Oczyszczacz powietrza / filtr domowy.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Issac pisze:"Usypiam" temat na 2/3miesiące kiedy zacznie się sezon grzewczy i smog będzie znowu numerem jeden tematów zdrowotnych etc..
No właśnie :-) To ja budzę temat, bo draństwo PM2.5 w powietrzu wisi.

Issac, Jak wrażenia z AIRCARE? Jakie są wyliczenia kosztów?

Co sądzicie o Sharp KC-A50EUW ? Ma bardzo dobre opinie, posiada nawilżacz (dla mnie bardzo istotne). Lub jego nowsza wersja pozbawiona kilku wad poprzednika Sharp KC-D50EUW

Cena 2200 zł, filtry 950 zł na 10 lat = 26 zł/miesiąc.
A zakładając, że i tak za 10 lat po prostu pójdzie do wymiany to daje 18zł/mc.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 lis 2017, 20:11 przez tty5150, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Hej,

Subiektywne tylko mogę opisać, bo nie mam żadnych czujników.
Ogólnie to pozytywne.
Posiada ustawienie auto i 3 regulacji prędkości.
W momencie wykrycia zwiększonej ilości w powietrzu, zwiększa obroty odpowiednio i informuje diodami niebieska - niskie/fioletowa - średnie/czerwona - duże.
(często podczas mojego gotowania świeci na czerwono :zawstydzony: )

Koszty ze względu że kupiłem używkę >20zł/msc
Jednego czynnika nie wziąłem pod uwagę to zużycie prądu vs CFM. (+bajery typu jonizacja czy UV)
Działa dziennie ~4h.. i 90% chodzi na niskich. Jak tylko otworzę okno to włącza się na średnie, a dziś to od razu na czerwono, zresztą nawet nosem czułem że ktoś w piecu rozpala.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Dzięki Issac, za info. Kupiłem ten nowszy model, dam znać ku potomności jak się sprawdza w praniu.
przemke
Posty: 80
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: przemke »

Koledzy uspaliście temat na czasie!
Ja zamierzam zakupić taki oczyszczacz na dniach (poza "projektem" diy ;):
viewtopic.php?p=255026#255026

Prosimy o aktualizację, wrażenia: ogólne działanie, głośność zwłaszcza na najniższych obrotach, czy jest zapach chińskiego plastiku i czy ustał oraz zabrudzenie filtrów po paru miesiącach użytkowania ?

Isaac jaki jest w ogóle pobór prądu min-max - tego nie ma w specyfikacji ! Czy da się wyłączyć niezależnie jonizację i lampę UV ?
Ten AIRCARE wydaje się funkcjonalnie bardzo dobrą propozycją w tym zakresie cenowym, nie ma natomiast prawie nic na sieci opinii czy więcej infromacji o nim bo to pewnie nowość. No i kupić go można tylko u producenta a wolał bym obejrzeć. Może jednak być kopią jakiegoś chińskiego produktu podobnie zdaje się jak ten popularny Webber
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

@przemke

Katalgowo Max~80W, w tym lampa UV 15W (nie jest podany pobór jonizacji)
Nie mam miernika, więc nie wiem ile MIN.
Tak, można osobno jonizację i UV.

Nie widziałem skorupy tego typu innej firmy. Produkt jest polski wg informacji, ale pewnie części z Chin sprowadzają. W przyszłym roku będę jechał po nowe filtry do fabrki bo mam 15min drogi, więc podpytam co i jak.

Filltry są naprawdę duże. Węgiel jest zamknięty na stelażu w formie plastra miodu - kruszec ~1/2mm średnicy.

Jakość wykonania 4++. IMHO dobry zakup. Kupiłem via OLX.
ODPOWIEDZ