Banggood Paypal czy karta?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

max4max pisze: Dlaczego ma ich nie być - kart przedpłaconych?
W zasadzie chyba większość banków ma takie karty w ofercie, a tylko ich sprzedaż zwłaszcza tych przez BZ WBK skończyła się na allegro.
No niestety z tego co sprawdzałem to już żaden bank nie ma ich w ofercie, na stronach www jeszcze info o nich jest ale nie ma opcji kup. To decyzja KNF :-(
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Mnie chodziło o zwykłe karty wystawiane przez banki dla ich klientów i takie karty są i nic się nie zmieniło, np. ING - mamy 2 : Maestro i Wirtualną.
K@rta wirtualna ING Visa - http://www.ingbank.pl/indywidualni/kart ... a-ing-visa
Karta Maestro przedpłacona - http://www.ingbank.pl/indywidualni/kart ... zedplacona tu nawet nie trzeba mieć rachunku, tylko podpisać umowę.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Przeczytaj artykuł z 11.2015 do dziś chyba wszyscy już wycofali się z tego. Jutro będę na mieście to zajrzę do banku jakiegoś i spytam czy mają jeszcze w sprzedaży. Na allegro te karty które kosztowały 20 zł dziś są po 70 i to dlatego że jakiś cwaniak kupił ich więcej
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Artykuł przeczytałem i oczywiście zgadzam się, że karty całkowicie anonimowe to zło.
A to co piszę wyżej cały czas funkcjonuje - karty prepaid wystawiane przez banki dla swoich klientów, lub jak ta Maestro z ING dla każdego po podpisaniu umowy.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

max4max pisze:/.../oczywiście zgadzam się, że karty całkowicie anonimowe to zło./.../
bo?
Gotówka też Ci się nie podoba?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
gramacz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 16:10
Lokalizacja: Z DOMU

Post autor: gramacz »

Część banków daje karty dolarowe bez opłat za utrzymanie, jedynie za wydanie.
Najlepiej taką kartę powiązać z PP i płacić kartą za pośrednictwem PP.
http://telchina.pl/paypal-platnosc-w-do ... t1165.html
A kartą z głównego konta lepiej nie płacić w necie, dane rzadko wyciekają ze sklepów, częściej z naszych komputerów. Często mamy wiele trojanów które zbierają wszystkie dane wklepane na klawiaturze.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

gramacz pisze:Często mamy wiele trojanów które zbierają wszystkie dane wklepane na klawiaturze.
Wystarczy nie używać najpopularniejszego i najbardziej dziurawego systemu operacyjnego. :)
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Temat brzmi:
Banggood Paypal czy karta?
A dlaczego nie jedno i drugie? Ja przypisałem swoją kartę debetową złotówkową do konta PayPal i właśnie w ten sposób dokonuję zakupów w Banggood. Mam czas na spłacenie zaległości a jak mam większy przypływ gotówki to spłacam szybciej kartę. Przecież można i w ten sposób :)
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

ptja pisze:
max4max pisze:/.../oczywiście zgadzam się, że karty całkowicie anonimowe to zło./.../
bo?
Gotówka też Ci się nie podoba?
Bo drogi kolego 99% oszustw na tablicy/olx i allegro jest robionych właśnie na takie karty prepaid.

Zobacz jak schodziły na Allegro karty od osób prywatnych, które wysyłały na paczkomaty... kupujesz anonimowo, jakiś menel wyciąga paczkę z paczkomatu lub robi to ktoś o 2 w nocy w kominiarce. Podobnie z wypłatami wyłudzonych pieniędzy z bankomatów. Przelewy kiedyś były bezpieczniejsze, bo żeby oszust założył konto na słupa musiał się namęczyć. A teraz wystarczy kliknąć dwa razy w jakimś publicznym wifi. Bardzo dobrze, że to ukrócili, szkoda, że tak późno.

