Predator - latarka w teren i dla służb wszelakich ;)

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Power2Nite pisze: - po dokręceniu głowicy w trybie max i rozgrzaniu się latarki, rozszerzalność termiczna aluminium powoduje blokowanie się głowicy i niemożność odkręcenia, zanim latarka wystygnie

- szkiełko, ponoć podwójne AR, a sprawność optyczna na poziomie zwykłej szybki
Jak zmierzyłeś, że szkiełko ma sprawność optyczną na poziomie zwykłej szybki? Pytam z ciekawości, bo według mnie powłoki AR są bardzo skuteczne.

Co do zablokowania głowicy po nagrzaniu się - wydaje mi się, że po prostu za mocno dokręciłeś głowicę, a wcale nie ma takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Przepraszam za zwłokę, ale nie dostrzegłem że odpisałeś..

taką wspaniałą szybkę miałem po zakupie pierwszego Predatora, na pierwszy rzut oka widać, że nie ma ona sprawności 99%. Dodam, że jest to szybka wyczyszczona jak tylko da się najlepiej w domowych warunkach.

Sprawność szacuję prostym testem fotograficznym:

najpierw sprawdzam poziomy RGB dla tła a następnie poziomy tła po przejściu przez szkiełko

Jest to 14-bitowy RAW, JPEG jest tylko po to, by wizualizować pomiar w programie do wywoływania RAW-ów.

Szkiełko Predatora G109.1 widać że mizernie wygląda. UCL praktycznie nie powodowała spadku jasności tła - o ile pamiętam wartości wynosiły około 50,5%. Jutro powtórzę test z UCL-em i szkiełkiem nowego Drapieżcy.

Teraz posiadam nową wersję Predatora, w którym jakość optyczna szybki jest nieporównywalnie wyższa i nie ustępuje UCL, jedynie ma zieloną a nie niebieską barwę.

porównanie szkiełka Predatora 1 wersji do UCL pod mniej więcej prostopadle padające światło też mówi wiele o sprawności powłok.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

:o Twoja szybka wygląda jakby nie miała zdjętej folii ochronnej. Wygląda paskudnie. Jesteś pewny, że zdjąłeś folię? Piszę tak dlatego, że jeden koleś na CPF narzekał na jakość szybki w Predatorze, a kiedy pisano mu że na szybce jest folia zabezpieczająca, to twierdził, że u niego na pewno nie, bo sprawdził. Po jakimś czasie przyznał. że folia jednak była, tylko, że jej nie był w stanie wcześniej zauważyć. :roll:
W moim Predatorze szkiełko jest naprawdę wysokiej jakości, co widzę gołym okiem po odbiciach źródeł światła.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Nie mam już tamtej latarki jak już wiesz, więc nie sprawdzę. Również nie dam sobie odciąć ręki za to, że jej tam nie było, dałeś mi do myślenia. Mój pierwszy egzemplarz był kupiony dawno, możliwe że nie dawali jeszcze wtedy folii. Obie strony szybki miały równy fioletowo-niebieski kolor, tak jak szybka bez folii a za to z obustronnym AR mieć powinna. Powłoki nie dawały zarysować się igłą, a jednak porysowane od nowości były.

Jednakowoż owa szybka była licha, zarówno jeśli chodzi o jakość powierzchni, jak i przepuszczalność światła. Szybka z naklejoną folią na bank jest w SW 1.2 który teraz zakupiłem i definitywnie widać to na pierwszy rzut oka. Dla osób z upośledzeniem wzroku jest nawet napis wydrukowany na tej folii.

Na CPFMP już napisałem w dziale ArmyTeka opis nowego UI, na razie jest po angielsku, ale na Światełka wrzucę polską wersję, jak tylko odpocznę po tej katordze (techniczny angielski nie jest moją mocną stroną). :grin: Jest też nowa instrukcja na ich stronie internetowej.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Power2Nite pisze:Na CPFMP już napisałem w dziale ArmyTeka opis nowego UI, na razie jest po angielsku, ale na Światełka wrzucę polską wersję, jak tylko odpocznę po tej katordze (techniczny angielski nie jest moją mocną stroną). :grin: Jest też nowa instrukcja na ich stronie internetowej.
Wiem, czytałem. Dobra robota :-)

[ Dodano: 19 Czerwiec 2011, 18:48 ]
Mam już nowego Predatora (v. 1.2). Miernik napięcia ogniwa to fajna rzecz, ale nie jest super dokładny. Pokazuje np. napięcie 4,3 V dla ogniwa, które ma 4,23 V wg mojego woltomierza.
ODPOWIEDZ