przednia lampka na niezbyt wymagający teren nocą

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
agnostyk
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: agnostyk »

pietros pisze:http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008
Wersja nr. 1 lub 2 i do tego poproś o optykę 20x60, ładowarkę, uchwyt i ogniwo.
Raczej mocno nie przekroczysz tych 150zł, a oferta na pewno dużo lepsza niż te z allegro.
Pisałem z pytaniem ile by to kosztowało ze wszystkim i niestety przekroczę. Staram się trzymać jednak tego budżetu 150zł, a tutaj wyszłoby bliżej 200zł.
Mociumpel pisze:powinny spełnić Twoje wymagania odnośnie strobo
Spełniają jak najbardziej, ale tak jak pisałem cena przekroczy 150zł i zbliży się do 200zł. Ta oferta z allegro za 160zł to jest cenowo maks co jestem gotowy wydać.

Są gdzieś lampki tego typu, tylko z jakimś zabezpieczeniem przed oślepianiem ludzi? Zaczynam się zastanawiać, czy nie warto przeboleć tych akumulatorów przyczepionych do ramy dla dłuższego czasu pracy na baterii, ale w sumie to nie wiem na ile takie lampki się sprawdzają.
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

agnostyk pisze:http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008
Są gdzieś lampki tego typu, tylko z jakimś zabezpieczeniem przed oślepianiem ludzi? Zaczynam się zastanawiać, czy nie warto przeboleć tych akumulatorów przyczepionych do ramy dla dłuższego czasu pracy na baterii, ale w sumie to nie wiem na ile takie lampki się sprawdzają.
Odpuść.
Przykładowe aukcje, nikomu nie robię reklamy, lecz chcę pokazać, że za 150zł się da i może jeszcze zostać
convoy s2 z przyjemną neutralną diodą: http://allegro.pl/convoy-s2-xm-l2-t6-4c ... 98265.html 105zł z przesyłką
uchwyt 360 stopni 2,66 z przesyłką
ogniwa w serwisie komputerowym uszkodzone baterie z laptopów: za darmo
ładowarka na dwa ogniwa: http://allegro.pl/ladowarka-podwojna-do ... 10904.html 28zł z przesyłką
razem 135,66zł
Za resztę można dokupić jakieś drobiazki, np: pastę termo, dyfuzor do S2(przydatna rzecz), ewentualnie ogniwa z działu sprzedam tu, czy na forum.arbiter.pl albo iść do pizzerii.
Będziesz Pan zadowolony!
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Przykładowe aukcje, nikomu nie robię reklamy, lecz chcę pokazać, że za 150zł się da i może jeszcze zostać
convoy s2 z przyjemną neutralną diodą: http://allegro.pl/convoy-s2-xm-l2-t6-4c ... 98265.html 105zł z przesyłką
!
Reklamy faktycznie nie robisz...trzy miesiące gwarancji :)?
agnostyk
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: agnostyk »

Sporo poczytałem i już prawie, prawie zdecydowałem się na Convoy S2+, ale nadziałem się na to.

O Solar Storm X2 i jego klonach krążą różne opinie, z tego co widziałem można się nieźle nadziać. Jednak to jest Mactronic, więc choć wygląda na klona X2, to chyba jest to solidna firma, nie? Byle szajsu by nie sprzedawali, co?

W dokładnie tej cenie, o którą mi chodziło. Dorobiłbym tylko jakieś odcięcie i tyle.

