Podziel się swoim smutkiem

....nie pasujące gdzie indziej...
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

A moje smutki?
Dzis pisalismy prace z polskiego i zapomnialem, ze na drugiej stronie kartki rowniez sa zadania do zrobienia..
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

DNF pisze:Dzis pisalismy prace z polskiego i zapomnialem, ze na drugiej stronie kartki rowniez sa zadania do zrobienia..
Po pierwsze brawo... A po drugie - wszystko mija, nawet najdłuższa żmija. Więc nic to Basiu jak mawiał Pan Wołodyjowski do swej wybranki... ;) Kiedyś będzie lepiej...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zlapalem katar, leci z nosa ze hoho.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

No to współczuję... Ja jakoś nie martwię się katarem, tylko gardło odmawia posłuszeństwa a jutro muszę zrobić szkolenia dla pracowników... brrrrryyy ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Fluxor pisze:Zlapalem katar, leci z nosa ze hoho.
Uważaj na klawiaturę :hyhy:
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A ja dziś nie wiem o której będę w domu, znowu menele pokradli kable :evil: :evil: :evil:
W jednym miejscu to już trzeci raz w ciągu tygodnia, przecięli rurę osłonową z polipropylenu, zbili halogen i ukradli kamerę, zanim się SOK ruszyli z ...piiii... to już nikogo nie było. Dwie godziny później w innym miejscu (Koziegłowy) ukradli 3 kable sterujące i jeden energetyczny od zasilania i sterowania urządzeniami sterującymi ruchem kolejowym. W zeszłym roku po serii kradzieży, włożyliśmy kable do stalowych kanałów kablowych, które zostały zaspawane. Okazało się, że na desperacje nie ma siły, kanały zniknęły razem z kablami, straty to dziesiątki tysięcy złotych, a menele będą mieli denaturatu na tydzień.
Oczywiście wszystko trzeba dziś naprawić a mi już łapy opadają, a na forach ludzie się burzą, że bilety kolejowe są za drogie :evil: :evil:
A jak byłem kiedyś na rozprawie takich meneli, to obrońca się bezczelnie pytał, "czy pociąg się musiał wykoleić, i czy mamy gwarancję, że zginęli by z tego powodu ludzie, bo jeśli nie to jest niska szkodliwość czynu" K...a w każdym cywilizowanym kraju by odpowiadali za atak terrorystyczny lub sabotaż, a tu menel po rozprawie kupuje piłkę do metalu i w nocy idzie dalej ciąć....

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Pyra, współczuję. No ale wiesz jak wygląda symbol prawa? Prawo nie równa się sprawiedliwość. Jest ślepe, podobno, choć mi wydaje się że dobrze widzi gdzie jest kasa i układy.I tam podąża. Ludzie są zdolni do gorszych rzeczy. A tytułuja siebie sapiens i uważają za naj. Wczoraj słyszałem wykład o rzeziach na Ukrainie. Dokumentacja fotograficzna i opisy....było mi słabo.To jest przerażające, po jednej stronie człowieczeństwa np. Jan Paweł II a po drugiej sadysta zabijający małe dziecko na oczach rodziców.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Calineczka pisze: Wczoraj słyszałem wykład o rzeziach na Ukrainie. Dokumentacja fotograficzna i opisy....było mi słabo.To jest przerażające, po jednej stronie człowieczeństwa np. Jan Paweł II a po drugiej sadysta zabijający małe dziecko na oczach rodziców.
A potem się z niego bohatera narodowego robi, a winę zwala na ofiary, że same sobie winne... No cóż...... :sad:
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...w ramach tego wykładu dowiedziałem się ciekawostki o naszym jedynym kosmonaucie-Hermaszewskim. Przeżył jako niemowlę czystki w rodzinnej wsi...
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Pyra pisze:Witam
A ja dziś nie wiem o której będę w domu, znowu menele pokradli kable :evil: :evil: :evil
Ehh...

u mnie studentce ukradli rower z monitorowanego stojaka. Cała akcja jest nagrana, ale szanse na dorwanie bydlaka prawie żadne. A męczył się z zapięciem może 40 sekund - podobno dobre było bo te gorsze się poddają w pięć sekund.

