LiitoKala Lii-500 instrukcja

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Albo do bardzo mało prądożernych urządzeń. Albo do sprawdzania czy latarka ma zabezpieczenie. Jak teraz się grzeje to nie odda np. 3A w latarce przez dłuższy czas.
Jasnypierun
Posty: 15
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 18:21
Lokalizacja: Opole

Post autor: Jasnypierun »

Czyli ten gratis do ładowarki wyrzucam do kosza mr 125 do tego jeden gorąc. Z tego wychodzi że nowe ogniwa zakupione od pewnej osoby z forum ( nie pisze od kogo żeby nie było że reklama) są najlepszej jakości, zero grzania a mr ok 28. A jakim prądem mogę ładować AA,AAA i te 18650 Zawsze ten 1000mA? Będzie bezpiecznie? A i co to jest ten fast test i nor test?
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Najogólniejsza reguła mówi, że prąd ładowania powinien wynosić 0,1 pojemności. Czyli jak masz ogniwo o pojemności 3Ah, to prąd powinien wynosić 0,3A. Im mniejszy prąd ładowania tym wyższa żywotność takiego akumulatora.

W praktyce (i przy wykorzystaniu technologii litowej) prąd ładowania można podnieść.

Tak jak pisałem producent zaleca prąd w okolicach 0,8 A (dla ogniw Panasonic 3100). Jak ci się nie spieszy to możesz ustawić na 0,5 i będzie dobrze. Jak chcesz szybciej to ustawiasz 1A i też może być.

W przypadku AA, pojemność wynosi około 2-2,5 Ah i to sugeruje prąd 0,5A.

W przypadku AAA, pojemnosć jest poniżej 1Ah i tu sugeruje prąd 0,35A.
Jasnypierun
Posty: 15
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 18:21
Lokalizacja: Opole

Post autor: Jasnypierun »

Ok czyli prąd ładowania już będę wiedział jaki ustawić a co to jest ten fast test i nor test? Jak z tego korzystać?
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Fast to chyba jest pomiar pojemność ładowania, czyli ogniwo jest rozładowywane, w trakcie ładowania wykonywany jest pomiar pojemności. Raczej nie znajduje to zastosowania

Tryb normalny to pomiar w trakcie rozładowania. Właściwy tryb pomiaru pojemności. Ogniwo jest ładowane, następnie rozładowywane z pomiarem pojemności i znowu ładowane.

Chińczyki jakoś słabo opisały to w instrukcji dołączanej do ładowarki.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Prąd ładowania 1/10C to chyba do Ni-Cd :) Najlepiej zgodnie z charakterystyką. Dla zdrowych ogniw 1A będzie jak najbardziej w porządku.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

prąd ładowania dla ogniw 18650 to (w zależności od producenta i modelu) 1,2-4A.
Np tu masz dla panasonica ok 2A:
https://industrial.panasonic.com/cdbs/w ... 0CE240.pdf
mario1
Posty: 62
Rejestracja: sobota 10 paź 2015, 18:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mario1 »

Witam.

Dla ogniw NiMH prąd ładowania 0.1 C może być nawet szkodliwy, gdyż przy tak niskim prądzie
ładowarka typu delta V nie wykryje końca ładowana i przeładuje ogniwo.
Właściwym prądem ładowania dla NiMH jest 0.3 - 0.4 C czyli dla ogniwa 2500mAh
prąd zalecany wynosi od 750mA do 1000mA.

Pozdrawiam
M.
Ostatnio zmieniony piątek 22 kwie 2016, 17:41 przez mario1, łącznie zmieniany 1 raz.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Moim zdaniem jak ogniwo 18650 grzeje się po wyżej 55st. przy ładowaniu 1A to nadaje się do wyrzucenia . Jest to wręcz nie bezpieczne.
Jasnypierun
Posty: 15
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 18:21
Lokalizacja: Opole

Post autor: Jasnypierun »

A jak korzystać z tej ładowarki jako power banku? Po odłączeniu przewodu zasilania sieciowego kiedy podłączam przewód usb z telefonem nic się nie dzieje. Wciskałem różne kombinacje przycisków tak że znaczek usb był podświetlony ale nic się nie działo na 1 ogniwie później sprawdzałem na 3 na raz i to samo zero ładowania telefonu.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Spróbuj włożyć czwarte ogniwo. Powinna wystartować sama.
Jasnypierun
Posty: 15
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 18:21
Lokalizacja: Opole

Post autor: Jasnypierun »

Włożyłem w ładowarkę 4 ogniwa naładowane, podłączyłem telefon przez kabel usb, pokazał sie na ładowarce symbol usb ale nie ładuje telefonu, 5 minut zaglądałem czy coś na telefonie chociaż mignie no nic zero ładowania. Nie wiem bubel czy coś źle robię.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Nawet na jednym ogniwie powinna wystartować, jeśli wyświetla się symbol usb to znaczy że startuje ładowanie, może coś z kablem nie tak lub telefon nie pozwala na ładowanie. Spróbuj na innym kablu lub inne urządzenie niż telefon, aby wykluczyć usterkę samej ładowarki.
Jasnypierun
Posty: 15
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 18:21
Lokalizacja: Opole

Post autor: Jasnypierun »

Dobra to taka ciekawostka, samsung grand prime żony od razu się ładuje ( 1 ogniwo na szybko włożone) a moja xperia Z się nie ładuje wcale ani na 1 ogniwie ani na 4. Morał nie wiem jaki. :roll:
jaromas
Posty: 63
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:46
Lokalizacja: Wro

Post autor: jaromas »

Morał taki że Twoja Xperia Z jest wybredna ;)
ODPOWIEDZ