora zdjęcia oddają doskonale oferowany przedmiot. Wykonanie znakomite. Radiator pokryty czymś tłustym (pewnie pozostałości z obróbki), zostają ślady na palcach. Żeberka nie są zbyt ostre - nie pociąłem się mimo prób :)

Wrzuciłem do kuchni - wcześniej była kompaktowa spirala z wyższej półki. Światło dobrze oddaje kolory, jest nieco zielonkawe, przyjemne w odczuciu. Nadaje się do nawigacji, podstawowych czynności. Nie jest światła zbyt dużo, mam wrażenie że to idealne rozwiązanie do łazienki, korytarza czy przedpokoju - jako zamiennik żarówki tradycyjnej 60W (to moje odczucie, nie bazuję na żadnych liczbach). Rozkład światła jest równomierny. Mam wrażenie że potrzebuje 0.5sec na uzyskanie pełnej jasności, może to jednak złudzenie. Nic nie piszczy, nie szumi - cisza.

Generalnie polecam, mam nadzieję że będzie służyć długie lata. Głównym argumentem do zakupu jest właśnie nadzieja na "podłącz i zapomnij".
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

neutrinus, efekt, który opisujesz (ok. 0,5sek dla uzyskania pełnej jasności - dla mnie to bardziej efekt identyczny z włączeniem źródła żarowego) występuje z racji zabezpieczenia wejścia przetwornicy termistorem NTC. I moim zdaniem bardzo dobrze, że jest. Wszelkie styki, włączniki w Twojej instalacji zasilającej a także komponenty samej przetwornicy mają dzięki temu lżejsze i dłuższe życie :)
Sometimes darkness can show you the light
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Bocian pisze:neutrinus, efekt, który opisujesz (ok. 0,5sek dla uzyskania pełnej jasności - dla mnie to bardziej efekt identyczny z włączeniem źródła żarowego) występuje z racji zabezpieczenia wejścia przetwornicy termistorem NTC. I moim zdaniem bardzo dobrze, że jest. Wszelkie styki, włączniki w Twojej instalacji zasilającej a także komponenty samej przetwornicy mają dzięki temu lżejsze i dłuższe życie :)
Nie mam nic przeciwko temu, nawet tak jest przyjemniej - oczy mają czas się dostosować. Po prostu mnie to zdziwiło :)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

A ja właśnie montuję moda lampy naściennej (tak zwanej schodowej) z czujnikiem PIR na tym module. Regulacja jasności zastanej, przy jakiej lampa zaczyna działać + regulacja czasu świecenia po aktywacji :)
Sometimes darkness can show you the light
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

neutrinus pisze: Nie jest światła zbyt dużo, mam wrażenie że to idealne rozwiązanie do łazienki, korytarza czy przedpokoju - jako zamiennik żarówki tradycyjnej 60W (to moje odczucie, nie bazuję na żadnych liczbach).
Spodziewałbym się, że to taki zamiennik tradycyjnej "setki" 100 W, skoro ma ponad 1000 lm, a przyjmuje się, że 10 lm to 1 W - można to tak traktować?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

missieek, z tego co pamiętam 100W, tradycyjna żarówka ma ok. 1300lm (im mocniejsza żarówka tym większa wydajność lm/W). Oferowane przeze mnie w opcji CRI 90+ bardziej porównałbym do tradycyjnej żarówki 75-80W. Opcji CRI 80+ bliżej do 100W tradycyjnego źródła żarowego ale dochodzą jeszcze straty na kopułce dyfuzyjnej oraz inna charakterystyka emisji światła.
Sometimes darkness can show you the light
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Bocian, czy są przewidziane wersje trochę słabsze, odpowiedniki powiedzmy 40W czy 25W żarówek ?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

lorak, aktualnie nie planuję takich opcji. Po pierwsze szkoda byłoby takiego modułu do pracy 2-3W a po drugie upatrzony przeze mnie model przetwornicy na BP2818 słabo znosi zmniejszenie prądu, jaki reguluje w LED, poprzez zmianę rezystancji pomiarowej (zmniejsza się znacznie sprawność całkowita). Zmniejszenie jasności możemy zrealizować za pomocą opisanego w pierwszym poście ściemniacza.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Doszły kolejne warianty barwowe:

- 3000K CRI 90+ jasność 1045lm
- 3500K CRI typ. 95 jasność 815lm
- 5000K CRI 80+ jasność 1220lm
Sometimes darkness can show you the light
Piotrek2234
Posty: 18
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 21:11
Lokalizacja: lbn

Post autor: Piotrek2234 »

Jeśli chodzi o porównania do mocy tradycyjnych żarówek wg oficjalnych norm, to zapraszam na tą stronę:
http://www.led.redlemon.pl/112/jak_rozp ... ej_zarowki

Mam także w tym temacie pytanie takie, jak w temacie "oczkowym": Jak daleko możesz się posunąć ze zwiększaniem ilości światła z LEDówki na E27? Da radę zrobić chociaż odpowiednik żarówki halogenowej Philipsa 140W (2840 lm), czy raczej będzie to najwyżej Lexman 20W z Leroy Merlin, czyli 1901 lm? Bo chyba o zamienniku HCI-T 942 150W nie mam co marzyć xD
ODPOWIEDZ