Cwaniaki dostaną po tyłku, a uczciwi nie mają się czego obawiać. Każdy może zamówić w swoim banku odpowiednik kart prepaid - np. eKarta w mBanku, czyli karta wirtualna, można doładowywać jej saldo przed płatnością a następnie rozładować do 0 zł, aby nie dało się ukraść ani grosza.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

ptja pisze:
max4max pisze:/.../oczywiście zgadzam się, że karty całkowicie anonimowe to zło./.../
bo?
Gotówka też Ci się nie podoba?
W zasadzie odpowiedział w większości za mnie Kolega @supraz
Dodam do powyższego, ze anonimowe karty , a zwłaszcza rachunki z nimi zwiazane w piekny sposób umożliwiają pranie pieniędzy.
I to jest chyba główny powód, dlaczego te karty wycofano.
Poza tym dla normalnego człowieka nie ma kompletnie żadnej różnicy dla takiej karty anonimowej a prepaid wymienionych przeze mnie wyżej.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

komor pisze:
gramacz pisze:Często mamy wiele trojanów które zbierają wszystkie dane wklepane na klawiaturze.
Wystarczy nie używać najpopularniejszego i najbardziej dziurawego systemu operacyjnego. :)
Najbardziej dziurawy chyba w PL nie jest najbardziej popularny.
http://venturebeat.com/2015/12/31/softw ... and-flash/
supraz pisze:
ptja pisze:
max4max pisze:/.../oczywiście zgadzam się, że karty całkowicie anonimowe to zło./.../
bo?
Gotówka też Ci się nie podoba?
Bo drogi kolego 99% oszustw na tablicy/olx i allegro jest robionych właśnie na takie karty prepaid.
max4max pisze:Dodam do powyższego, ze anonimowe karty , a zwłaszcza rachunki z nimi zwiazane w piekny sposób umożliwiają pranie pieniędzy.
Wiecie, jakie są limity takich kart? Może i parę tysięcy da się przekręcić, ale do prania pieniędzy to chyba słaba opcja?

Ja tu widzę ilustrację powiedzenia: kto poświęca wolność dla bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno ani na drugie (https://en.wikiquote.org/wiki/Benjamin_Franklin Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither.)
Ale to pewnie tylko ja...
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Takie karty to do niewielkich przestępstw. Prawdziwe pranie pieniędzy odbywa się inaczej, jawnie, zgodnie z prawem. Wprowadzają te ograniczenia które jak zwykle uderzają tylko w zwykłych obywateli, a grube przekręty jak były tak są. Ja tam jestem zwolennikiem gotówki, i dbam o swoją prywatność, i niech żaden urzędas się nie interesuje skąd dostałem 100zł i na co je wydałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

ptja pisze:Wiecie, jakie są limity takich kart? Może i parę tysięcy da się przekręcić, ale do prania pieniędzy to chyba słaba opcja?
4000zł dziennie operacji bezgotówkowych na kartę, kupując 50 kart za 500-1000zł jesteś w stanie prać 6 milionów miesięcznie, mało? W Polsce jednak chodzi głównie o wałki i wyłudzenia, gdzie na jednej karcie za 20zł można było wypłacić w pełni anonimowo 15 tys. złotych.

Bardzo dobrze, że to ukrócili. Zwyczajny człowiek w żaden sposób na tym nie ucierpi, a oszuści owszem.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

supraz pisze:
ptja pisze:Wiecie, jakie są limity takich kart? Może i parę tysięcy da się przekręcić, ale do prania pieniędzy to chyba słaba opcja?
4000zł dziennie operacji bezgotówkowych na kartę, kupując 50 kart za 500-1000zł jesteś w stanie prać 6 milionów miesięcznie, mało?
Może mam inną (Cinkciarz/mBank). W mojej limit dzienny jest niższy, a roczny wynosi 2500EUR/2000GBP/3000USD
Wcześniej miałem BZWBK (ichnią i potem Cinkciarza) i tam podobne ograniczenia były.

O jakiej karcie Ty piszesz?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

ptja pisze:O jakiej karcie Ty piszesz?
Sprawdziłem papierowy regulamin i limit wynosi 4000 zł, lecz roczny już jest na 10 tys. złotych. Przemnożyłem dzienny przez 30 dni i palnąłem bzdurę. Masz rację, limity w mBank i BZWBK są identyczne.

Przy 50 kartach maksymalne co można przez nie przepuścić to 500 tys. złotych.
ODPOWIEDZ