iTP A3 EOS Upgraded - maleństwo, potrafiące zadziwić

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Za niedługo powinna i do mnie przyjsc A3 EOS UPGRADE. Pozostaje tylko kolor wybrac no i cena znosna w PL za 65 zl + przesylka (moge odebrac osobiscie bo nie mam daleko)
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pawelsz, nie ma potrzeby wykręcać. Średniej grubości grot od stacji lut. bez problemu wejdzie. Zrobię taki manewr na dniach i wrzucę fotkę. Muszę tylko podjechać "na warsztat" do rodziny. W domu nie mam praktycznie żadnych narzędzi.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

,,,udało mi się rozkręcić Pawła maleństwo. Okrutnie cięzko, nie wiem czym to kleili ale łapy mnie bolą i trzeba było grzac 430stC. I tak szło po kilka stopni obracanie.......
Dla miłosników fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i PCB się nie wyciera-brzeg, krawędź ociera się o wystający bok aluminiowej piguły, tej wykręcanej. Na obrzeżu płytki PCB-na minusie nie ma żadnych śladów tarcia. Nic nie trzeba cynowac ;-)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Arku powiem Ci szczerze, baaardzo doceniam Twoje mistrzostwo w rozbieraniu rzeczy nie rozbieralnych- aż warto, żeby to notował, co i jak się udało :)
W przypadku malucha widać przyjeli prosty wariant- zepsuje się, to wymienimy.
O driverze się nie wypowiem, ale działa dość skutecznie i maławy a i PCB też mikre.
Siłowo bym toto rozebrał, ale tak, żeby potem to złożyć do całości- ciężko by było- te mikrodruciki itd
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

dzięki za uznanie :mrgreen:
Na szybko, warsztatowe porównanie zimna vs 3000K XP-E
Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hmm...chyba mam dość. Nie obyło się bez strat. refek zmienił stan skupienia z OP na smooth. Zabrudziłem go przy wydłubywaniu i chciałem wyczyścić. Postanowiłem uzyc najlepszej rzeczy jaką miałem-kolodium, z tego topica:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... t=kolodium
i ...przy zdejmowaniu zabrało ze sobą kawałki skórki pomarańczy.... :cry: No to resztę sam zdjąłem...ale super błyszczące alu to to nie jest. Pawle, przepraszam. Co Ty na to? Szukac zakładu który to pokryje lakierem, może i OP, czy polerowac na wysoki połysk? Czym? :-(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ło matko :-| Nie przesadzaj, przepoleruj pastą diamentową i bedzie ładniejszy niż nowy. Beam sie poprawi.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

a skędy jom wzionć?
No wiesz, zawsze mogę popróbowac, teraz do woli ;-)
Na Allegro widzę...ile mikronów?
Ostatnio zmieniony czwartek 24 wrz 2009, 23:32 przez Calineczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Jak coś jutro wyśle zgrubną zieloną, suchą z tlenkiem aluminium i na koniec 1200 dla polerki na psie jajecka ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Eh Arku bez przesady- ma działać, a że beam ciut inny to nie przeszkadza, tym bardziej, że unikat sie kroi- ciepłe XPE, jest OK -powaga, łatwiej zmatowić niż zrobić polerkę do SMO.
I powtórzę, to ma działać a nie być głaskane, ale uwagi jak się robi refy OP przydadzą się do bazy wiedzy :)
A i SMO brzmi inaczej jak OP w iTP :)
ps
a
1200 dla polerki na psie jajecka
to jakieś starawe jajecka, takie 2000 daje sztrum dopiero ;), tak humorystycznie
Ostatnio zmieniony piątek 25 wrz 2009, 09:03 przez pawelsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

E spoko zostaną prążki na refku jak chcesz a będzie sie błyszczał. Takie połączenie OP z SMO. ;) Arek da czadu dremelkiem i będzie malinowo.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Ciesze się Pawle, że podchodzisz lajtowo do sprawy ;-)
lennin podesle mi first aid pack i zabiorę się do roboty...ciekaw jestem efektów. Dremelek jest, pieluchy, tfu-szmatki filcowe czy bawełniane tez się znajda....zamieszczę fotki jak wyszło. Potem porównamy beamy z moim oryginalnym ITP. :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

niezła myśl, ciekawe jak się zmieni rozkład światła, bo że barwa inna to już wiemy :smile:
Szkoda, że nie ma takich małych gumek GID
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Może pastą tempo ? Ja polerowałem nią alu z dobrym skutkiem. Jest bardzo drobna i mało agresywna. Inna sprawa że nie każdy stop alu da się dobrze wypolerować :(.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Tempo średnio sie nadaje najpierw trzeba, wygładzić nieco powierzchnie z rys po tokarce. Potem wolna amerykanka. Polerowałem kilka refków z całkiem niezle wychodziło ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