DX po raz pierwszy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

Dzięki zawsze to coś jak pozytywnie zweryfikowany ...
pozdrawiam
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Moja przesyłka pojawiła się w trackingu, ma status "departure from outward office of exchange"

Czy ten status oznacza, że wyleciała już do PL ?

EDIT: Pytanie nieaktualne, przesyłka jest już w Warszawie :mrgreen:
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

Mi 19.08 napisali że wszystko zostało wysłane mniej wiecej jak długo powinienem czekać według waszego doświadczenia na przesyłke?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
nikita639 pisze:...jak długo powinienem czekać według waszego doświadczenia na przesyłke?
pozdrawiam
Od tygodnia do 3 miesięcy...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

No i dotarła moja paczka,równo miesiąc ale nie szkodzi i tak jestem za granicą tak że nie pomacam nowego swiatełka na razie.pozdrawiam

[ Dodano: 8 Październik 2012, 18:41 ]
Zrobiłem kolejne zamówienie na dx,orientujecie się może jaka jest bezpieczna granica kiedy urząd nie zagląda do paczki (chodzi mi o cło)?Czy zakupy za 40 $ są w miare bezpieczne?,co jesli dowalą cło ?orientuje sie ktoś jakie to są koszty?
pozdrawiam
gorciu
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 28 paź 2012, 20:43
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: gorciu »

Witam wszystkich
Ja również dołączam się do pytania odnośnie zakupów z zagranicy , czy jest jakaś graniczna kwota do której można kupować bez ryzyka na dodatkowe opłaty?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 11 lis 2012, 20:11 przez gorciu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Cytat:
"Zgodnie z art.52 ust.1-3 ustawy o podatku od towarów i usług, zwolnienie do 45 euro dotyczy przesyłek celnych prywatnych, czyli nie kupowanych. W praktyce przesyłki oznaczone od osoby fizycznej do osoby fizycznej o podanej wartości do 45 euro nie są zwykle kontrolowane (choć różnie to bywa, gdy np. jedna osoba wysyła dużo takich paczek).

W efekcie ugruntował się pogląd – niesłuszny – że 150 euro to zwolnienie z cła ale z obowiązkiem rozliczenia VAT, a 45 euro to zwolnienie z cła i VAT. To pogląd słuszny, jednak nie do końca.

Zgodnie z literą prawa zwolnienie generalne dotyczące wszystkich towarów w przesyłce do 22 euro łącznej wartości wszystkich (art.51 ust.1 cyt. ustawy). Dotyczy to również przesyłek sprzedawanych i wysyłanych do Europy"

Czyli: Prezent bez opłat: 45€, towar sprzedażowy 22€.
W praktyce wszystkie listy i paczki nie "podpadające" wagowo i gabarytowo przechodzą bez opłat.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
ODPOWIEDZ