zarowki led zamiast "zwyklych" - ile jest w tym pr

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Światła naprawdę dużo, luba jest zadowolona, zresztą każdemu kto widzi się podoba :).
Potrawy widać doskonale, może dzisiaj wieczorem zrobię zdjęcie z nad blatu żeby pokazać jak to mniej więcej widać. Ledów na każdej szafce z od spodu jest jeden pasek, przyklejony bliżej ściany, bo domyślnie mam mieć szybę na ścianie i ledy mają ją rozświetlać. Na górze szafek ledy są przyklejone mniej więcej po środku szafki co widać zresztą po innym beamie na ścianie ;). W sumie poszło 5 metrów, ale jeszcze metr by się przydał żeby doświetlić sufit nad zlewozmywakiem.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Steff.k pisze:...ale i tak troszkę go mniej jest niż z nielegalnej sety.
Jakiej tam nielegalnej :arrow: nie wolno produkować, ale sprzedawać i używać - owszem, można.
Swoją drogą też ostatnio myślałem o LEDach, do łazienki, ale jeszcze się zastanawiam jak to zrobić. Listwa w sumie bardzo wygodna, nie potrzeba żadnej obudowy i odprowadzenia ciepła kombinować.
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
MrKolos
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 25 paź 2009, 18:57
Lokalizacja: lbn

Post autor: MrKolos »

moze ktos jednak zainteresuej sie moja skromna osoba ? :P
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Tak to mniej więcej widać u mnie na blacie. Postarałem się jak najlepiej oddać jasność i kolor.
Pewnie na innych monitorach inaczej będzie widać.
Obrazek
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

igi, mam kilka pytań:
Mam otwartą kuchnię i obawiam się troche czy diody te nie będą razić osób siedzących na tapczanie. Czy mógłbyś sprawdzić czy siedzac na normalnej wysokości będąc oddalonym od szafek kuchennych o jakieś 3.5 m nie rażą cię w oczy te diody ?
Z powodu posiadania córki 3 letniej - czy zadzierając głowę do góry z poziomu blatu kuchennego można zostać mocno olśnionym po oczach tym światłem ? (muszę wziąć pod uwagę mimo wszyskto bezpieczeństwo dziecka).
Z tego co widzialem na zdjęciach to ledy na tej taśmie nie są osłonięte - z czasem trzeba będzie wytrzeć szmatką na mokro spody szafem na mokro - czy nie obawiasz się uszkodzenia taśmy podas czyszczenia ? (kobiety różnie uważają na te sprawy)
Jak solidna jest tak taśma wraz z diodami ?

Może dziwne i głupie te pytania ale dla mnie ważne bo zanim sie zdecyduję na zakup wolałbym jednak wcześniej przemyśleć sprawę ew. montażu żeby potem sobie w brodę nie pluć.
Dzięki za info.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 189
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 08:00
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: bogas »

kisi pisze:igi, mam kilka pytań:
Mam otwartą kuchnię i obawiam się troche czy diody te nie będą razić osób siedzących na tapczanie. Czy mógłbyś sprawdzić czy siedzac na normalnej wysokości będąc oddalonym od szafek kuchennych o jakieś 3.5 m nie rażą cię w oczy te diody ?
Z powodu posiadania córki 3 letniej - czy zadzierając głowę do góry z poziomu blatu kuchennego można zostać mocno olśnionym po oczach tym światłem ? (muszę wziąć pod uwagę mimo wszyskto bezpieczeństwo dziecka).
Z tego co widzialem na zdjęciach to ledy na tej taśmie nie są osłonięte - z czasem trzeba będzie wytrzeć szmatką na mokro spody szafem na mokro - czy nie obawiasz się uszkodzenia taśmy podas czyszczenia ? (kobiety różnie uważają na te sprawy)
Jak solidna jest tak taśma wraz z diodami ?

Może dziwne i głupie te pytania ale dla mnie ważne bo zanim sie zdecyduję na zakup wolałbym jednak wcześniej przemyśleć sprawę ew. montażu żeby potem sobie w brodę nie pluć.
Dzięki za info.

Na te wszystkie problemy jest rozwiązanie - przeciw rażeniu - listwa kątowa (np. aluminiowa), a diody można schować pod pleksi.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Widzę stary temacik odkopany.
Czuję się wywołany do tablicy :). Listwy jak na razie sprawują się super, ale co do rażenia w oczy przykro mi ale nie mogę na to pytanie odpowiedzieć, bo co dla mnie może być światłem nie rażącym w oczy innemu może już przeszkadzać, a nie chciałbym żeby od moich subiektywnych opinii był uzależniony czyjś zakup listw.
Awatar użytkownika
spireneusz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 08:17
Lokalizacja: z Marsa

Post autor: spireneusz »

Tak jak bogas prawi, mozna sobie zakupić profil alu. Np taki jak na tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item752124520_pro ... henne.html
Występują w wersjach do 2 mb. Sam od tego Pana kupuję do firmy i mogę go polecić.
Są też inne profile razem z zaślepkami końcowymi coby nie było bebechów widać.
ODPOWIEDZ