Może ktoś coś powiedzieć o tej lampce? Bo jednak to są tylko moje odczucia, że Mactronic to solidna marka, tak mi się zwyczajnie wydaje, więc może błądzę i ktoś mnie z tego błędu wyprowadzi.
ambrozy
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 21:23
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: ambrozy »

agnostyk: na forum jestem od niedawna, niestety nie pomogę Ci odnośnie lapki od Matronica, ale mogę wypowiedzieć się na temat Convoy S2+ z kolimatorem 60x20...testuje ją od tygodnia, raczej w trudnych warunkach, śnieg, mgły oraz duże opady deszczu i niestety w moim odczuciu mam za mało światła, będę dokupować S2...
Lumintop Colored Worm 4.0 | Lumintop Tool | JETBeam JET-u | Ledlenser TT | Astrolux S1 | Nitecore EC11 | Nitecore EC4 | Manker U21 | Convoy L6 |
Nitecore TM16GT
Specialized Stix Comp | Convoy S2+ od Dariusz70 | Cygolite Hotshot Pro 150
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

agnostyk pisze:Może ktoś coś powiedzieć o tej lampce? Bo jednak to są tylko moje odczucia, że Mactronic to solidna marka, tak mi się zwyczajnie wydaje, więc może błądzę i ktoś mnie z tego błędu wyprowadzi.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=19363
agnostyk
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: agnostyk »

simon-u pisze:
agnostyk pisze:Może ktoś coś powiedzieć o tej lampce? Bo jednak to są tylko moje odczucia, że Mactronic to solidna marka, tak mi się zwyczajnie wydaje, więc może błądzę i ktoś mnie z tego błędu wyprowadzi.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=19363
Heh, szukałem "Mactronic Panther" i nic nie znajdowało, samo "Panther" było trzeba. Dzięki, choć byłbym wdzięczny za rozwinięcie tematu, czemu nie jest warta zainteresowania.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

1300 lumenów ? No proszę :) Akumulator 4400 i 2 h i 30 minut pracy w trybie max, no to jeszcze lepiej :D Takie perpetum mobile. Więcej lumenów i dłuższy czas pracy niż przewiduje producent ledów i świadczą o tym akumulatory. Mactronic może i ma dobry serwis, ale czasem w opisach ściemnia jak tylko można i często podwyższa ceny a ludzie się na to nabierają.

Jeśli ci pasuje X2 to bierz. Klonów jest masę, jednak sama lampka tania. Po przeróbkach można sporo z niej wycisnąć. No chyba że koniecznie budżet nieprzekraczalny to S2 będzie dobrym wyborem.
ILPT
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

skaktus - no ale z tą negatywną opinia o Mactroniku to żeś se strzelił w stopę, wykazał indolencją i niedoczytaniem specyfikacji:
- Panther jest na 4 - słownie CZTERY ogniwa 18650 z czego KAŻDE ma wg producenta 4400mAh (4szt. x 3,6V x4,4Ah = 63Wh energii - przynajmniej teoretycznie)
- diody s wprawdzie dwie ale każda z nich pluje ok 700-800 lumenów aby po stratach dać na wylocie 1300 lumenów - RAZEM.
- aby dać ok. 800 lumenów wystarczy 2A w każdą dać - daje to ok 7W w diodę - razem 14W dla 2 diodek
- dzieląc ilość energii zgromadzonej w akumulatorach = 63Wh przez moc diod 14W przy zakładanych 1300 lumenach na wyjściu otrzymujemy teoretyczne 4,5h działania czyli więcej niż podaje Mactronic w specyfikacji.
Z powyższego wynika że albo ogniwa są lipne albo sterownik jest średniosprawny albo diody są jakieś lewe - mactronic podaje TYLKO 2,5h przy 1300 lumenów więc wykazuje wstrzemięźliwość w maksymalizacji osiągów - moim zdaniem mówi prawdę.
Powyższe lipne ewentualności nie podważają prawdziwości specyfikacji - mimo lewych elementów jest w stanie osiągać podawane czasy i wielkości - CBDU.
Krótko - skaktus zanim wyrazisz zdecydowaną opinie n\t możliwych czy niemożliwych doczytaj uważniej specyfikację.
agnostyk - mimo moich oporów wobec Mactronic muszę przyznać że dla niewymagającego będzie dobrym wyborem, choć przy tych parametrach powinien albo świecić 2x mocniej albo 2x dłużej.
Ostatnio zmieniony sobota 19 lis 2016, 22:23 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
agnostyk
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: agnostyk »

