RagLamp Project oraz modyfikacja Petzl Duo Led

Oświetlenie montowane na głowie
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Pikom pisze:No cóż, każdy popełnia błędy. Ważne, by umiał im stawić czoło :)
U mnie się na to mówi, oszukiwanie ludzi :???:
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Kolega sam sobie przeczy w kolejnych postach. I jak tu wierzyć w opis producenta???
Ragrastin pisze: RagLamp 1.0 AAA

Co do danych technicznych:
Moc rzeczywista około 360lm (jest to deklarowana moc maksymalna)
Zasilanie 3xAAA alkaliczne
Około 3,5h w pracy w najwyższym trybie
Pełna stabilizacja prądu diody
Czas pracy jaki przedstawiłem to 90% prosty wykres pomiędzy w okolicy 340-320 lumenów podczas pracy na bateriach EVIOIA AAA oraz w temperaturze około 10 stopni jest to 3 i pół godziny.
Ragrastin pisze:W takim razie będę musiał zmienić w ofercie na 1,5 godzinny.
Napisałem tak ponieważ gdzieś mi się rzuciło na oczy na jakimś amerykańskim forum że Evoia mają 3000mah.
Jedyny test jaki robiłem to zwykły runtime i tutaj wyszło mi te 3h lecz pewnie prąd musiał spadać w czasie lecz wyraźnej zmiany jasności nie było.
To w końcu jak jest z tą "pełna stabilizacja prądu diody" skoro "pewnie prąd musiał spadać" i "90% prostym wykresem", skoro "jedyny test jaki robiłem to zwykły runtime".
W zasadzie, bez komentarza...
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Czekamy na porządne, uczciwe i prawdziwe opisanie - wiesz już kolego co budzi wątpliwości, więc działaj ;)

madmun - zakładam (póki nie mam powodów by myśleć inaczej), że Ragrastin w zapamiętaniu popełnił błędy i że nie chciał nikogo celowo oszukiwać - wskazuje na to choćby chęć wyjaśnienia i wyprostowania sytuacji, przyznanie się do błędu. Nie każdy to potrafi... Mam tez nadzieję, że naprawi błędy i wszyscy będziemy mogli cieszyć się szczęśliwym zakończeniem. Poczekamy - zobaczymy ;)
Pozdr.
Pikom
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Pikom, jak chcesz, cenie to forum z racji Ludzi którzy potrafią szybko zweryfikować wiedze i pomysły innych ludzi, natomiast tamtem post to dla mnie zwykła reklama, dodatkowo tekst typu
Sprzedałem już paręnaście egzemplarzy i wszyscy są zadowoleni
mnie razi z racji że były one sprzedane na innych forach z "dawną" specyfikacją - jak dla mnie to zwykłe oszustwo które powinno tylko z tego podowdu być piętnowane.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

madmun - ja także cenię sobie opinie osób nieczułych na reklamę ale potrafiących spojrzeć bezstronnie. Cieszą mnie też Twoje słowa, świadczą o (jak dla mnie) słusznej postawie :) Dla tego sprawa "wyszła" i jest "prostowana" - cenimy sobie prawdomówność i nie wciskanie kitu. Jak sam wiesz reklamowanie nieistniejących produktów / cech tychże produktów, jest u nas niemile widziane - stąd dyskusja, krytyka i mam nadzieję właściwa reakcja. A jak widać reklama w czystej postaci ma krótkie nóżki :twisted:

Skoro człowiek potrafi (po wskazaniu przez forumowiczów) dostrzec i poprawić błędy (a nie wypiera się i nie udowadnia, że to co pierwotnie napisał to czysta prawda a wszyscy inni się nie znają) to jest nadzieja i jest sens działania forum. I czekamy na poprawki, nie tylko u nas ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Panowie, dalsza dywagacja jest bez sensu, produktu już nie ma i nie będzie w takiej wersji.
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Pikom pisze:madmun - ja także cenię sobie opinie osób nieczułych na reklamę ale potrafiących spojrzeć bezstronnie. Cieszą mnie też Twoje słowa, świadczą o (jak dla mnie) słusznej postawie :) Dla tego sprawa "wyszła" i jest "prostowana" - cenimy sobie prawdomówność i nie wciskanie kitu. Jak sam wiesz reklamowanie nieistniejących produktów / cech tychże produktów, jest u nas niemile widziane - stąd dyskusja, krytyka i mam nadzieję właściwa reakcja. A jak widać reklama w czystej postaci ma krótkie nóżki :twisted:

