Z cyklu... wzbogacamy warsztat

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Tester doszedł-naprawdę pomocne urządzenie. :)
Mierzy wszystko szybko i sprawnie.
Ale ma pewne wady,powiedzmy konstrukcyjne:
-złącze pomiarowe jest umiejscowione za blisko wyświetlacza,przez co czasem trudno wcisnąć w nie niektóre elementy(może jak by było wyższe-na równi z wyświetlaczem było by ok)
-elementy z wylutu,o naprawdę krótkich końcówkach nie sięgają styków w złączu
-w obudowę Z-7A urządzonko wchodzi ale bateria już nie (przeszkadza złącze baterii)
-złącze pomiarowe po włożeniu urządzenia do obudowy jest ok 1cm poniżej przedniej ścianki
(żadnym elementem się w nie po prostu nie trafi)

Co do problemu z baterią można zastosować obudowę Z-32 lub którąś z TYCH.
Nie wiem jak sobie poradzić ze złączem-podnieść je wyżej na przewodach?
Do elementów z krótkimi nóżkami można zastosować jakieś przewody z np krokodylkami?
Nie będzie to powodowało błędów w pomiarze?

Pomoże ktoś rozszyfrować ten element NI3TI 11,tester wyświetla coś takiego a wujek google podaje bzdury:
N-E-MOS C=629.1 GDS=123¥(symbol diody skierowanyw dół) VT=2301m

Do jakich pojemności tester podaje prawidłowe wartości?
Zgłupiał mi na kondensatorze 4400µF 10V z zasilacza komputerowego-podał pojemność 6854µF...

Do elementów ze startymi oznaczeniami tester jest idealny,jak i do szybkiej diagnozy czy element jest sprawny czy nie.
Polecam go każdemu kto lubi czasem coś zlutować czy naprawić. :)



krzycho123 Masz jakąś fotkę aluminiowego panelu czołowego?
I czy będą w ogóle dostępne-bo nie wiem czy nie zmienię obudowy.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Panele będę w przyszłym tygodniu , do obudowy Z76 lub Z7A .

Złącze pomiarowe oczywiście można przenieść w inne miejsce bo nie każdy chciał obudowę dlatego przycisk i złącze trzeba pomyśleć we własnym zakresie :)

Pomiar teoretycznie do 8000uF z tego co pamiętam ale wszystko zależy od ESR jakie ma dany kond i może przekłamywać pojemność, Lepszy do kondensatorów jest tester ESR który przedsatwię w najbliższym czasie również na swiatelkach.

Jak tylko będę w domu wrzucę rys jak wygląda panel.

Pozdrawiam
elektroda.pl
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

Witam

Trochę odgrzewam temat, ale mam następujące pytanie. Dopiero raczkuję w temacie mikrokontrolerów. Skleciłem sobie ten tester według własnego, zmienionego pod obudowę Z-93 projektu PCB. Dysponuję programatorem USBasp i mam pytanie jakim programem wrzucić wsad do mikrokontrolera? Bez róznicy którym softem, ważne by obsługiwał USBasp, czy są może jakieś ścisłe wytyczne?

PS

Jeśli ktoś jest zainteresowany projektem PCB, zoptymalizowanej pod obudowę Z-93 (PCB - 60mm x 122mm), to bez problemu mogę się podzielić. W żadnym wypadku nie chcę się wcinać krzycho123, ani robić mu tutaj niezdrowej konkurencji, pomimo, że projekt jest open source. Po prostu jedna sztuka na mój własny użytek i potrzeby. Pozdrawiam.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

paolo1976 obojętnie czym wrzucisz , pamiętaj tylko o fuse bitach

Kod: Zaznacz cały

 lofuse = 0xc1 
hifuse = 0xd9
elektroda.pl
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

Dzięki serdeczne :)
Pozdrawiam
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
ODPOWIEDZ