Mociumpel pisze:mimo moich oporów wobec Mactronic muszę przyznać że dla niewymagającego będzie dobrym wyborem, choć przy tych parametrach powinien albo świecić 2x mocniej albo 2x dłużej.
Ten klon X2 ma osiągi zbliżone do tych jakie podawałeś (choć w komentarzach piszą już o 2,5h przy 100%). W ogóle tych klonów jest bardzo dużo, jest jeszcze jeden Panther, tyle że nie Mactronica, tylko jakiegoś Unity. Skłaniam się ku firmie Mactronic, bo ją znam, a Prox i Unity niewiele mi mówią.

Niestety nie znam się na przerabianiu lampek i nie mam czasu się tego uczyć, więc jestem skazany na to co wyszło z fabryki, bo kupowanie świateł przerobionych przez kogoś innego to wydatek powyżej 150zł ze wszystkim (ładowarki, uchwyty, akumulatory).

X2 i ich klony z tego co czytałem były całkiem w porządku, dopóki nie okazało się, że są tony tandetnie wykonanych podróbek, w których brakuje piguł, cokolwiek to jest. :) Zakładam, że product Mactronic nie będzie tandetnie wykonany, bo firma znana, mocy ma więcej niż Convoy S2+, na baterii w mocnych trybach działa dłużej, więc trochę zalet jest. Wady to oślepianie (można załatwić zrobionym samodzielnie odcięciem, z czym chyba sobie poradzę) i osobne akumulatory (coś za coś, świeci dzięki temu dłużej).

Nie wiem czy moje rozumowanie jest tutaj poprawne, ale raczej wybiorę tego Mactronica.
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Mociumpel pisze:- Panther jest na 4 - słownie CZTERY ogniwa 18650 z czego KAŻDE ma wg producenta 4400mAh (4szt. x 3,6V x4,4Ah = 63Wh energii - przynajmniej teoretycznie)
Obecnie w rozmiarze ogniw 18650 to max ~3500mAh
Konstrukcja jest raczej znana i wymaga poprawek jak powiedzieli przedmówcy.
Jak by się udało otrzymać te 1300lm to pewnie tylko przez chwilę. Natomiast zgadzam się z tym, że dla niewymagającego użytkownika takie cudo wystarczy i będzie zadowolony. Do momentu, aż zobaczy jak potrafią świecić prawdziwe markowe latarki lub modowane wynalazki.
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Bierz X2 Maktronika Fenomena i skrobnij recenzje na forum :hyhy:
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

