Securitylng 700 Lumens XM-L2 U2

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Oryginał ma kropkę na jednym rogu, falsyfikat już nie.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jacek318, czyli moja teza była trafna. Jeśli nie planujecie wymieniać diody, kupujcie "PRAWĄ".

Wymiary reflektora:

Średnica:
Obrazek

Głębokość:
Obrazek
Poukładałem pod niego monety i pomiaru głębokości dokonałem od krawędzi, do miejsca gdzie powinna znajdować się dioda (bez tej dziwnej podkładki).

I na koniec "dziwna podkładka":
Obrazek
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Dzięki.
Może będzie w przyszłości nowy mod na daleki zasięg.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ja to widzę na BocianioPyrzym sterowniku 3A. Tylko nie wiem, czy lepiej skalpowana XP-G2, czy skalpowana XP-L? :twisted:
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

W S2 lepsze efekty były dla XP-G2.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

S2+ mam na skalpowanej XP-L, ale tam jest ref OP. Wydaję mi się, że tu lepiej podejdzie XP-G2. Fajna szpila powinna wyjść. :mrgreen:
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Zmiana drivera + stara dioda i idealne gifty pod choinkę ;) :D
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Stara dioda jest, albo za zimna, albo za zimna i w podróbie.
Kanghoy
Posty: 282
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 18:18
Lokalizacja: Andrychow

Post autor: Kanghoy »

Ja planuję w jedną wpakować jakiegoś TIRa, tylko pewnie sporo się straci kąta na tym "kołnierzu" i może być sporo zabawy z dystansami, skoro tak głęboki ref mamy- może nie warto tych hostów tak przerabiać? Może jednak po prostu ref OP... Ma polecieć jako rowerówka na krótki zasięg, no i koło domu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 lis 2015, 10:33 przez Kanghoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Mogę się mylić ale w obudowie chyba nie ma na tyle gwintu aby upchać optyke TIR czy kolimator. Może podejdzie ref OP od S2. Jest jeszcze opcja zalutowania miedzianego/mosiężnego wałka.
Kanghoy
Posty: 282
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 18:18
Lokalizacja: Andrychow

Post autor: Kanghoy »

Tj. jak rozumiem sugerujesz, że nie ma na tyle gwintu, żeby podnieść pigułę? Pewnie masz rację, bo TIR pewnie będzie niski strasznie, muszę to przemierzyć :/. No to kicha trochę, w takim razie do jednej OP o ile znajdę jakiś wymiarowo ok, a druga na zasięg z oryginalnym refem.

Niby mogę zrobić dystanse zawsze od szkiełka i wtedy wejdzie, no ale znów osadzamy wtedy jeszcze głębiej, więc przy szukaniu czegoś do szerokiego świecenia bez sensu. "Na oko" z 5mm da się gwintem jeszcze nadrobić, ale 10 w górę na pewno nie, a tyle by trzeba było do tych TIRów:

http://es.aliexpress.com/item/100pcs-lo ... 26384.html

No i na sprężynkach możliwe że trzeba by było wtedy kombinować. Chyba, że są jakieś inne wyższe rozpraszajki?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 lis 2015, 14:10 przez Kanghoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Optyka musiałaby mieć minimum 17,5mm wysokości bo tyle jest od diody do szybki przy pigule wkręconej do oporu. Oczywiście wtedy potrzeba dłuższych sprężynek.
Kanghoy
Posty: 282
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 18:18
Lokalizacja: Andrychow

Post autor: Kanghoy »

No dobra, a jak TIRy/kolimatory montują w S2? Tam serio można tak podjechać pigułą, żeby było te 10-14mm?

Czyli z OP teoretycznie tej powinien wejść... tylko na pierwszą paczkę z fasttechu już czekam i czekam i coś nie dochodzi i OP to jednak półśrodek :/.
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... r-s2-s5-s6

Nie ma przypadkiem jakichś szybek poprawiających rozproszenie, żeby je połączyć z refem SMO/OP?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 lis 2015, 13:51 przez Kanghoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Kolimatory montują do S2+, tam jest gwint do samego końca głowicy.
Do doraźnej poprawy rozproszenia możesz użyć dyfuzora, https://www.fasttech.com/products/0/100 ... lashlights

Można też dostać folię dyfuzycją którą nakleja się na szybkę.

Do S2 tylko jakieś DIY czyli dotoczony krążek miedziany lub mosiężny.
Kanghoy
Posty: 282
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 18:18
Lokalizacja: Andrychow

Post autor: Kanghoy »

Dzięki smoku.

Gdzie taką folię dostanę? To jest zwykła "mleczna" folia - to będzie zabierało pewnie spore ilości światła, czy to jest jakoś lepiej zrobione?

Dyfuzor jako lampka nocka, czy do postawienia sobie jak świeczkę jak coś na stole/na ziemi robimy, nie chcemy ustrojstwa trzymać, a odbijać od sufitu nie ma sensu to spoko, ale na rower to chyba jednak sens jest mały, przynajmniej tak mi się wydaje - teoretyzuję, zasięg z takim dyfuzorem musi być kiepski i straty światła spore.
ODPOWIEDZ