Skoro człowiek potrafi (po wskazaniu przez forumowiczów) dostrzec i poprawić błędy (a nie wypiera się i nie udowadnia, że to co pierwotnie napisał to czysta prawda a wszyscy inni się nie znają) to jest nadzieja i jest sens działania forum. I czekamy na poprawki, nie tylko u nas ;)
Heh fajnie że są jeszcze ludzie o tak dużym zaufaniu, ale się chyba "lekko" przeliczyłeś ;-)
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Ragrastin pisze:Panowie, dalsza dywagacja jest bez sensu, produktu już nie ma i nie będzie w takiej wersji.
Kolego, dyskusja nie jest bez sensu - przynajmniej póki nie zostanie wyjaśnione wszystko do końca. Nasi uzytkownicy, a także goście czytający nasze forum mają prawo wiedzieć, że coś tu nie gra. A prawda jest taka, że produktu nie będzie bo ... nigdy nie było - przynajmniej w postaci jaką opisałeś.

Jak widzisz już nawet ludzie z forum zaczynają się ze mnie naśmiewać, że zbyt ufny jestem. Czekałem na Twoje podsumowanie, ale skoro jest takie jak zacytowałem to chyba faktycznie jestem zbyt ufny... Tylko tyle masz do powiedzenia na zakończenie? Proszę, nie nadwyrężaj mojej cierpliwości. Czekam (jeszcze) na zmiany w opisach Twojego cuda techniki i wydajności u nas i w sieci i jestem bardzo ciekaw czy nastąpią...

P.S.
Ragrastin - już wcześniej otrzymałeś oficjalną prośbę na PW od administracji forum o poprawienie błędnych informacji i zamieszczenie rzetelnych opisów. Wydawało mi się, że pozytywnie do tego podchodzisz skoro potrafiłeś przyznać się do błędu (niestaranności w zdobywaniu informacji) co do pojemności akumulatorów. Jeśli się myliłem i jeśli nadal nie uważasz, że ponaciągałeś parametry to już nie będę miał wątpliwości jak traktować sprawę i przyznam rację tym, którzy uważają, że niepoprawnie naiwnym i zbyt miękkim adminem jestem...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Dobrze, nie wiem po co ale jeszcze raz wyjaśniam.
Przyznaje iż popełniłem błąd w obliczeniach maksymalnego czasu pracy czołówki, przykro mi, że to zrobiłem, miało na to wpływ wiele czynników blednę informacje o bateriach, run time który okazał się błędny ponieważ baterię te szybko straciły pojemność pod dużym obciążeniem i niezauważenie przeze mnie zmiany jasności.
Dodam jeszcze, iż to prawda iż ludzie którzy zakupili czołówkę są z niej zadowoleni, ponieważ nie zależy im na maksymalnej mocy, tylko na trybach średnich i tutaj owa czołówka spisuje się znakomicie.

Testów także nie zrobię z trzech powodów:
-został mi jeden egzemplarz i nie mam zamiaru go rozbierać
-nie mam super dobrych mierników i moje pomiary obarczone były by dużym błędem (nie mam dostępu już do pracowni)
-dziś wyjeżdżam i nie będę nic produkował ani modyfikował aż do września

Także jeszcze raz Wasz przepraszam, jeżeli będę wprowadzał nowy produkt to najpierw wyląduje on tutaj, chociaż wątpię czy coś z tego będzie ponieważ ubiegł mnie już midi :D
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

OK, chyba nie ma co dalej tego wałkować. Temat zamykam (skoro projekt zakończony...) i mam nadzieję, że jednak coś nowego wymyślisz i zaprezentujesz. A i posiadaczom Twojej czołówki gratuluję jeśli są zadowoleni - to ważniejsze niż same parametry do wyżyłowania których (czy to w realu czy na papierze) niepotrzebnie czasem gonimy.
Pozdr.
Pikom
Zablokowany