Jaka czołówka (BD Storm/BD Revolt/Zebra h600/Nitecore hc30?)

Oświetlenie montowane na głowie
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

Kolega nowy więc może przyda się step-by-step:

Zamawiasz tu:
- http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html

- wersja neutral white

-do tego kod: LSFDFLMR

i wychodzi 29,99$ + 1-2$ za śledzenie przesyłki.

Inne wersje nie są lepsze/gorsze tylko inne i nie ma na nich kodu.
sent1nel
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 11:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: sent1nel »

Scenic pisze:Nie ma lepszych i gorszych wersji. Jedna ma dyfuzor który rozprasza światło . Mniejszy zasięg kosztem większego oświetlonego terenu.


Druga ma reflektor [ na odwrót]


Trzecia ma to i to. 2 in1 :wink:


Zniżka jest na 1 wersje.


klik
Tylko pytanie - czy wersja "F" jest identyczna jak wersja "R" ze zdjętym dyfuzorem?
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

jak usuniesz dyfuzor i zawiaski (są przyklejone) to jest identyczna.
W przeciwnym wypadku dyfuzor sie telepie (wkurzające) a zawiaski zasłaniają część światła z reflektora.
Bardzo łatwo urwać ten dyfuzorek (mnie sie niestety udało) i teraz zamiast H03 i H03F mam H03 i H03R :mrgreen:
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

dfq pisze:jak usuniesz dyfuzor i zawiaski (są przyklejone) to jest identyczna.
W przeciwnym wypadku dyfuzor sie telepie (wkurzające) a zawiaski zasłaniają część światła z reflektora.
Bardzo łatwo urwać ten dyfuzorek (mnie sie niestety udało) i teraz zamiast H03 i H03F mam H03 i H03R :mrgreen:
Właśnie dlatego nie kupiłbym już czołówki z dyfuzorem i jedną diodą.


Miałem w fenixie hp30 i po krótkim czasie pękł i trzeba było skleić. Wymieniam na hp30r tylko nie wiadomo kiedy będzie dostępna.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

Scenic pisze:
dfq pisze:jak usuniesz dyfuzor i zawiaski (są przyklejone) to jest identyczna.
W przeciwnym wypadku dyfuzor sie telepie (wkurzające) a zawiaski zasłaniają część światła z reflektora.
Bardzo łatwo urwać ten dyfuzorek (mnie sie niestety udało) i teraz zamiast H03 i H03F mam H03 i H03R :mrgreen:
Właśnie dlatego nie kupiłbym już czołówki z dyfuzorem i jedną diodą.


Miałem w fenixie hp30 i po krótkim czasie pękł i trzeba było skleić. Wymieniam na hp30r tylko nie wiadomo kiedy będzie dostępna.
Ja dyfuzor też urwałem. W zastosowaniach do jakich czołówka jest najczęściej używana dyfuzor (w mojej opinii) to kiepski pomysł.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Niestety wspomniane wyżej czołówki te dyfuzory miały od początku do końca źle zaprojektowane...

Popatrzcie jak to zrobił Petzl w Myo XP / Myo RXP, tam się nie miało jak popsuć dyfuzora, albo nawet w Tikka XP, gdzie już była zasuwka i tak dobrze nie chodziła, ale dalej była nie do popsucia. Oczywiście teraz te czołówki to zabytek, ale dyfuzor miały dobry :D

Teraz raczej producenci idą w stronę dwóch diod z dwoma optykami, szeroką i wąską. Niestety dość trudno to zrobić w lekkiej latarce na jedno 18650, i jeszcze takiej nie ma, ale może w końcu będzie ;)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

marmez pisze:Niestety wspomniane wyżej czołówki te dyfuzory miały od początku do końca źle zaprojektowane...

Popatrzcie jak to zrobił Petzl w Myo XP / Myo RXP, tam się nie miało jak popsuć dyfuzora, albo nawet w Tikka XP, gdzie już była zasuwka i tak dobrze nie chodziła, ale dalej była nie do popsucia. Oczywiście teraz te czołówki to zabytek, ale dyfuzor miały dobry :D

Teraz raczej producenci idą w stronę dwóch diod z dwoma optykami, szeroką i wąską. Niestety dość trudno to zrobić w lekkiej latarce na jedno 18650, i jeszcze takiej nie ma, ale może w końcu będzie ;)

Pozdrawiam.

Fenix hp25r byłby taką czołówką jeżeli zastosowali by prosty zasobnik z Fenixa hp12.
Zrobili jakiś wielgaśny. Nie wiem może siedzi tam elektronika podwyższająca napięcie?

Ma ktoś tą czołówkę żeby pomierzyć napięcie dochodzę do sterownika czołówki?

Jakby wstawic taki zasobnik z hp12+ ogniwo + latarka wyszłoby około 200g-210g

Fenix hp30r też będzie lekką czołówką [sama część na głowę] Coś około 120g-140g z paskiem . Bym kombinował z przerobieniem jej dodatkowo na zasobnik z hp12 ale jedna 18650 jej nie zasili i trzeba by było wstawić sterownik podwyższający napięcie a no to nie ma zbytnio miejsca. Lepiej już dokupić np. nitecore nu30 i wtedy mamy komplet.


