ROMISEN RC-U4 3-Mode Cree LED Flashlight (3*AAA/2*CR123A/186

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pawelsz pisze:Czy ma ktoś pomysł, jak prostym sposobem powiększyć kąt padania światła na drogę?. Niestety nie mam w tej dziedzinie żadnych doświadczeń i liczę na Waszą pomoc.
Zasada jest prosta, zmień miejsce położenia diody względem ogniskowej reflektora.Pokombinuj, płycej, głębiej, obserwując efekty...potem wymyśl jak to na stałe zamocować. Może okazać się konieczne zeszlifowanie refa od dołu.
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Dzięki. Proste i skuteczne rozwiązanie :oops:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Kto pyta nie błądzi, żaden wstyd nie wiedzieć :wink:
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Toszto to samo co UltraFire U4, nawet driver zasysac podobna ilosc pradu. Wiadomo co to za sterownik bo zamowilem juz druga taka i mysle czy wymieniac na inny?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Fluxor pisze:Toszto to samo co UltraFire U4
Nie to samo.
Przynajmniej w czasach gdy ja miałem obie w rękach, stanowczo na korzyśc UF ze względu na lepszą elektronikę. Jak jest teraz nie wiem, CHińczyki lubia zmieniac, przewaznie na gorsze...zwłaszcza UF :sad:
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Gdyby tylko organoleptycznie zbadac to prawie takie same, co do elektroniki to nie wypowiem sie bo nie rozebralem niestety mojej bylej.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
rustin
Posty: 86
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 10:58
Lokalizacja: ZMC

Post autor: rustin »

Kupiłem taką latarkę, na dniach przyjdzie. Powiedzcie która to ta piguła i jak się ją i gdzie smaruje pastą termo przewodzącą?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Obrazek
To jest piguła, czyli najczęściej aluminiowa tulejka/walec z gwintem po zewnętrznej stronie, diodą od góry i sterownikiem od dołu.
Zeby sie do niej dostać musisz odkręcić górną część głowicy tą z szybką, wyciągnąć reflektor i już możesz wykręcać pigułe.
Pastą termo smarujemy gwint w głowicy do którego wkręcamy pigułe.
rustin
Posty: 86
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 10:58
Lokalizacja: ZMC

Post autor: rustin »

Ale jak tą pigułę wykręcić? Nie ma za co jej złapać a sama nie wychodzi

[ Dodano: 24 Sierpień 2012, 10:14 ]
ok już posmarowałem :) czy są jeszcze jakieś małe modyfikacje potrzebne?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nawet bez smarowania ciepło jest dość skutecznie oddawane, dzięki "gęstemu" gwintowi. Przy fabrycznym sterowniku i diodzie nic więcej nie musisz przerabiać. PRzy sterowniku z 1 trybem w diodę idzie około 550 mA z 18650. Przy sterowniku z 3 trybami w trybie max idzie około 800 mA.

Przeróbki na przyszłość - jak mam takie 3 latarki, niektóre od kilku lat, w dwóch siedzi XP-G R5 a dziś jedną będę przerabiał na XM-L.
ILPT
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Dziś przerobiłem Romisena na diodę XM-L i sterownik pięcio-trybowy 2,8 A. Nawet mi się podoba. Świeci prawie jak UltrFire 1000. Tylko trzeba uważać przy dokręcaniu reflektorka, zbyt mocno dociśnięty, robi zwarcie.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dajesz podkładkę, są takie fajne pod XML 4$ za 10szt. Ref MUSI mocno dociskać diodę, żeby dobrze odprowadzić ciepło z diody na pigułę.
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Mój ref ma otwór fi=5 mm, tyle co soczewka diody. Żeby go (refa) nie rozwiercać zrobiłem z cienkiego preszpanu podkładkę z takim otworem o zewnętrznej średnicy 12 mm. Po mocnym dokręceniu wszystko gra.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Wiecie może jaki sterownik dają w mhuncie do diody Q5?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja w mhuncie kupowałem 3 rominseny tego typu i dwa miały jeden tryb a trzeci trafił się z 3 trybami, mimo że miał mieć jeden. Odbierałem latarki osobiście i jak się okazało nawet sprzedawca był nieco zdziwiony.

Co do rominsena i xm-l - piguła tej laratki ma widoczny frez i do dość głęboki. Bez polerki papierem wodnym nie radzę tam dawać nic bardziej mocnego niż fabryczne Q5 i fabryczny sterownik. Ja osobiście każdą pigułę poleruję na lustro i dopiero wtedy przyklejam diodę fujikiem.

Maruda - jaki sterownik montowałeś i w jaki sposób ?
ODPOWIEDZ