O "ałdiofilstwie" słów kilka

....nie pasujące gdzie indziej...
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Pyra, ale nadal echo takiego sygnału będzie mierzalne w ns. Nie widzę żadnego sensu odnoszenia tego zjawiska do sprzętu lub kabli audio. Badasz kabel wykorzystując zjawiska mające znaczenie w pomiarach reflektometrem dla światłowodu. Równie dobrze można by wykonać pomiar impulsem w ps, ale co nam to da? Określimy jedynie częstotliwość graniczną jaką możemy upchać w tym kablu przy realizowaniu jakiejś transmisji.
Zmierzam do tego, że nawet jeśli echo w kablu istnieje to może mieć czysto teoretyczny wpływ na sygnał dźwiękowy. Poza tym, jeśli weźmiesz pod uwagę jak to zjawisko zadziała na cewkę, a następnie membranę głośnika, która jest elementem mechanicznym mającym ogromne ograniczenia to dojdziesz do wniosku, że to jest całkowicie pomijalne. W kabel możesz władować sygnał nawet 200kHz, ale to nie znaczy, że głośnik to "odda".
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ale tu nie chodzi o pojedynczy impuls, echo stanowi po prostu dodatkowy sygnał, przesunięty w fazie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Nindżu
Posty: 41
Rejestracja: sobota 30 sty 2016, 16:51
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Nindżu »

Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Nindżu pisze:Powie ktoś po co są koncentryczne głośnikowe?
Łatwiej się zwija i ma "sporą" pojemność.
Tu masz zgoła odmienne podejście.

Pozdrawiam

PS: A po co malować samochód na czerwono? Niektórzy uważają, ze szybciej jedzie :mrgreen:
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Nindżu
Posty: 41
Rejestracja: sobota 30 sty 2016, 16:51
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Nindżu »

No 150 pF na metr. Lepiej antenowy RG połowę mniejszej pojemności? http://www.connect.de/ratgeber/selbstba ... 72599.html nie wiem co oni tam piszą.
Przytargałem moją starą wieże. Kable i głośniki ściągają sygnał z mojej starej Nokii. Może ten ekranowany ma sens ale jak poprawnie zaekranować plastik i płytę mdf?
Kolumny i wzmacniacze estradowe nie łączy się czasami wtyczkami duży jack? Takie mam wspomnienie z wojska.
ODPOWIEDZ