Latarkę z dwiema optykami niestety ciężko upchać w małej wadze. Szczególnie jeżeli ogniwo 18650 miało by być z przodu. Może jak będą jakieś rewolucje w ogniwach to wtedy jak najbardziej.Mniejsza bateria .Wiejec pojemności.

Jeżeli nie przeszkadza nam wbudowana bateria to jak najbardziej powstały już takie czołówki wspominamy wyżej nitecore nu30 i fenix hl26r.
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

marmez pisze: ...
Teraz raczej producenci idą w stronę dwóch diod z dwoma optykami, szeroką i wąską. Niestety dość trudno to zrobić w lekkiej latarce na jedno 18650, i jeszcze takiej nie ma, ale może w końcu będzie ;)

Pozdrawiam.
No przeciez jest taka czołówka - Petzl Nao. Ma dwie optyki (szeroką i wąską) w pełni programowalne, reactive lightning, stabilizacje napiecia i jest na akumulatorek 18650 zakładany z tyłu głowy. Co prawda zasobnik dedykowany ale da sie dorobić wymienne aku 18650. Tylko z cenami powariowali. Nowe modele (750 lumenów) widzialem w Decathlonie po ok 700zl.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

dfq pisze:
marmez pisze: ...
Teraz raczej producenci idą w stronę dwóch diod z dwoma optykami, szeroką i wąską. Niestety dość trudno to zrobić w lekkiej latarce na jedno 18650, i jeszcze takiej nie ma, ale może w końcu będzie ;)

Pozdrawiam.
No przeciez jest taka czołówka - Petzl Nao. Ma dwie optyki (szeroką i wąską) w pełni programowalne, reactive lightning, stabilizacje napiecia i jest na akumulatorek 18650 zakładany z tyłu głowy. Co prawda zasobnik dedykowany ale da sie dorobić wymienne aku 18650. Tylko z cenami powariowali. Nowe modele (750 lumenów) widzialem w Decathlonie po ok 700zl.
A, no tak. Nie napisałem, że chodzi mi o jednoczęściową... i to najlepiej aluminiową ;)

O Nao wspominałem w pierwszym swoim poście w tym wątku, faktycznie dobra latarka, i faktycznie powariowali z ceną :wink:

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
sent1nel
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 11:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: sent1nel »

dfq pisze:jak usuniesz dyfuzor i zawiaski (są przyklejone) to jest identyczna.
W przeciwnym wypadku dyfuzor sie telepie (wkurzające) a zawiaski zasłaniają część światła z reflektora.
Bardzo łatwo urwać ten dyfuzorek (mnie sie niestety udało) i teraz zamiast H03 i H03F mam H03 i H03R :mrgreen:
No to jeszcze mam pytanie odnośnie optyki.
Optyka TIR to ten plastik o strukturze plastra miodu a reflektor to po prostu to samo tylko bez tego plastiku?
Bo rozumiem, że dioda neutralna jest taka sama w obu przypadkach i tylko przez optykę TIR czyli plastik H03 świeci szeroko? Kolor to już wybór odpowiadającej diody - zimna, neutralna?
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Dioda zawsze jest taka sama (do wyboru cool/neutral)

Budowa optyki to:

TIR: rodzaj plastikowego cylindra z plastrem miodu
R: reflektor (który jest odbłyśnikiem) zabezpieczony szybką.

Obrazek
http://www.torch.pl/forum/index.php?topic=62525.0

Obrazek
http://guns.allzip.org/topic/109/1891820.html
Ostatnio zmieniony piątek 10 mar 2017, 22:56 przez rafalklis, łącznie zmieniany 1 raz.
sent1nel
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 11:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: sent1nel »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie - gdzie można kupić taką optykę jak bym kiedyś chciał ją zmienić? Tzn. jeżeli kupię wersję H03 i w przyszłości chciałbym z tego zrobić wersję H03r lub odwrotnie.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Up

Samą optykę może byś kupił ale jeszcze szkiełko będzie potrzebne.


Lepiej kupić dwie osobno lub wersję F z dyfuzorem.
Ostatnio zmieniony piątek 10 mar 2017, 19:33 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

sent1nel pisze:Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie - gdzie można kupić taką optykę jak bym kiedyś chciał ją zmienić? Tzn. jeżeli kupię wersję H03 i w przyszłości chciałbym z tego zrobić wersję H03r lub odwrotnie.
Wygodniej będzie kupić jedną latarkę, a jak się nie sprawdzi sprzedać i kupić drugą. Chociaż H03 sprawdza się w 90% zastosowań.
Jeśli chcesz mieć możliwość zamiany, kup H03R a dowolną optykę później, jak kolega Tom.O

http://gifmaker.cc/PlayGIFAnimation.php ... 1SGhfs.gif
ODPOWIEDZ