Latarka z Biedronki

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Przewody ułamują się od samego patrzenia :razz:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

murgrabia1410 pisze:To mnie biedronka zaskoczyła z tą diodą. A byłem prawie pewny, że to podróbka. Zwracam honor. To ile to ma tak naprawdę lumenów? 250? Czy może więcej? Warta jest kupienia? Potrzebuję na rower do nocnych przepraw przez las. Wystarczy tego światełka do komfortowej jazdy?
Zmierz prąd to określi się, ile to może mieć lumenów. 250 to wystarczy do jazdy po oświetlonej ulicy lub pomiędzy blokami. Do lasu to tak 1000 minimum na moje oko. Moja FandyFire X2 po lekkich modach w ledy leci 16W, co dało by około 1500 lumenów na ledach i dla mnie to za mało ;) W tą z biedronki zapewne idzie około 2W.
ILPT
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

skaktus pisze:Zmierz prąd to określi się, ile to może mieć lumenów. 250 to wystarczy do jazdy po oświetlonej ulicy lub pomiędzy blokami. Do lasu to tak 1000 minimum na moje oko. Moja FandyFire X2 po lekkich modach w ledy leci 16W, co dało by około 1500 lumenów na ledach i dla mnie to za mało ;) W tą z biedronki zapewne idzie około 2W.
Jak podał "kaeltaz": Przy 4V z pakietów jest pobierane 1080mA w wysokim trybie a 300mA w niskim.
Ale nie wiem czy to się tyczy prądu z pakietu. Czy prądu w diodę?
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Dobra, to teraz zadam najważniejsze pytanie decydujące, czy warto ją kupić:
-Pod podłożem nie ma dziury ? :mrgreen:
Jeśli nie ma, to jest to dobra baza pod modyfikacje
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Według Twojego zdjęcia na 99% nie ma dziury pod diodą, świadczy o tym pasta, która wychodzi spod MCPCB. Do czyszczenia soczewki z pasty powinien też wystarczyć zwykły spirytus, kilka razy czyściłem patyczkiem kosmetycznym i było ok. Widziałem dziś latareczkę, w sumie cały komplet za 60zł to ok cena. Biorąc pod uwagę gwarancję czy możliwość zwrotu na miejscu.

Anodyzacja całkiem w porządku, nie jest to poziom Convoy ale powinna dać radę. Reflektor mniejszy niż C8, no i aluminiowy. Ciekaw jestem rozkładu światła, spodziewam się wąskiego snopa.
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Cześć;
właśnie toto testuję - dziury nie ma pod diodą- pod diodą jest zagłębienie w pigule i smark z pasty czy raczej kleju.
Reflektor jak dla mnie jest plastikowy z napylonym "sreberkiem".
Styk piguły z obudową jest raczej symboliczny ,posmarowałem pod mpcb jak i pigułę pastą mx-2 i po skręceniu obudowa nagrzała się do około 45 stopni.
Nie testowałem na oryginalnej paście.

Jak bym miał termokurczkę na pakiet aku to bym go rozbebeszył i podał typ ogniw oraz czy jest jakikolwiek scalak do ładowania.
Jak ktoś ma taką cienką i może odsprzedać proszę o pv.

Dzwoniłem do serwisu aby dowiedzieć się ile się ten pakiet ładuje ( instrukcja milczy na ten temat) - gość podał :
dla USB 2.0 - 10h
dla USB 3.0 - 5,5h
Pakiet nie posiada wskaźnika naładowania - duży minus...

Jak dla mnie -kupić, schować paragon i starać się zajechać w 2lata :twisted: :razz:
tylko nie wiem czy pakiet ,jeśli nie ma jakiejś wbudowanej ładowarki nie spowoduje pożaru...

Albo modować -ale łatwo nie będzie...

Aha- reflektor bardzo skupia wiązkę z 2m spot ma30 cm...więc na rower to chyba jako długie :mrgreen:

Luxomierz pokazuje w max około 10 000 lux z 1m i około 2000 lux z 1m w niskim.

PS: toto nosi nazwę "akumulatorowy reflektor rowerowy" i z kapelusza podają " regulowany kąt padania światła" ( czego oczywiście nie posiada).
Co samo w sobie może być powodem zwrotu ... :roll:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Piguła z mini stykiem z obudową :roll: do tego lato, gorący wieczór i jedziemy na max prądzie i przy okazji walimy paciorki żeby led się nie ugotował :mrgreen:
ILPT
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Hahar pisze: Dzwoniłem do serwisu aby dowiedzieć się ile się ten pakiet ładuje ( instrukcja milczy na ten temat) - gość podał :
dla USB 2.0 - 10h
dla USB 3.0 - 5,5h
Pakiet nie posiada wskaźnika naładowania - duży minus...
No to pojechali :o Ktoś może rozebrać i sprawdzić na czym zrealizowane jest ładowanie? Ale aż strach pomyśleć, skoro zaoszczędzili nawet na diodzie statusu ładowania :-|
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Mogę rozebrać - ale muszę mieć cienką termokurczkę żeby poskładać aku po całej operacji.
Zaraz jadę na miasto ,może znajdę...
kaeltaz
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 21:23
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: kaeltaz »

Tak jak pisałem wcześniej pakiet nie posiada ładowarki, jest tylko chyba zabezpieczenie ogniw.
Obrazek

Dlatego ja od razu wykorzystałem najpopularniejszy moduł do ładowania ogniw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Też posiadam ten popularny "moduł", mój niestety ładuje akumulatory do 4.12V ;/
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

kaeltaz, dysponując źródłem 5V typu CC, można zrobić prostą ładowarkę Li-Ion (bez fazy CV) bazującą właśnie na układzie zabezpieczającym (niestety wartość wyzwolenia zabezpieczenia Over Voltage bywa bardzo rozstrzelona w poszczególnych układach) . Pewnie niewielu pamięta, ale tak właśnie działała bardzo popularna w swoim czasie ładowarka DSD.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

90% ładowarek jest właśnie tego typu, szczególnie w tańszych modelach.
ILPT
Nexus
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 01:03
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Nexus »

kaeltaz pisze: Dlatego ja od razu wykorzystałem najpopularniejszy moduł do ładowania ogniw.
[url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/miniaturki/IMG_5704fec7ab3115520.jpg]Obrazek[/url]
Mam pytanie, co to za moduł?
Można bezpiecznie ładować ten pakiet napięciem 5v?
Mam ładowarkę od quadrocoptera "4.2v 700mA" i nie wiem czy nie lepiej ładować nią ten pakiet, ładowarka od akumulatora LiPo.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

TP4056
ODPOWIEDZ