Dziewczyna płacze bo straciła drugi rower w tydzień, aż serce się kraje i w człowieku narasta taka tępa głucha złość...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

A ja to bym miał jeden sposób na takich "wp.....l w dyby i do lochu na tydzień" a nie jakieś cackania, sądy itp.... :twisted:

Najgorsze jest to, że dzieje się tak za cichym przyzwoleniem społeczeństwa, skupy biorą miedź, choć z daleka "śmierdzi", a inni znów kupią "wypasiony" rower za 50zł i nie będą o nic pytać, bo zaoszczędzili. Niestety, ale dopóki nie zmienimy mentalności naszego "kochanego narodu" tak będzie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dzis ktos mamie skasowal lusterko w samochodzie, na parkingu pod sklepem i tyle go widzieli.
Ani karteczki z numerem, ani przepraszam, ani pocaluj mnie w dupe..
Chamstwo nic wiecej.
Pozdrawiam
DNF
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Często odnoszę wrażenie, że lekkie odhumanitaryzowanie systemu penitencjarnego poprawiłoby sytuację Pyry i innych w podobnej sytuacji.
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Miodosław pisze:Często odnoszę wrażenie, że lekkie odhumanitaryzowanie systemu penitencjarnego poprawiłoby sytuację Pyry i innych w podobnej sytuacji.
Jak ładnie ująłeś to co ja proponowałem ;)

Teraz jest pora wyjść sezonowiczów, czyli takich, którzy mają obstukane, za co się siedzi do wiosny, więc się zaczynają kradzieże na napoje :evil:

W sumie to nie jestem w tak złej sytuacji, jak podróżni, którzy potem klną kolejarzy :-|

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: df »

W łańcuchy i do pracy - niech za...suwają:
zniszczył - ma naprawić lub w pełni pokryć szkody
ukradł - ma odkupić z nawiązką
zrobił krzywdę - ma sowicie zapłacić za wyrządzone cierpienia
zabił - ma do końca życia pracować i łożyć na bliskich
itd.

A nie, dzisiejsze wiezienia, to jak piszą w prasie kurorty gdzie "pensjonariusz" dostaje więcej niż chory w szpitalu, a większość osadzonych tam osób to bezrobotni, którzy nie są w stanie płacić alimentów...

Paranoja!
Ale niestety w takim kraju żyjemy.
Wymiar sprawiedliwości działa tak samo - jedni drugich kryją, tuszują przestępstwa, fałszują zeznania, mataczą, zamiatają pod dywan, akurat na ten temat długo mógłbym Wam opowiadać, jakie historie mają tam miejsce i to nie raz, nie dwa...

A wszystko pod przykrywką kolesiostwa, koneksji rodzinnych i całkowitej nietykalności (immunitety), oderwane od rzeczywistości własne interpretacje prawa, powtarzające się serie "przypadkowych" pomyłek, przychylność swoich przełożonych.

Wykorzystywanie stołków, znajomości w wysokich kręgach instytucji które powinni stać na straży prawa, nietykalność "prawników", zmowa milczenia w mocno trzymających się kręgach itd.

