Czołówka na rower jako dodatek do Convoy S2+

Oświetlenie montowane na głowie
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

robdanielo pisze: Druga z baterią nad czołem niestety na wertepach latała jak szalona, środek ciężkości zbyt z przodu a paski elastyczne tego na miejscu nie utrzymają. Może do spokojnej jazdy się sprawdzi, do katowania w MTB trzeba solidnego mocowania.
To jest ból, niestety, dlatego ja, póki co, tylko na kierownicy. Ekstremum niewygody to był Skilhunt H03 na kasku enduro kiedyś. Nie dało się poprowadzić srodkowego elastycznego paska, przez to przy każdej lepszej dziurze czołówka lądowała na nosie, świecąc w jedno oko....
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Mam już Convoy S2+ z kolimatorem na kierownicy i Skilhunt H03R RC na czole i sprawdzają się. W sumie nieźle się uzupełniają. S2+ daje szerszy i bliższy strumień, a H03R dalszy, punktowy. Do szybkiej jazdy się nie nadają ze względu na zbyt słabe oświetlenie. Skilhunt nie spada mi z głowy, przynajmniej na razie przy łagodniejszej jeździe.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Ja podobnie korzystam z H03 w wersji z TIR. Świeci szeroko i równomiernie, dla mnie jest to dobre rozwiązanie. Na długi dystans mam 2 x S2+. Osobiście mogę polecić taki zestaw S2+ i H03.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Gradory
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 23:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gradory »

Lord Vaako, masz dwie takie same S2+?
Łowca
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 01 sie 2017, 00:02
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Post autor: Łowca »

ja na rower ale tylko w lesie do jazdy enduro/mtb z dużą prędkością używam:
2x convoy s8 xpl hi 6500k (światła długie)
2x BLF A6 5000k (krótkie bardziej na godzinie 2 żeby dawało na boki)
na głowę (kask) mactronic phantom zapalona na 100% dwie diody jedna w dal druga na blisko żeby świeciły tam gdzie patrze

i to jest praktycznie idealne zestawienie na szybką jazdę nocna po lesie, no może brakuje mi jeszcze na wprost minimalnie światła pod koła ale to już mało przeszkadza bo i tak patrzy się w wyprzedzeniem a nie zaraz pod koła

eksperymentowałem z różnym zestawem z latarkami convoy c8 xml l2 i xpl hi oraz s2+ s8 BLF a6
i nie byłem z żadnej opcji zadowolony

Do jazdy miejskiej wystarczy byle co convoy/ blf z kolimatorem czy nawet jakaś mini latarka na 18350/16350 -500lumenów

ciekawie mogło by zdać egzamin convoy c8 xhp50.2 + jakaś czołówka

Ps. do latarek radzę zainwestować w dobre mocowania najlepiej aluminiowe skręcane
Janisław
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 10:00
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Janisław »

A masz jakieś sprawdzone mocowanie na kierę 35mm?
Dwa plastikowe już padły, niestety przewidziane są na max 31,8 i po rozgięciu zdychają. A zależy mi żeby przy samym mostku zainstalować.


A na kasku fajnie mi się sprawdza kostka V1 - lekka i poręczna, dobrze doświetla.
viewtopic.php?t=8324
Przymocowana rzepem przemysłowym 3M do daszku, a aku na takim samym rzepie z tyłu kasku.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Gradory pisze:Lord Vaako, masz dwie takie same S2+?
Przepraszam nie zauważyłem wcześniej pytania...
Mam takie same 2 S2+ OP.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
1stein
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 08:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 1stein »

Janisław pisze:A masz jakieś sprawdzone mocowanie na kierę 35mm?
Dwa plastikowe już padły, niestety przewidziane są na max 31,8 i po rozgięciu zdychają. A zależy mi żeby przy samym mostku zainstalować.
Kolego, borykałem się z tymi samymi problemami. U mnie poniższe rozwiązania się sprawdziły:

1: GUB G - cały aluminiowy uchwyt do telefonu. Latarkę (Nitecore P36 - nie okrągłą, przekrój prostokątny) mocuję za pomoców pasków rzepowych. Takie:
https://pl.aliexpress.com/item/GUB-G-83 ... lsrc=aw.ds

https://www.banggood.com/5-PCS-Eachine- ... ntent=3312

2. Po prostu dobry markowy uchwyt:
https://allegro.pl/montaz-rowerowy-feni ... 83274.html

3. Solidny uchwyt myśliwski - tylko dla mniejszych przekrojów (nie da się na 26650):
https://www.aliexpress.com/item/-/32847 ... 3c00d3kDF9
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Znalazłem jeszcze taki uchwyt
klik


W PL ale by trzeba przerabiac i dać dłuższe sruby

klik


Sam muszę coś zakupić nie plastikowego. :evil:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 gru 2018, 19:53 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