salomon pisze: Obecnie w rozmiarze ogniw 18650 to max ~3500mAh
Zgadza się z tym że nie będę argumentował w każdym poście oczywistych znanych każdemu kto trochę siedzi na forum faktów z wklejaniem obrazków włącznie bo bym się zachlastał samym "kopiuj/wklej".
Zakładając że z tych 4400 jest rzeczywiste 2200mAh daje to 2,2Ah x 3,6V x 4szt. = 32Wh co dzieląc przez moc 2 sztuk XM-L2 (ok. 14W) daje ok. 2,5h realnego działania - więc wychodzi że nie mijam się z prawdą a nie dopowiadam wszystkiego bo na forum światełkowym komuś kto dobija 100 postów podstawowych faktów chyba mówić nie trzeba (między innymi o realnych wartościach ogniw 18650 ...)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mociumpel pisze:skaktus - no ale z ta negatywną opinia o Mactroniku to żeś se strzelił w stopę, wykazał indolencją i niedoczytaniem specyfikacji:
- Panther jest na 4 - słownie CZTERY ogniwa 18650 z czego KAŻDE ma wg producenta 4400mAh (4szt. x 3,6V x4,4Ah = 63Wh energii - przynajmniej teoretycznie).
Gdyby każde ogniwo miało choć tyle ile mają obecnie najlepsze ogniwa tj. na poziomie 3300 - 3500 mAh to pakiet 4 ogniw podniósł by cenę tej lampki o jakieś 50 %. A jeśli jedno ogniwo ma 4400 mAh to raczej siedzą tam kosmiczna Bailongi. Na podanej stronie w opisie widnieje info:
Zasilanie - 4 × 18650 4400mAh
Ja prędzej bym to odczytał tak - 4 ogniwa, w układzie 2S2P które W SUMIE mają 4400 mAh. Wówczas było by to bardziej realne tj. 2200 mAh na ogniwo a dwa razem to 4400 przy nominalnym napięciu pracy.
Mociumpel pisze: - diody s wprawdzie dwie ale każda z nich pluje ok 700-800 lumenów aby po stratach dać na wylocie 1300 lumenów - RAZEM.
- aby dać ok. 800 lumenów wystarczy 2A w każdą dać - daje to ok 7W w diodę - razem 14W dla 2 diodek
- dzieląc ilość energii zgromadzonej w akumulatorach = 63Wh przez moc diod 14W przy zakładanych 1300 lumenach na wyjściu otrzymujemy teoretyczne 4,5h działania czyli więcej niż podaje Mactronic w specyfikacji.
Według danych siedzą tam typowe ledy XM-L U2. Sprawdzając dane i wykresy, przy prądzie rzędu 2A i na zwykłym podłożu z dialektrykiem (a takie jest zapewne w tej lampce) jeden led XM-L U2 osiąga około 740 lumenów. Dwa ledy to około 1480 lumenów. Doliczając straty, realnie będzie to 1200 - 1300 na wyjściu.
Mociumpel pisze: - dzieląc ilość energii zgromadzonej w akumulatorach = 63Wh przez moc diod 14W przy zakładanych 1300 lumenach na wyjściu otrzymujemy teoretyczne 4,5h działania czyli więcej niż podaje Mactronic w specyfikacji.
Pierwszą X2 jaką miałem poprawiał dla mnie Krzychu z forum jakieś 3 lata temu. W międzyczasie przerabiałem samemu różne klony X2. Wielokrotnie też zmieniałem fabryczne pakiety akumulatorów z jednego tylko problemu - spore pojemności realne tylko przy niskim poborze prądu. Przy prądzie rzędu 2A dobijały do 1600 - 1800 mAh. Pakiet z mojej pierwszej X2 umarł w tym roku. W trybie max wytrzymywały nie więcej niż 40 minut. Inne nowe pakiety dobijały do średnio 1,5 godziny max.

Sprawdziłem Vf dla XM-L i wyszło, że przy prądzie 2A będzie to około 3,2V. Daje to zatem około 6,4W z leda, czyli 12,8 W dla 2 ledów. Zatem przy założeniu że ogniwa są dobrej jakości, można liczyć na nieco ponad dwie godziny na max mocy przy optymistycznych założeniach. Trzeba też pamiętać, że przy większym poborze prądu, ogniwo oddaje mniej energii.

Producent zapewne zdaje sobie sprawę, że osiągnięcie podanych parametrów przez podany czas pracy może być nieosiągalne. Doświadczenie z zakupu innych klonów X2 pokazuje, że żaden z nich nie dobił do czasu pracy / parametrów podawanych przez sprzedawców / producentów. Mactronic ma bardzo chwalony serwis i tego mu nikt nie odbierze. Gorzej jest z opisami czy parametrami. Prawdopodobnie jest to produkt robiony na zamówienie, bez wnikania w szczegóły. Każdy z nas ma możliwość zamówienia prawie dowlonego produktu w spersonalizowanym opakowaniu wraz z nadrukowanym naszym logiem.
ILPT
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Czyli ogólnie rzecz biorąc czymkolwiek jest Panther to swoje osiąga i choć z bólem serca to należy powiedzieć że wyrób Mactronica ledwo bo ledwo ale daje radę ;) - przynajmniej teoretycznie ;)
podsumowując ateista kupuj z myśla że w przyszłości i tak zmodujesz ;)
ODPOWIEDZ