Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

i ja dziękuję ;)
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Myślę, że warto to przypiąć, by nie zaginęło.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Fajnie będzie,jeśli komuś tan temat ułatwi życie choć trochę .
Czekam też cały czas na Wasze adresy firm/poczt z których korzystacie. :)
Ostatnio zmieniony niedziela 14 lis 2010, 23:58 przez Komarek34, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Przyklejam.
Pozdr.
Pikom
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Komarek34, jak myślisz, czy jest sens podawać nazwy i adresy mniejszych, lokalnych firm kurierskich, działających np. tylko w danym rejonie Polski? Czy może będziesz starał się ograniczyć listę tylko do tych większych firm, działających w całej Polsce i na świecie? :smile:
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Myślę,ze można zrobić grupę firm lokalnych z PL. W końcu żyjemy nie tylko latarkami ,DXem i HKPost. Może się to kiedyś komuś przydać. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

To może jeszcze śledzenie przesyłek międzynarodowych z Japonii:

http://www.post.japanpost.jp/int/index_en.html

W prawej kolumnie jest pole wyszukiwania pojedynczej przesyłki, a bezpośrednio niżej odsyłacz do bardziej zaawansowanych formularzy.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Dopisane Japanpost :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: adam1271 »

Do China Post proponuję dodać jeszcze ten, pokazuje całą historię naszej przesyłki na poczcie (poprzedni tylko ostatni status).

Pozdrawiam
Adam
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Dodano historię trakingu w China Post
Pozdrawiam
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Działa wam to śledzenie przez China Post ? Właśnie wysłano mi towar z buyincoins.com, ale gdy próbuję sprawdzić stan przez te śledzenie, to dostaję informację o braku wyników wyszukiwania. Numer na bank podaję prawidłowy. Co jest grane ? Firma zrobiła mnie w konia, czy może system śledzenia im się wypierdzielił ?

Co gorsza, DX chyba podobnie leci w kulki - podany przez nich nr paczki również nie istnieje w systemie pocztowym. Jeśli paczki jakimś cudem dolecą, to nie kumam już po co jest ten register air mail....
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Traking działa z poślizgiem-nie panikuj na razie. Daj im 24godz. i zobaczysz :)
Pozdrawiam
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Jedna paczka jest już wysłana ponad dobę temu, w zasadzie niedługo będą 2 doby. Dalej nie ma jej w systemie.

Nie wyrabiam..., ok, mogę poczekać i miesiąc na paczkę, żaden problem. Ale niech to kurcze odbywa się bez takich cudów.

Obecnie walczę z Focalprice - od 12 dni mam status pakowania. Napisałem już do nich, dowiaduję się, że ponoć nie mieli towaru (na stronie pisze jak byk "in stock"), ale już dotarł i wysyłają. Minął kolejny dzień i ani śladu wysyłki. Dam jeszcze obiecane 24h i wycofuję zamówienie, bo potem jak mi jakimś cudem za kolejne 2 tygodnie to pchną, to stracę opcję odzyskania kasy przez paypal w razie zagubienia wysyłki.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Tak to już jest z zakupami w Chinach. Niby towar jest na sklepie a czekasz nawet 2 tyg. na wysyłkę.... - miałem tak z Focal jak zamawiałem folderki :cry:

Jeśli chodzi o brak trakingu-skontaktuj się ze sklepem,żeby to sprawdził. Tobie ichniejsza poczta nie udzieli informacji.

Co do terminu PP - składaj sprawę zanim on minie. I to niezależnie od tego,czy towar jest w sklepie,na poczcie czy w drodze. PP kontaktuje się ze sklepem i ten składa deklarację rozwiązania problemu.Wtedy albo zwrócą Ci kasę,albo ruszą sprawę.
Pozdrawiam
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Wyszła, bynajmniej w teorii, paczka z focalprice. Podobny los spotkał drugą paczkę z DX. Mam więc już łącznie 4 zamówienia, a więc 4 nr trackingu. Jeśli ktoś myśli, że jakikolwiek działa, to jest w błędzie. Nie wiem co robić. Wcześniej zamówienia mogłem sprawdzić w zasadzie od razu, teraz niektórym mijają już 2-3 dni i bez zmian.

Może ktoś z Was ma jakiś inny, sprawdzony system śledzenia paczek ? Inny niż te, podane w tym temacie ? Rzucam link do najwcześniej wysłanej paczki:

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/gen ... 74042555HK
ODPOWIEDZ