Przestrzeganie prawa - jakiego prawa?
Sądy rodzinne, w których najlepszy ojciec jest gorszy niż najgorsza matka?
Pobicie - niska szkodliwość społeczna!
Znęcanie się nad dziećmi - brak interesu społecznego w prowadzeniu sprawy z urzędu!
Składanie fałszywych zeznań przez funkcjonariuszy policji - brak znamion popełnienia czynu zabronionego!
Groźby karalne - brak podjęcia jakichkolwiek czynności, w notatkach także zero śladu.
Szantaż i zastraszanie - czego następnie policjanci wyparli się, choć nagrania i świadkowie jasno pokazują jak było naprawdę...
Jawne i całkowicie świadome łamanie prawa na podstawie udowodnionych nacisków przełożonych "z góry".
Fabrykowanie fałszywych dowodów "na żywca" bez żadnych skrupułów, zahamować oraz przy świadkach.
Dowody potwierdzające popełnianie przestępstw przez funkcjonariuszy na służbie pod karą do 3 lat więzienia - odrzucone przez sędzie, z argumentacją, że osoba (poszkodowana), która dokonała nagrań jak popełniają oni przestępstwa nie poinformowała ich o tym.
Przełożona tego sędziego (prezes sądu) kilkukrotnie nie chce podać podstawy prawnej odrzucenia materiału dowodowego czego sędzia nie miała prawa zrobić jak również odmawia podania uzasadnienia zignorowania udokumentowanego faktu popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu.
Sędzia, w sprawie której prowadzone było w prokuraturze postępowanie, dalej orzekała w sprawie tej samej osoby - osoby, która przestawiła jej poważne zarzuty!
Żądanie zmiany sędziego - zostało oddalone, bo przecież skarga złożona przez stronę na sędziego (w trakcie trwania czynności w prokuraturze) z uzasadnieniem, że co prawda dotyczyła tej samej osoby skarżącej oraz tego samego sędziego, ale przecież dot. ona innej sprawy i nie dopatrzono się tu żadnych czynników uzasadniających obawy strony co do bezstronności tego postępowania.
Pisma, skargi, monity - cisza, brak odpowiedzi - nie ma żadnych nieprawidłowości.
Pomijanie świadków, przewlekłość, przeciąganie miesiącami sprawy skutkujące przedawnieniami, wstrzymywanie pism bez jakiegokolwiek uzasadnienia oraz bez podejmowania czynności.
Zawiadomienia na piśmie o nieprawidłowościach oraz ściganych z urzędu fałszywych zeznaniach - ignorowane, brak jakichkolwiek działań do których wszczęcia instytucje (sąd, prokuratura) są prawnie zobowiązane
Prokurator, który zataja sprzeczne zeznania świadków, całkowicie je pomijając, przeinacza zeznania oskarżyciela, bezpodstawnie próbuje zmienić przedmiot postawionych zarzutów, usiłuje za wszelką cenę umorzyć postępowanie, zataja istnienie kluczowych dowodów, uznaje za niewiarygodne zeznania niekorzystnych (obiektywnych) świadków, a następnie przez 3 miesiące nie przekazuje złożonego w terminie zażalenia do sądu, myli nazwiska itd.
Wezwania na terminy z przeszłości, "dostarczanie" pism pod przypadkowo inne nazwiska.
Zawiadomienia do prokuratury o fałszywych zeznaniach - oddalane bez podania przyczyny.
Wnioski o podanie przyczyny odmowy wszczęcia postępowania oddalane, gdyż strona pokrzywdzona, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nie została przez panią prokurator uznana za stronę w sprawie, a pani prokurator postanowiła przyczyny nie ujawniać (choć mogła to zrobić).
Dyżurni policji, którzy wbrew prawu w komendzie odmawiali przyjęcia pism oraz poświadczenia ich wpłynięcia, jak również odmawiali prawa przyjęcia zawiadomień o popełnieniu przestępstwa itd.
Czynności, które były policji zlecane lub spoczywały w zakresie ich obowiązków zgodnie z obowiązującymi procedurami, w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca.
W datowanych notatkach policyjnych pojawiają się zdarzenia "z przyszłości" oraz opisy rzeczy, które w rzeczywistości nie miały miejsca ewidentnie dopisywane post-factum.
Argumentacja orzeczeń w stylu - zakłada się, że coś na co nie ma żadnych dowodów hipotetycznie mogło mieć miejsce, a następnie stwierdza się że druga strona nie przedstawiła dowodów jednoznacznie potwierdzających, że to coś miejsca w rzeczywistości jednak nie miało - czyli żądanie udowodnienia czegoś, co nie istnieje i nigdy nie istniało.
Nazwiska oraz zawody, które momentalnie otwierają lub zamykają pewne drzwi to codzienność.

A to tylko wierzchołek góry lodowej...
Ostatnio zmieniony środa 24 mar 2010, 22:40 przez df, łącznie zmieniany 10 razy.
Flagiusz
Zablokowany